1. fırtına

  fırtına Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  13 Ekim 2008
  Mesajlar:
  2.735
  Beğenilen Mesajlar:
  28
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul

  seneryo ama halkımız yinede karşıt

  Konu, 'Magazin' kısmında fırtına tarafından paylaşıldı.

  atv nin sevilen dizisin Canım Ailem'de rol alan ünlü oyuncu Ezgi Mola dışarı çıktığında çevredeki teyzelerden nasihatlar aldığını söyledi.....


  AYRIL ARTIK ŞU ÇOCUKTAN!
  [​IMG]
  EZGİ MOLA, “CANIM AİLEM” DİZİSİNDE EVLENMEK İSTEYEN AMA ‘ANA KUZUSU’ NİŞANLISI YÜZÜNDEN BİR TÜRLÜ EVLENEMEYEN FERİDE’Yİ CANLANDIRIYOR.

  Mola, rolünden ötürü tepki gördüğünü söylüyor: “Sokakta teyzeler ‘Ayrıl şu çocuktan, ne işin var bununla’ diyorlar.”

  Teyzeler ‘ayrıl şu çocuktan’ diyor

  Genç oyuncu Ezgi Mola, “Canım Ailem” dizisinde tek hayali evlenmek olan ama ‘ana kuzusu’ nişanlısı yüzünden bir türlü muradına eremeyen Feride’yi canlandırıyor. Mola, rolünden ötürü sokakta tepki gördüğünü söylüyor: “Annem yaşındaki teyzeler beni kızlarıyla özdeşleştiriyor. ‘Ayrıl şu çocuktan, ne işin var bununla’ diyorlar. Bu tip eş adayı mağduru çok kız var.”

  Şu sıralar sizi “Canım Ailem” dizisinde izliyoruz. Nasıl gidiyor çekimler?
  - İyi bir ekip olduk. Daha doğrusu iyi bir ekibi oluşturabilecek herkes bir dizide toplandı. Hep birlikteyiz, tam anlamıyla bir aile olduk.

  Uğur Yücel ile “Hayatımın Kadınısın” filminden bu yana aranızda bir kader ortaklığı var gibi. Bu dizide de birliktesiniz.
  - Bağlar kuvvetleniyor, daha çok konuşulacak şey oluyor. Uğur Yücel ile çalışıyorsun, bu büyük keyif veriyor. Bazen kendimi çok çaresiz hissediyorum. Yaptığım işi o kadar büyük görüyorum ki, bu işin karşısında boşluğa düşüyorum. Acaba sonra ne olacak diye merakla karışık bir boşluk hissi oluyor. Tamamen bir çaresizlik hissediyorum. Karanlığın içinde sürekli doğru duyguyu bulmaya çalışıyorum.

  Dizide üç kız kardeşten birisiniz ve nişanlınızla bir türlü evlenemiyorsunuz. Bu rolle bir anlamda bir zümrenin temsilcisisiniz...
  - Evet! (Gülüyor) Özellikle annem yaşındaki teyzeler beni kendi kızlarıyla özdeşleştiriyor. “Yavrum ne olursun ayrıl şu çocuktan, ne işin var bununla” diyorlar. Aynı şekilde Kenan karakterini canlandıran Oktay Gürsoy’a da “Allah kahretsin seni” diye kızıyorlarmış. Bu tip eş adayı mağduru kızlarımız çok var. Senaristlerimiz bunu can damarından yakalıyor. Mesela “Kız şimdi nişanlısı için krediyi de aldı, vay salak” diyorlar. Ama bu saflık mı, ondan emin değilim. Çünkü Türk toplumunda kadın birçok duruma “Hadi bu da olsun da, kimse duymasın” mantığıyla yaklaşıyor. Bu durum dizide güldürerek geriyor insanları.

  Siz hiç bu kadar ‘safça’ düşünüp hareket ettiğiniz bir zamanı hatırlıyor musunuz?
  - Bu saflığı bilmiyorum. Hiç olmamıştır diye hatırlıyorum ama emin de değilim. Çünkü başka konularda birçok kez yumuşak davrandığım, “Aman ne yapalım, olsun” dediğim olmuştur.

  Ne olacak dizideki ailenizin bu bahtsızlığı?
  - Ben de bilmiyorum açıkçası. Her seferinde öyle bir yerde bırakıyorlar ki diziyi, senaryo sette bazı arkadaşlara gelince merak edip okumak istiyorum. Ama “Sana da gelecek” deyip vermiyorlar. Merakımdan çatlıyorum.

  Bol yıldızlı dizilerin setlerinde ego çatışmaları olur. Sizde var mı böyle bir durum?
  - Uğur Yücel ve Ozan Güven varken, “Benim adım neden dördüncü sırada geçiyor” diyebilir miyim? Uğur Yücel bu işin lokomotifi, ama diğer rollerin de kendi özel hikâyeleri var. Kimse bir role hizmet etmiyor, bütün roller hikâyeye hizmet ediyor. Bu tam bir ekip işi olduğu için hiç öyle kaygılarım olmadı.

