Etiketler:
 1. melegim

  melegim Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  15 Haziran 2007
  Mesajlar:
  1.038
  Beğenilen Mesajlar:
  6
  Ödül Puanları:
  0

  senı seviyorum çünkü?

  Konu, 'Güzel Sözler & Mesajlar' kısmında melegim tarafından paylaşıldı.

  seni seviyorum çünkü Sevgilinizle neden beraber olduğunuzu oturup hiç düşündünüz mü? İlişkinizi ayakta tutan asıl duygunun ne olduğunu... Herkes kendi ilişkisini, kendi duygularını yaşayıp duruyor.

  Sonsuza dek sürecekmiş gibi gözüken ilişkiler bir anda biterken, "Nasıl birlikteler" diye baktığınız çiftler yıllarca birbirlerinden kopamıyorlar. Beraberliği sürdüren sebepler iyi ya da kötü olabilir. Bir test havasında sürüp giden yazıda, siz de kendinizi, ilişkinizi sınayabilirsiniz. İşte şıklardan bazıları:

  İlişkiniz devam ediyor çünkü siz ona tapıyorsunuz:
  Bu araştırmaya göre birlikte olmanız için kötü bir sebep değil. Yalnız her seçenekte olduğu gibi bunun da olumlu ve olumsuz yanları var. Olumlu çünkü bu bir aşk olabilir. Olumsuz çünkü, "tapma" dediğiniz şey onun sosyal statüsü, yakışıklılığı, mesleği ile ilgili olabilir. Bu da büyük bir risk.


  Birliktesiniz çünkü o sizi seviyor:

  Aslında mantıklı bir sebep çünkü sevdiğiniz insanın sizi seviyor olması iyi bir durum. Ancak birlikteliğin tek sebebi bu ise korkulacak bir durum.

  Onunla birlikteyim çünkü daha iyi birini bulabileceğimi düşünemiyorum:
  Berbat bir sebep. Berbat olduğu için de hiç olumlu bir yanı yok. Böyle bir cevap veriyorsanız şu sorulara da mantıklı cevaplar bulmanız gerekiyor. Ondan daha iyi birisi kim? Birini bulmak ne demek? Birini bulmak gerekli mi?


  Onunla birlikteyim çünkü o çok iyi bir baba olacak:
  Bu çok korkunç bir sebep. Tek olumlu yanı sadece evliliğin söz konusu olduğu bir ilişkide kendini gösteriyor. Çünkü bir çocuk olacaksa ona iyi de bir baba gerekiyor. Olumsuz yanı ise bu mantıktan yola çıkıldığında yanlış kararlar veriliyor olması. Çünkü görüntüler yanıltıcı olabilir. İyi bir babadan kötü bir eş olabilir, dikkat!

  Bu sorulara cevap verdiniz ve aradan yıllar geçti, hala birliktesiniz. Peki bütün bu düşündüğünüz şeyler o günkü değerini koruyor mu? Sizi seviyor olması ya da ideal erkek olması yeterli mi? Hala ona tapıyor musunuz?   
senı seviyorum çünkü? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Seni Seviyorum çünkü.....

  Seni Seviyorum çünkü.....

  Bir insanı sevmek için kaç bahaneniz olabilir ? hangi özellikleridir sizi ona baglayan ? sevdiginiz sizin için neden wazgeçilmez? bi insanı sebepsiz sevebilirsiniz ama onu tanıdıkça sevmek için binlerce neden bulabılırsınız.

Sayfayı Paylaş