Şehitlerimiz Son Yolculuğuna Uğurlandı

PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Şehitlerimiz Son Yolculuğuna Uğurlandı
Lice’deki çatışmada şehit olan çavuş İsmail Uygun ve er Fevzi Güngör son yolculuğuna uğurlandı.
Diyarbakır Lice’deki çatışmada şehit olan çavuş İsmail Uygun Kayseri’de, er Fevzi Güngör’ün Bitlis’in Güroymak ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı. Ağrı’da şehit olan Binbaşı Süleyman Can’ın cenazesi Ankara’ya gönderildi.

Diyarbakır’ın Lice ilçesindeki çatışmada şehit olan jandarma çavuş İsmail Uygun Kayseri’de son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit çavuş İsmail Uygun için Hunat Camisi’nde düzenlenen cenaze törenine çok sayıda vatandaş katılırken, terör örgütü aleyhine sloganlar atıldı. Şehidin 1.5 yaşındaki kızı Beyza, rütbeli bayan subayın kucağında etrafında olup bitenleri izledi.

Cenaze namazının ardından İsmail Uygun’un Türk bayrağına sarılı cenazesi, top arabasına konularak Kartal Şehitliği’nde defnedildi. Erciyes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olan ve kısa dönem askerlik yapan İsmail Uygun, 1.5 ay sonra terhis olacaktı.

Lice’de şehit olan jandarma komando er Fevzi Güngör de Bitlis’in Güroymak ilçesinde toprağa verildi. Kümbet Camisi önünde düzenlenen törene, şehit erin yakınları, mülki ve askeri erkan ile vatandaşlar katıldı. Cenaze töreninde, şehit er Fezvi Güngör’ün yakınları, tabuta sarılarak ağladı. Güngör’ün cenazesi ilçe mezarlığında defnedildi.

Ağrı’da çıkan çatışmada şehit olan Binbaşı Süleyman Can için sabah Van’da askeri tören düzenlendi. Binbaşı Can’ın naaşı Ankara’ya getirilirken, cenaze yarın Kocatepe Camii’nde kılınacak namazın ardından Cebeci Asri Mezarlık’ta toprağa verilecek.


guncel.net
 
Üst