1. tuqqce

  tuqqce Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  19 Mart 2008
  Mesajlar:
  6.067
  Beğenilen Mesajlar:
  399
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Wuppertal-Germany

  Selülitsiz bir yaz için

  Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında tuqqce tarafından paylaşıldı.

  Selülitsiz bir yaz geçirmek için harekete geçin.


  SOĞUK SU VE KESE EN ETKİLİ SELÜLİT SAVAŞÇISI
  Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermotoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Neslihan Şendur, selülitle mücadelede 2008 stratejilerini anlattı:

  Bütün kadınlar bir gün mutlaka selülitli mi olacak?
  Selülit, kadınların yüzde 85-90'ında görülüyor ama herkeste görülmüyor. Bazı kişilerde çok zayıf olmalarına rağmen selülit olabilir. Bazı kişilerde ise çok kilolu olmalarına rağmen selülit olmayabilir. Eğer yatkınlık varsa daha kolay ortaya çıkabiliyor. Yine de 'bu benim kaderim' diye kabullenmek doğru değil. Korunmak mümkün.

  DİYETLE GEÇMEZ!
  Rejim yaparak selülitlerden kurtulabilir miyiz?

  Kurtulamazsınız. Sadece diyet yetmez. Üstelik kötü bir diyet selülit oluşumuna da neden olabilir ya da oluşumu hızlandırabilir.

  Zayıf kadınlar da selülitlerden yakınıyor. Neden?
  Masa başında uzun süre oturarak iş yapanlar, çok hareketsiz çalışanlar çok zayıf da olsalar selülitlere sahip olabilirler. Örneğin sekreterler bu noktada risk altındadır.

  Bacaklardaki selülitler için sizce en uygun spor nedir?
  Uzun ve bol yürüyüşler. Bu, kolay ve herkesin yapabileceği bir spor. Bu sırada ellerinden su şişesini de eksik etmesinler. Bisiklet de olabilir. Yüzme yine aynı şekilde çok etkilidir.

  Masaj işe yarar mı?
  Boğum boğum olmuş, yaygın selüliti olanlarda geri dönüşü biraz zor. O nedenle masaj, bazı tedavi yöntemleri, yaşam biçimini değiştirmek ya da spor yapmak gibi uygulamalarla selülitin en azından kabul edilebilir bir hale gelmesi sağlanabilir. Kese yapın, sıcak ve soğuk duş alın. Bu sırada keseyi bırakmayın ve sorunlu bölgelerinize masaj yapın. Saunanın ise selülite bir etkisi olmaz.

  ERKEKLER ŞANSLI!
  Kollardaki selülitler için sizce ne yapılmalı?

  Yine egzersiz lazım. Dambıl kullanılabilir. Yalnızca kolları çalıştıran aletler var. En azından kolları kasıp gevşetmek, oradaki kan dolaşımını hızlandırmak için yeterlidir. Germek ve serbest bırakmak çok önemlidir.

  Annesi selülitli olan bir kadının selülitten kaçması mümkün değil mi?
  Genetik selülitte çok etkilidir ama eğer yaşam biçimine dikkat ederse, kendisi selülitli olmayabilir.

  Erkeklerde neden selülit olmuyor?
  Hormon profillerinin farklı olması, selülitten korunmalarını sağlıyor. Erkeklerdeki yağ dağılımı ile kadın vücudundaki yağ dağılımı farklı. Onlarda bu nedenle selülit görülmüyor.

  kaynak:gazete sabah
   
Selülitsiz bir yaz için konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. kadınlar için yazılmış bir yazı

  kadınlar için yazılmış bir yazı

  Bütün kadınlar birbirlerini rakip olarak görürler. Birbirlerini kıskanmaları için ayni meslekten olmaları ya da menfaatlerinin çatışması falan şart değildir. Ortalıkta kendilerinden başka kadınların da dolaşıyor olması, kıskanmaları için yeterli bir sebeptir. Yolu kadınların görev yaptığı bir yere, örneğin bir banka şubesine düsen bir kadın,gördüğü muameleden bunu şıp diye anlayabilir. Bütün...
 2. selülitsiz bir hayata MERHABA!!!

  selülitsiz bir hayata MERHABA!!!

  selülitsiz bir hayata MERHABA!!! demeye hazırmısınız kızlar:):) buyrun selülitler neden oluşur?ve nasıl tedavi edilir işte size öneriler:) SELULİT Seluliti oluşturan nedenlerin başında östrojen, doğum kontrol hapı, gebelik, sigara, hormonal bozukluklar, beslenmede doymuş yağ miktarının fazlalığı ve lenf sisteminin yetersizliği bulunuyor. Selulitten kurtulmak için birçok yönteme rastlamak...
 3. selülitsiz bir vucüt için bitkisel cay önerileri....

  selülitsiz bir vucüt için bitkisel cay önerileri....

  1 haftada selülit elma sirkesi selülite iyi gelirmi Selülit hemen hemen bütün kadınların birleştikleri en büyük ortak noktadır. Yürüyüş, spor, egzersiz, sağlıklı beslenme ne yapılırsa yapılsın selülitleri gidermek pek mümkün olmaz... Aşağıda vereceğimiz selülit giderici çay düzenli olarak bir su bardağı içildiği taktirde, iki hafta sonunda selülitlerin gözle görülür oranda kaybolmasını...
 4. yaz için güzel bir elbise

  yaz için güzel bir elbise

  boydan elbise,42 beden,altı geniş kesim kızlar :)... tek bir kere giydim ve satmak istiyorum.. fiyatı 45tl kargo karşı tarafa ait... alacak olanlar mesaj atarsa görüşebiliriz.. selamlar

Sayfayı Paylaş