Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Selda Bağcan 2011 yeni albüm Halkım

  Konu, 'Magazin' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  selda bağcan son albüm selda bağcan yeni albüm yeni albümü 2011 son 2011 albümü selda bağcan, 2011 albüm, yeni albüm, halkım, 2011 şarkıları, halkım albümü şarkıları, tyanıtımı, haberleri ve dahası burada arkadaşlar.


  < Konu Resmi..>


  "Şarkılarım New York'ta diskolarda çalıyor" diyen Selda Bağcan, 2011 de ki "Halkım" adlı albümü ile bomba gibi geliyor Melek'lerim:)

  Selda Bağcan, “Halkım” adlı yeni albümüyle müzikseverlerin karşısında... “Benim şarkılarım dünyadaki adaletsizliğe karşı bir isyan” diyen sanatçı, uğruna hapse girdiği bir şarkısnın New York’taki diskolarda çalınmasını şaşkınlıkla karşılıyor.

  “Halkım”, görüşünüzü ortaya koyduğunuz gayet net bir Selda Bağcan albümü olmuş...

  - “Halkım”, taş atan çocuklara yazılmış gibi algılandı. Bu da benim hoşuma gitti. “Diyarbakır’da ey halkım çocuklar vuruldular, geleceğin yıldızıydı onlar”... Bu lafları benden başka kimse söyleyemez, sıkar. Benim şarkılarım dünyadaki adaletsizliğe bir isyan. şimdi alemin soytarılarından bir cümle işitemiyoruz. Halbuki mizahın görevidir eleştirmek...

  2008’de çıkardığınız “Güvercinleri de Vururlar” albümüne adını veren esere bu çalışmada da yer vermişsiniz...

  - Evet... Hrant Dink “Barış güvercinini vurmazlar” diyordu ama onu vurdular. şehrazat da buna istinaden bir şarkı yazdı ve bana “Okur musun?” diye sordu. Okudum. O şarkıya hacmini biraz daha genişleterek “Halkım”da da yer verdik.

  Bir de “Tevhid Tabibi” adlı ilahiyi okumuşsunuz. ılahi okumanızın özel bir nedeni var mı?

  - Bu yeni bir şey değil. 1997’de de ilahi okumuştum. Kimse bana “yalaka, yandaş, yetmez ama evetçi” demesin bu yüzden. ılahi okuyunca öyle olmazsın. Daha Ak Parti’nin AK’ı yokken ben “Erler Demine Destur Alalım” ilahisini söylemiştim. ılahi dinlemeyi seviyorum, bu yüzden her albümümde de okumak isterim.

  ZARA’DAN YETENEK FIŞKIRIYOR

  “Halkım” albümünün çıkış noktası ne?

  - Bu albümün çıkış noktası “Erzincanlı” şarkısıdır. Ben bir şarkı bulunca hemen stüdyoya girerim çünkü... “Erzincanlı”nın muhteşem bir melodisi var ve ben hit olacağım diye bağırıyor.

  Kimin eseri?

  - Fethi Perilioğlu’nun... Ben Unkapanı’nda bulunduğum için bestekârlarla yüz yüze görüşebiliyorum. Fethi Perilioğlu koridorlarda gezer, bazen yanıma uğrar, bir besteyi işaret eder. Ama ben başka bir şarkıyı seçerim. Bu kez de getirdiği CD’de “Erzincanlı”yı bulup aldım. Bana “Unkapanı, kurt kapanı... Ne işin var orada?” diyorlar ama bestekârlar da oraya gidiyor.

  Albümün çıkış noktası “Erzincanlı” ise neden adını “Halkım”dan aldı?

  - “Yaa, bu da bir ‘Sivas’ın Yollarına’ dedi, şimdi de sıra ‘Erzincanlı’ya geldi” demesinler diye... Ayrıca “Halkım” gerçekten yakışan bir isim oldu.

  Ben “Bir Daha Gül Samsun’dan” eserinin hikayesini de merak ettim...

  - Mahzuni şerif’in bestesi bu eser. Daha önce birkaç kişi söyledi ama iddia ediyorum ki en güzel ben okudum. Her zaman mütevazıyımdır ama konu Atatürk olunca başka bir heyecanla söyleniyor eser...

  Albümde Zara’yla düet yapmışsınız. Onu seçmenizin özel bir nedeni var mıydı?

  - “Can Cana Olunca” için gırtlağı dönen bir halk müziği sanatçısı düşündüm, gençlerden kim var dedim? Zara var tabii ki. Nasıl güzel söylüyor, yetenek fışkırıyor.

  MOS DEF’E 50 MİLYON DOLARLIK DAVA AÇTIK

  Sizin seslendirdiğiniz “ınce ınce Bir Kar Yağar”ı Mos Def adlı bir müzisyen “Supermagic” adlı şarkısında kullandı. Bunun için dava açacağınız söylenmişti, ne oldu o konu?

  - O kişi şarkımı kullanınca Amerika’daki Türkler “Bundan haberiniz var mı?” diye mail yolladı bana. O sayede haberim oldu. 2005 yılında ıngiltere’de “Türkülerimiz 2” adlı bir albümüm yayınlanmıştı. Onlar, böyle bir hakları olmamasına rağmen Amerika’daki bir firmaya satmışlar. şarkı önce Dr. No diye birine verilmiş, sonra da Mos Def’e gitmiş. Paylaşamadılar şarkıyı. Ama Türkiye’dekilerin Amerika’da dava açma hakkı yokmuş, biz de oradan bir avukat bulduk, davayı oradan açtık. Halen devam ediyor.

