1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  SELÜLİT ve VARİS.

  Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  varis ve selülit bitkisel varis ilaçları selülit ve için bitkisel yağlar ilaçları SELÜLİT ve VARİS...

  Bin derde deva olabilecek bitkisel ilaçlar var. Şifalı bitkilerin yan etkileri de doğal oldukları için yok denecek kadar az. Günümüzün zor ekonomik koşulları içinde reçetelerin tutarı gittikçe arttı. Bu nedenlerle olacak, sırf Türkiye'de değil tüm dünya doğanın mucizelerine yöneliyor.

  Ancak şifalı otların da, gelişi güzel kullanıldıklarında sakıncalı olabileceğini unutmamak gerekiyor!

  Selülit pek çok kadının ortak problemi. Genetik ve hormonal nedenlerin yanı sıra yaşla birlikte ilerleyen, egzersiz yetersizliği ve yanlış beslenmeyle ağırlaşan selülit problemi, derideki kan ve lenf dolaşımındaki azalmadan kaynaklanıyor. Böylece yağ katmanları cilt altında düzensiz yapışarak portakal kabuğu görüntüsü oluşturuyor.

  Genç kızların ve kadınların korkulu rüyalarından selülit ve varise en kısa en sağlıklı tedavi yöntemi bitkilerden geldi. Uzmanların yaptıkları araştırmaya göre doktor kontrolünde hazırlanan doğal karışımlar zor bir hastalık olan varisi ve kısmen de olsa selüliti yenmeyi başardı.

  SELÜLİT
  Sarmaşık yaprakları ile kırlangıç otu yirmi dakika suda kaynatılır. Süzüldükten sonra elde edilen posaya yulaf unu karıştırılarak lapa kıvamı alıncaya kadar susam yağı ile yoğrulur. Hazırlanan lapa temiz bir beze yaydırılarak selülitli yerlere konur.

  Ayrık otu ile zemberek otu birlikte ezilir. Elde edilen karışım yarım saat tuzlu suda kaynatılarak süzülür. Sıvı bir kaba alınarak gün boyu dinlendirilir. Gün aşırı yatmadan önce sıvı ısıtılarak oturak banyosu yapılır.

  Kayın ağacının kabukları bir saat suda kaynatılır. Süzüldükten sonra sıvı bir kaba alınarak dinlendirilir. Tedavi süresince bu sıvı ile vücudun selülitli yerlerine kompres yapılır. Ayrıca ısıtılan bu sıvı ile her gün banyo yapılır.

  VARİS
  Papatya yağı ile yağlanır. Sargı bezi ile aşağıdan yukarı doğru sarılır. Sarımsak kürü yapılır.

  Krem hazırlanışı: İki avuç dolusu Portakal Nergisi sap yaprak ve çiçekleri ufak ufak kesin, 500 gram hayvan yağını kızdırın ve karışımı içine atın, karıştırın kendini bırakınca ateşten alın, üstünü örtün ve bir gün soğumaya bırakın. Ertesi gün ılıtın ve bir tülbentin içinden geçirerek ufak kavanozlara veya şişelere koyun.

  Kullanımı: Portakal Nergisinden hazırlanan kremi varisli olan bacaklara bir bıçak kalınlığında sürün. Üzerine bir tülbentle veya sargı bezi ile sarın. Dört haftalık kürden sonra bacaklarda hiçbir varis kalıntısı kalmaz.

  Bitkisel çay: Bir çay kaşığı dolusu Atkuyruğunu, 250 gram su ile haşlayın ve bir dakika demleyin. Bu hazırladığınız çay günde iki sefer sabah ve akşam olmak şart ile içilirse varis ağrılarından kurtulmamızda yardımcıdır.
   
SELÜLİT ve VARİS. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Selülit ve egzersiz

  Selülit ve egzersiz

  selülit egzersizleri resimli selülit egzersizleri video ebru şallı egzersizi hareketleri resimli ebru şallı hareketleri video Selülit konusundaki bir çok uzman, selülit oluşumunun durdurulması veya erken dönemlerdeki selülititin ortadan kaldırılmasında, egzersizin en ucuz yöntem olduğu konusunda fikir birliği içindedirler. Yağların azaltıldığı bir diyetle birlikte yapılacak egzersizler,...
 2. Selülit Kremleri ve Kozmetikler

  Selülit Kremleri ve Kozmetikler

  en etkili selülit kremi selülit kremi forum kremleri forum kullananlar hangi Sellülit konusunda tip ekollerinin değişik farklı düşünceleri mevcut. Kimilerine göre sellülit normal olarak kadın vücudunun bir oluşumu iken, başka bir grup da sellüliti bir hastalık ve ya hastalık habercisi olarak kabul eder. Kozmetik sektörü ise sellüliti hem cilt hem da onun beraberinde var olan bir sağlık sorunu...
 3. Bölgesel İncelme ve Selülit

  Bölgesel İncelme ve Selülit

  portakal görünümlü cilt lpg ile incelme selülit görüntüleri selülit görüntüsü Dolaşım ve hormonal bozukluklar sonucu bağ dokusunda lokal olarak sıvı toplanmasıdır. Bu hastalığın oluşumunda küçük damar dolaşımı yavaşlar ve damar duvar bütünlüğü bozularak dışarı, doku içine sıvı sızar, burada yağ dokusu su hücreleri arasında birikir. Daha sonra vücudun geliştirdiği savunma...
 4. Hamilelikte Varis ve Basur

  Hamilelikte Varis ve Basur

  hamilelikte vajinada varis gebelikte vajinada varis olurmu Hamilelik; küçük bir hayatın sizinle birlikte büyümesi…Bir canlı her şeyiyle size muhtaç,siz onu ne kadar sararsanız sarın yine daha çok sarmanıza muhtaç olacak.Hayatınızı evlilikle yeniden şekillendirirken bir de içinizde yeni bir yaşam doğuyor.Sevgili hamişlerim işte böyle bir yaşam içinde sizlere bazı sıkıntılar düşüyor.tabi...
 5. Varis Nedir ? Varis Tanısı ve Tedavisi

  Varis Nedir ? Varis Tanısı ve Tedavisi

  varis nedir,varis kimlerde olur,varis tedavisi nasıl olur, varisler yok olur mu,varis ameliyatı kimlere yapılır,varise ne iyi gelir,varis tanısı nasıl konur,varise karşı alınacak önlemler,varis çıkmaması için neler yapmalıyım Toplardamarların yani venlerin genişlemesine ve şişmesine varis adı verilir. Vücudun en fazla yük altında kalan bölgesi olan bacakların alt kısımlarında görülen varis,...

Sayfayı Paylaş