1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Şehit Ağacı Künyelerle Doldu Taştı

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  şehit ağacı nedir nerededir ne işe yarar neden bu isim verilmiştir yeri ile ilgili bilgiler burada melekler 19 Ekim Hakkari-Çukurca saldırısıyla dağlandı en son yüreklerimiz melekler :( Bu bitmek tükenmek bitmeyen haince saldırılara bir yenisi daha eklendi.Yine analar-babalar ağladı,eşlerin çocukların boyunları büküldü.Tüm Türkiye yas tuttu,şehitlerini andı.İşte bu anma merasimlerinin en ilginç ,anlamlı ve güzel olanlarından biri de Ankara Kızılcahamam ilçesinde 2 sene önce dikilen şehit ağacı önünde oldu.Haberimiz şöyle melekler;


  < Konu Resmi..>  Şehit Fatih Duru Parkı'ndaki kurumuş sedir ağacına son dönemlerde verilen 86 şehidin künyesinin asılması amacıyla tören düzenlendi.


  Ankara Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Faik Yavuz, Kızılcahamam Belediye Başkanı Coşkun Ünal ve bazı oda başkanlarının katıldığı törende, 86 şehidin künyesi Şehit Ağacına çakıldı.
  Törenin ardından AA muhabirine açıklama yapan Başkan Ünal, ilçede görev yapan Kıbrıslı bir doktorun önerisiyle ilçedeki şehit parkına 29 Ekim 2009 yılında dikilen ve üzeri özel bir sıvı ile kaplanan ağaca, Türkiye'nin verdiği her şehit için hazırlanan künyenin belli aralıklarla çakıldığını söyledi.

  ''7 BİN ŞEHİT KÜNYESİ ÇAKILDI"

  Türkiye'nin 1980 yılından sonra verdiği şehit sayısı kadar künyenin ağaca çakıldığını anlatan Ünal, ''Bugün ağacımızda 7 bin 314 şehidimizin künyesi var'' dedi.

  Şehitlere Kızılcahamam halkının da sahip çıktığını ifade eden Ünal, şehit ağacına Türkiye'nin her yerinden ziyaretçilerin geldiğini kaydetti. Ünal, ''Bu kadar şehit verdiğimiz bu dönemde herkesin birlik olup, kendisi ölçüsünde katkı yaparak terörün ortadan kaldırılması lazım'' diye konuştu.


  < Konu Resmi..>


  ''AĞAÇTA YER KALMAMIŞ, UMARIZ BAŞKA ŞEHİT VERMEYİZ"

  ATB Başkanı Faik Yavuz da son dönemlerde hain saldırılarla şehitler verildiğini anımsatarak, Cumhurbaşkanı, Başbakan ve bakanların terör konusunda yaptığı çalışmalara, sivil inisiyatiflerin de destek vereceğine inandığını belirtti.

  Türkiye'nin her başarısının arkasından böyle bir saldırının gerçekleştiğini ifade eden Yavuz, ''Türkiye, hem insan olarak hem de maddi olarak bu terör olayı nedeniyle çok kayıp verdi. Tek duamız ve temennimiz, bu terör olayının bir an önce bitmesi ve Türkiye'nin siyasi ve ekonomik anlamda olması gereken yerde olmasını istiyoruz'' dedi.

  < Konu Resmi..>  Terörün siyasal anlamda bazı özgürlükleri kısıtladığını dile getiren Yavuz, ''Anayasa değişikliği yapmaya çalışıyoruz. Önümüzdeki en büyük engel terör. Onun için tek duamız bu çatışma ortamının bitmesi ve Türkiye'nin demokratik bir anayasaya kavuşmadır'' diye konuştu.

  Yavuz, ağaçta künye çakılacak yer kalmadığını belirterek, ''Umarız bundan sonra şehit vermeyiz'' şeklinde konuştu.


   
Şehit Ağacı Künyelerle Doldu Taştı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Doktorlar Künye...

  Doktorlar Künye...

  İlk bakışta gayet sıradan gözüken ve içimizden birini izliyormuşuz gibi hissettiren genç doktor Ela ve onunla aynı zamanda , Türkiye'nin en ünlü ve en iyi hastanesinde eğitime başlayan bir grup genç cerrahın hikayesi. Ancak kahramanlarımızı tanıdıkça ve onların renkli , bir o kadar sıradışı hayatlarına tanık oldukça hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını anlarız.Hayatın tüm renkleri bu...
 2. Nüfus müdürlükleri doldu taştı

  Nüfus müdürlükleri doldu taştı

  Üzerinde TC kimlik numarası bulunmayan nüfus cüzdanına sahip kişiler, müdürlüklerde kuyruklar oluşturdu. Edirne Nüfus Müdürü Nevin Akmen, yaptığı açıklamada, vatandaşların oy kullanamama korkusuyla TC kimlik numarası yazdırmak için nüfus müdürlüğünü doldurduğunu belirtti. Günde ortalama 300 kişinin kimliklerini yenileyerek, üzerinde TC kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanları verdiklerini...
 3. Şehit ağacı

  Şehit ağacı

  Şehit Mehmetçiklerin künyelerine yer verilen ağaç anıt Ankara'da tamamlandı Heykeltıraş Derviş Özer, 1980'den beri terörle mücadelede şehit olan Mehmetçiklerin künyelerine yer verdiği ağaç anıtı Ankara'nın Kızılcahamam ilçesinde tamamladı. Vatan için canını verenleri ölümsüzleştirmek için Türkiye’nin ilk ağaçtan şehitler anıtını yapmaya karar verdiğini belirten Derviş Özer, “6 bin şehidimizin...
 4. Gala doldu taştı!

  Gala doldu taştı!

  Türkiyenin fenemon dizisi Kurtlar Vadisi, efsanesini Gladio ile devam ettiriyor... 20 Kasım’da vizyona girecek olan Kurtlar Vadisi Gladio’nun galası doldu taştı! Dün akşam Haliç Kongre Merkezinde düzenlenen Gala ile açılışını yapan filme, ilgi büyüktü. Sadullah Şentürk yönetmenlğindeki “Kurtlar Vadisi Gladio”da başrol Kurtlar Vadisi Pusu’nun efsaneleşen karakteri İskender Büyük’ü...
 5. Şehit ağacı nerede hangi şehirde

  Şehit ağacı nerede hangi şehirde

  Şehit ağacı varmış ankarada tam olarak nerede bu son dönemde şehit olan askerlerin künyeleride bu ağaca asılmış. Varsa adres bilgisi ile birlikte ağacın resmini verirseniz sevinirim.

Sayfayı Paylaş