  Ne talep ediyorsunuz?

  - 50 milyon dolar. Bir izin alsalardı, bunlar olmazdı... Bu arada altyapısı rock olan “Kaldı Kaldı” diye bir şarkım var, o da New York’ta diskolarda çalıyormuş. O şarkı için hapse girdim, şimdi diskolarda çalıyor. Komik...

  TEOMAN’A “ŞARKIYI ALMAYIN” DEMİŞTİM

  Aynı şarkıyı Teoman da yeni albümü “Aşk ve Gurur”daki “Tek Başına Dans” şarkının giriş müziği olarak kullandı. Sanırım bunun izni alınmıştır?

  - Biz izin vermedik aslında. “şarkıyı almayın” dedik ama aldılar.

  Neden izin vermediniz?

  - Amerika’daki dava sürecini etkilemesin diye... Bir de şarkı oraya hiç yakışmamış, dam üstünde saksağan vur beline kazmayı olmuş! Bence Teoman’ın buna ihtiyacı yoktu ama gönül bu, istemiş yapmış. Bize telefon açtılar, “Hayır, vermiyoruz” halbuki.

  ULUSAL OLMADAN ULUSLARARASI OLUNAMAZ

  Siz uluslararası platformda birçok başarı kazandınız ve sizi öven birçok makale yayınlandı... Yurtdışına açılmak isteyen genç şarkıcılara ne öğüt vermek istersiniz?

  - Öğüt demeyelim de, ben her zaman şunu söylüyorum: Ulusal olmadan uluslararası olunamaz. Selda Bağcan’ın başarısı buradan geliyor, kendi ülkemin müziğini yaptığım için...


   
  Ariza bunu beğendi.
 2. Ariza

  Ariza Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  15 Haziran 2009
  Mesajlar:
  1.407
  Beğenilen Mesajlar:
  83
  Ödül Puanları:
  0
  Bu habere sevindim, albümün Avrupaya gelmesini heycanla bekliyorum...
  Paylasim icin tsk. ederim Rüya adminim...
   
 3. VİŞNE

  VİŞNE Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  28 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  227
  Beğenilen Mesajlar:
  52
  Ödül Puanları:
  28
  tv de seyrettim çok güzeldi fakat halkım şarkısını pek beğenmedim siyasi:stop:
   
Selda Bağcan 2011 yeni albüm Halkım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Selda Bağcan - Sivas'ın Yollarına

  Selda Bağcan - Sivas'ın Yollarına

  selvi boylum salın da gel bir bakışın ömre bedel ikimizi ayırdılar kör olası zalim kader sivas'ın yollarına çıkayım dağlarına bırak ben beni vuram ölüm gitmez zoruma vayyyy kara saçın dolam dolam boynunda urganın olam eğer başka yar seversen buralarda nasıl duram sivas'ın yollarına çıkayım dağlarına bırak ben beni vuram ölüm gitmez zoruma vayyy
 2. Selda Bağcan - Gesi Bağları

  Selda Bağcan - Gesi Bağları

  gesi bağları tab gesi bagları tab baglari selda bağcan bağları tabı Gesi bağlarından dolanıyorum Yitirdim yarimi amman aranıyorum(2) Bir çift selamına güveniyorum Gel otur yanıma hallarımı söyleyim Halımdan bilmiyor ben o yari neyleyim Gesi bağlarında üç top gülüm var Hey Allahtan korkmaz sana bana ölüm var(2) Ölüm var sa bu dünyada zulüm var Atma garip anam beni dağlar ardına Kimseler...
 3. Selda bağcan güvercinleride vururlar yeni albümü 2008

  Selda bağcan güvercinleride vururlar yeni albümü 2008

  Selda Bağcan’ın 4 yıl ara verdikten sonra, tüm müzik birikimlerini aktardığı, üst düzey performans sergilediği, bu müzik çalışmasını dinleyen herkesin kalp ve kulaklarını kazanacak gerçek bir müzikal hazine. Her şarkısı belli bir türe ait olmayan ama her türü çok az kişinin yakaladığı kusursuzlukla icra eden o mükemmel sesi sarmalayan zengin bir alt yapısı var bu çalışmanın. Senelerce...
 4. Selda Bağcan "Güvercinleri de Vururlar" 2008 Albüm Tanıtımı

  Selda Bağcan "Güvercinleri de Vururlar" 2008 Albüm Tanıtımı

  selda bağcan albümleri sevda baycan ALBUM İÇERİĞİ 01. Güvercinleri de Vururlar 02. Sarı Gelin 03. Sevgilerde 04. Magusa Limanı 05. Bir Yetim Türküsü 06. Halkım 07. Sana Geldim Can (Hüseyin Merhaba) Kerbela Ağıdı 08. Yanyana Olunca Güzel 09. Hene 10. Yara Min E
 5. Selda Bağcan - Halkım (2011)

  Selda Bağcan - Halkım (2011)

  selda bağcan halkım Selda bağcan, selda bağcan albümü, selda bağcan 2011 albümü, selda bağcan halkım albümü, resimleri hhakkında detaylı bilgi alalım arkadaşlar. Selda Bağcan 2011 Halkım albümü sizlerle melekler. Keyifli dinlemeler. Sanatçi: Selda Bağcan Albüm Adi: Halkım Türü: Türkü Yayin Tarihi: 2011 Dosya Boyutu: 72.39 MB Albümdeki Eserler...

Sayfayı Paylaş