Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Seramik vazo yapımı..

  Konu, 'Ev Dekorasyon Önerileri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  seramik yapımı seramik yapımı video kilden vazo kağıttan vazo evde Seramik vazo yapımı...
  < Konu Resmi..>
  Güzel bir seramik vazo yapımından şili'den öneriler. Basit kelebek fırçalarla duygularınızı yansıyabileceğiniz bir yüzey.

  Malzemeler: Akrilik renklerinizi isteğinize göre belirleyin.vazonun içi ve altı için sırlı şeffaf cila seçin. renk gölge paleti ve boyafırçalarınızı hazırlayın. fırça temizleme süngerinizi unutmayın.
  Adımlar
  Sırlı Cilayı vazonun içine koyun, etrafında döndürerek tüm yüzeyi kaplamasını sağlayın. İki kez aynı cilayı tabanda tutup yakın. Seçtiğiniz fırça ile seçtiğiniz rengi vazoya zemin olarak iki kere uygulayın. İki boyama arasında kurumasını beklemeniz gerekli.
  Modeli kopya kağıdı ile vazoya geçirin, beyaz kopya kağıdı ve HB kurşun kalem kullanın. Sırlı fırçanın bir yüzüne beyaz diğerine kahverengi sürün.
  Parçaları resimde görüldüğü gibi orta noktalarından merkeze doğru boyamalısınız.

  Yani sırlı fırçanızın bir yüzü yeşil bir yüzü kahverengi iken başladığınız noktadan merkeze doğru sırlı fırçanızla boyamaya başlayın. Çukur alanları kontrol ederek, gölgeleri kahverengi ile işaretleyin.
  Tüm taslakları beyaz renkte fırça ile işaretleyin.
  Sırlı fırçanıza beyaz boya sürün ve yüzeyin eğilimine göre sert hareketlerle ters bir u tamamlayarak boyayın.
  Aynı fırçaya kırmızı kil koyup merkezden sınırlara doğru hareketin etkisi azalıyormuş gibi olması için öne doğru eğerek sürün.
  Koyu renkler merkezde açık renkler kenarlarda olacak şekilde boyamaya devam edin.
  Yuvarlak fırça ile merkezleri boyayın.
  Parlak sarı ile final bitişini yapmak üzere merkezin üstünden kırmızı kille geçin.
  Sadece ortada uzun yeşil bir nokta yaratın.
  Tüm taslakların üzerinden beyaz boya ve fırça ile geçin.
  Çiçekleri bitirdikten sonra, kurumaya ve olgunlaşmaya bırakın. Tüm yüzeyi kahverengi ile eskitip temizleyin.
  Sınırda ve altta fırça ile altın rengi kılçıklar yaratın.
  Bir sünger ile vazonun altındaki altın rengi boyayın. Çiçekleri boyamayın.
  Kurumaya bırakın iki kez porselenleyin. Hızlı kurutucu bir sprey bu işi görür. İki uygulama arasında kurumasını beklemeyi unutmayın.


   
Seramik vazo yapımı.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Şişelerden vazo yapın.

  Şişelerden vazo yapın.

  Şişelerden vazo yapın... Atmayı düşündüğünüz bir şişeyi evinizin herhangi bir duvarında bir vazo olarak kullanacağınız hiç aklmızdan geçermiydi? Eskimiş resim çerçevesini mantar levha ya da ahşap bir plakayla kaplayın. Çerçevenin tam merkezini işaretleyerek bir miktar silikon yapıştırıcı enjekte ederek, şişeyi yapıştırın. Vazonuz hazır.
 2. Şişelerden vazo yapın...

  Şişelerden vazo yapın...

  Atmayı düşündüğünüz bir şişeyi evinizin herhangi bir duvarında bir vazo olarak kullanacağınız hiç aklmızdan geçermiydi? Eskimiş resim çerçevesini mantar levha ya da ahşap bir plakayla kaplayın. Çerçevenin tam merkezini işaretleyerek bir miktar silikon yapıştırıcı enjekte ederek, şişeyi yapıştırın. Vazonuz hazır.
 3. Haydi Seramik Vazo Yapalım..

  Haydi Seramik Vazo Yapalım..

  Güzel bir seramik vazo yapımından şili'den öneriler. Basit kelebek fırçalarla duygularınızı yansıyabileceğiniz bir yüzey. Malzemeler: Akrilik renklerinizi isteğinize göre belirleyin. Vazonun içi ve altı için sırlı şeffaf cila seçin. Renk gölge paleti ve boya fırçalarınızı hazırlayın. Fırça temizleme süngerinizi unutmayın. Adımlar Sırlı Cilayı vazonun içine koyun, etrafında...
 4. kavanozdan vazo yapımı

  kavanozdan vazo yapımı

  kavanozdan vazo yapımı kavanozdan resimlik yapımı seramik maske boyama içi boş kahve yada konserve kavanozundan vazo yapmak bakın ne kadar kolaymış :):) Her evde büyükçe bir kavanoz mutlaka vardır. Peki ya böylesine bir değişim geçirmiş bir vazo? Yapımı çok basit olan bu çalışma için, beğendiğiniz deseni taşıyan bir peçete edinin. Gerisini uygulamak son derece kolay. Malzemeler...
 5. Hortumdan vazo yapımı

  Hortumdan vazo yapımı

  Ne kadar yaratıcı insanlar var...Ben kırk yıl düşünsem inanın aklıma gelmezdi hortumdan vazo yapmak.... Düşünenin yapanın ellerine sağlık çokta hoş olmuş vallahi :)

Sayfayı Paylaş