Şehit Polisler Son Yolculuğuna Uğurlandı

PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Şehit Polisler Son Yolculuğuna Uğurlandı
İskenderun’da dün teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan 2 polis memuru son yolculuklarına uğurlandı.
Hatay’ın İskenderun ilçesinde şehit olan polis memurları İbrahim Darıcı ile Halil Aksak için İskenderun Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Grup Amirliği binası önünde düzenlenen törende İçişleri Bakanı Beşir Atalay bir konuşma yaptı.

Bazen konuşma yapmanın zor ve sözün tükendiği zamanlar olduğunu belirten Atalay, “İşte burada bugün bunu yaşıyoruz. Bugün teröristler tarafından şehit edilen 2 polisimizi uğurlayacağız” diye konuştu.

Törene Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal, Hatay Valisi Nusret Miroğlu, Adana Valisi İlhan Atış, 39. Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral Gürsel Öztürk, İskenderun Kaymakamı Cengiz Horozoğlu, milletvekilleri, polisler ve vatandaşlar katıldı. Törende vatandaşlar terör örgütü aleyhine sloganlar attı, kentteki bazı evlere Türk bayraklarının asıldığı görüldü.

Şehit polis memuru Halil Aksak’ın eşi Eşe, gözyaşları arasında oğlu Ömer’i de polis yapacağını söylerken, İbrahim Darıcı’nın eşi Zeynep ise “Oğullarının şehit olduğunu kutsal topraklarda olan anne ve babasına nasıl söyleyeceğimi bilemiyorum” dedi.

Törenin ardından şehit polis İbrahim Darıcı’nın cenazesi memleketi Gaziantep'in Araban ilçesinde toprağa verildi.

Hatay'ın İskenderun ilçesinde, terör örgütü üyeleriyle çıkan çatışmada şehit olan polis memuru Halil Aksak'ın (38) cenazesi ise memleketi Kahramanmaraş'ta toprağa verildi.

Şehit polis memuru Aksak için merkez Ulu Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Aksak'ın Türk bayrağına sarılı naaşı, ikindi namazı sonrası kılınan cenaze namazının ardından meslektaşlarının omuzlarında taşındı.

Törenin ardından, polis memuru Halil Aksak'ın cenazesi, Şeyh Adil Asri Mezarlığı Şehitliği'nde toprağa verildi.

guncel.net
 
Üst