Selülit Kremi Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Selülit Kremi Alırken Nelere Dikkat Etmeli?
bu konu selülit kremi alırken dikkat edilmesi gereken ayrıntılara yer vermektedir.

Bayanların korkulu rüyası ve ciltte portakal kabuğu görüntüsünü andıran selülitlere çare olarak piyasada farklı markaların kremleri bulunmakta.

Bazı selülit kremleri bütçeye uygun olsada bazıları ise uçuk rakamlarla satılıyor. Yaz ayları öncesi selülitlerinizle başa çıkmak için selülit kremi alacaksanız sizlere uzmanından selülit kremi seçme tavsiyelerini paylaşıyoruz.

Estekik Doktoru Dr.Nihat Dik, selülit kremi alırken nasıl seçmeniz gerektiğini anlattı;

selulit-7e.jpg

Selülit kremi seçiyorsanız öncelikle içindeki kimyasallara bakmalısınız. Vücudunuza zarar veren içeriklerden uzak durmalısınız. Öncelikle ürünün hangi laboratuarda test edildiği önemlidir. Çünkü selülit karşıtı kremlerin çoğu kullanıcıya gerçek sonuçlar sağlayacak kadar yüksek miktarda aktif madde içermemektedir.

Kalite belgesini mutlaka kontrol etmeli, dermokozmetik kullanacaksanız eczacınıza danışmalısınız. Selülit tipinize uygun bir ürün almalı, seçtiğiniz ürünü mutlaka uzun süreli ve düzenli olarak kullanmalısınız. Unutmayın hiçbir ürün mucize yaratmaz.
Selülit kremi seçme ve doktor tavsiyesi

Gerçekte, yaşam tarzı da uyarlanması şartıyla, yüksek yoğunluklu birçok farklı doğal aktif içeriği olan selülit kremleri vardır ve bunlar işe yaramaktadır. Selülit azaltmada kullanılabilecek, bilimin kabul ettiği, yüzlerce lipolitik (yağları açığa çıkaran) ve adipolitik (yağ hücresi parçalayıcı) maddeler ve bir o kadar venotonik (toplar damar destekleyici), anti-inflamatuar, dolaşımı güçlendirici ve kolajen arttırıcı kafein, papaya, guarana gibi aktif madde mevcuttur. Hatta bu alanda dünyadaki son keşif soya lesitini içeren kremlerdir. Soya yüzyıllardır bilindiği gibi sağlık üzerinde çok etkili bir maddedir, son keşif soya lesitini (fosfatidilkolin) ise selülit alanında çığır açmıştır. Kısaca kremlerden kimi yağların hücreye dolmasını engelliyor, kimisi yağları yönlendiriyor, kimi yağların yakılmasını sağlıyor, kimi damarları destekliyor, kimi de hücre içinde biriken fazla yağı dışarı atıyor.

Son olarak ürün seçerken hipoalerjik ve bitkisel içerikli bir ürün kullanmanızın her zaman çok daha güvenli olduğunu söylemekte fayda var. Unutmayın doğru selülit tipine, ancak güvenilir ve doğru seçilmiş bir krem ile odaklanabilirsiniz yoksa hem paranız hem de zamanınız boşa gider.

ya selülite krem falan işe yaramıyor. bölgeyi ısıtacak biberiye acı biber gibi yağlar var ben bir karışım kullanıyorum oldukça etkili. kremlere falan kanmayın kremlerin formülünün başında aqua yazıyor yani çoğu su. ama öyle yağla falan da değil sadece bol bol su içmek ve biraz egzersizle selülitler azalıyor, bende sonuçlar iyi yani, ha ayrıca yosun sabunu ve kabak lifini de banyo da kullanıyorum.

Geri