  İzleyici oyuncuları genellikle ‘yakışıklı’ ya da ‘güzel’ diye değerlendirir. Ama sizinle ilgili yapılan yorumların çoğu oyunculuğunuzun ne kadar iyi olduğuyla ilgili...
  - Ne güzel işte! Demek ki işim dış görünüşümün önüne geçmiş. Zaten oyuncunun asıl malzemesi oyunculuktur. Ben bu işin eğitimini aldım, yaklaşık 11 yıldır profesyonel olarak yapıyorum ve para kazanıyorum.

  İLİŞKİMİ KONUŞMAYI DOĞRU BULMUYORUM

  Dış görünüşünüz dizide de çok üzerine durulan bir konu. Sizin dizi için kilo alıp vermek gibi bir çabanız var mı?
  - Gerektiği yerlerde ona da müdahale edilebilir. Ama ben dış görünüşümle oldukça mutluyum. Çocukluktan bu yana yapım böyle. Bu konuda bir şikâyet de gelmedi. Bizden talep edilirse, kilo da verilir.

  Oyunculukta hiç kendinizi yetersiz hissettiğiniz oldu mu?
  - Bütün sahnelerde oluyor. Çünkü “Daha iyisini yaparım” diyorsun. Bazen kendime fazla acımasız davranıyorum, üzülüyorum ama bunun önüne geçemiyorum. şimdiye kadar hep böyle oldu. Sonucunda olumlu şeyler duyuyorum ama o da yetmiyor. Beni büyüten de bu oluyor.

  Yeni film projeleri var mı?
  - Konuştuğumuz birkaç proje var. Sinema filmi ha deyince yapılamıyor. “Hayatımın Kadınısın”dan sonra çok ihtiyacım var. ınşallah tatil yapamam. Sinema olsun, o sette yorulmam.

  Umut Kurt ile birlikte olduğunuz yazıldı. İşin aslı nedir?
  - Evet, uzun zamandır beraberiz. Ama bu konuda konuşmak istemem. O konu özelde kalsın isterim. Sakladığımız bir şey yok ama konuşmayı doğru bulmuyorum.
   
seneryo ama halkımız yinede karşıt konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Az yiyorum ama yinede kilo alıyorum diyorsanız işte sebebleri!

  Az yiyorum ama yinede kilo alıyorum diyorsanız işte sebebleri!

  kilo alıyorum günde kaç kalori alıyorum Bazen az yediğiniz halde yinede kilo alırsınız ve buda sezi ister istemez düşündürür."Neden az yememe rağmen kilo alıyorum?"diyorsanız işte uzmanından sebebleri: Beslenme ve Diyet Uzmanı Zerrin Aydın, vücudun enerjiye ihtiyacı olduğunu belirterek, "Günde 2 bin kalori alması gereken bir kişi, bin 400 kalori alıyorsa, vücut az enerji almaya...
 2. Sigara Karşıtı !!!

  Sigara Karşıtı !!!

  Çok beğendiğim bu posterleri sizinle paylaşmak istedim umarım mesajımı alır sigaraya esir olan arkadaşlarım... Sigarayı bırakma hattı=Alo 171 Bida düşünün..
 3. Yaşım ilerledi Ama yinede Anne Olabilir miyim Diyenler Buraya

  Yaşım ilerledi Ama yinede Anne Olabilir miyim Diyenler Buraya

  ileri yaş gebelik,ileri yaş hamileliği Bazen yaşımız ilerlemesine rağmen yeniden anne olmak o duyguyu tekrar yaşamak isteriz fakat ilerleyen yaşla birlikte korkularımızda artmaktadır.Acaba gebe kalabilir miyim yada gebe kalsam bu yaşımda benim için zorlukları varmıdır diye düşünmeye başlarız.Ama şunuda unutmayalım ki annelik her yaşta güzeldir..Allah herkese bu duyguyu yaşatsın inşallah.....
 4. Gebelik Testim Negatif Çıktı Ama Ben Yinede Hamile Olabilir miyim Diyenler BURAYA

  Gebelik Testim Negatif Çıktı Ama Ben Yinede Hamile Olabilir miyim Diyenler BURAYA

  gebelik testi negatif ne demek,gebelik testi negatif çıkarsa, Gebelik testi idrar testleri yani eczaneden aldığımız testler negatif çıkmasına rağmen hamile olunabilir mi sorusunun cevabı tabiki de olunabilir. Birinci ve en sık görülen şey testin yanlış yapılması ve yanlış yorumlanmasıdır.Şimdi mesala testi aldınız diyelim o testi eğer yanlış uyguladıysanız içindeki yönergelere uygun...
 5. Bugün adet oldum ama yinede hamile olabilir miyim

  Bugün adet oldum ama yinede hamile olabilir miyim

  kızlar bilgisi olan var mi bu ay yumurtlama günlerinde ilişkiye girdim dikkat ettim hatta mide bulantısı göğüs ağrısı. yaşadım. tam günümde adet oldum hala mide bulantısı uyku hali devam ediyor sizce hamile olabilir miyim.çok strest yapıyorum kendime.ağlama nöbetlerine giriyorum resmen Allah sevgisini gösterip aratmasın hiç kimseye

Sayfayı Paylaş