1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Senİn GÖrdÜĞÜn

  Konu, 'İslam ve İnsan' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  SENİN GÖRDÜĞÜN
  1994'lerde Haçka'ya giden bir polis memuru Haçkalı Hoca'nın evini sormuş. O tarihten 45 sene evvel Hakka yürüyen Haçkalı'nın evisorulunca:
  -Hayırdır, Haçkalı'yı nerden tanıysun? diye sormuşlar.
  -Güneydoğu'dan, demiş polis memuru.
  -Güneydoğu?
  -He! Urfa, mardin, diyarbakır!
  Ne iş yapaysun daa?
  -Polisim.
  -Hocayla işin ne?
  -Oradaki çatışmalarda kendisinden çooook yardım gördüm. Eğer o yardım etmeseydi, beni hastahaneye ***ürmeseydi, Allah bilir ya şimdi çoktaaan ölmüş olacaktım Kendisine teşekküre geldim.
  Polis memuru böyle söyleyince, Haçkalı'nın akıl sır ermez işlerine az çok âgâh ve âşinâ olan Haçkalılar, Haçkalı'nın Haçka'daki cami ve türbesini göstererek:
  -Gazan mübarek olsun uşağım, Haçkalı Hoca, işine gücüne akıl sır ermez bir ermişdur. yıllar evvel Rabbisine ermişdur. aha camisi ve türbesi. Get orada ziyaret et. Senin gördüğün onun ruhaniyetidir, demişler.

  Zaman mekân duvarını aşardı
  Yeri gelir celâllenir taşardı
  Darda kalan her mağdura koşardı
  Gaibler şahini Haçkalı Baba

   
Senİn GÖrdÜĞÜn konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Erkin Koray - Seni Her Gördüğümde

  Erkin Koray - Seni Her Gördüğümde

  İnan ki Senden başka Hiç kimse yok içimde Kimse yok içimde Yüzüne bakmasam da Başımı çevirsem de Seni her gördüğümde Seni her gördüğümde İnan ki Senden başka Hiç kimse yok içimde Kimse yok içimde Ne kadar kırgın olsam Dargın olsam da bile İnan ki Senden başka Senden başka Hiç kimse yok içimde Kimse yok içimde
 2. Baha seni gördüğüm o günden beri

  Baha seni gördüğüm o günden beri

  seni gördüğüm o günden beri baha seni gördüğüm o günden beri ilk baha dinle seni gördüğüm o günden beri kalbim perişan gönlüm bir deli sana yazdığım beni anlatan aşkımla dolu o sözlerimi iste bu bizim hikayemiz öyle saf öyle temiz kenetlenmiş ayrılamaz kalbimizde ellerimiz kanımda canımda dört yanımda senden başka hiç kimse olmasın birgün dönsen yeter bana gözlerim yolda kalmasın...
 3. Erkekler Bayan Gördüklerinde...

  Erkekler Bayan Gördüklerinde...

  hahaha ben bu resmi cok komik buldum meleklerim, ve sizinle paylasmak istedim :D:D:D Yine görüyoruzki masallah erkekler yine herzamanki gibi yaa :hhh: :hhh: :hhh: :hhh: :hhh: :hhh: :hhh: :hhh: :hhh:

Sayfayı Paylaş