sergi Cow Parade İstanbul 2007

M

Misafir

Forum Okuru
sergi Cow Parade İstanbul 2007
Sergi
Cow Parade İstanbul 2007

CowParade İstanbul, İstanbul’da bugüne kadar gerçekleşecek en büyük halka açık sanat etkinliğidir. CowParade İstanbul, sanatı desteklemek üzere herkesin zevk alacağı, sanatçıları, farklı iş çevrelerini ve yerel toplulukları yaratıcı ve yenilikçi bir ortaklıkla biraraya getiriyor.Tarih
1 Ağustos - 31 Eylül 2007Şehir sakinlerinin ve ziyaretçilerinin hayal gücünü ele geçirecek CowParade İstanbul’un vizyonu, etkinliğin olabildiğince heyecan verici, eğlenceli ve herkesi kapsayacak şekilde gerçekleşmesi.CowParade İstanbul’un amacı, halk, sanatçı ve iş dünyası işbirliği ile dünya çapında bir sanatsal etkinliği gerçekleştirmek.

Dünyada bugüne kadar yapılan CowParade etkinliklerinden 10 milyon doların üzerinde bağış, çeşitli vakıf ve derneklere aktarılmıştır. CowParade İstanbul’un müzayede geliri Sokak Çocukları Rehabilitasyon Derneği, AÇEV ve TEMA Vakfı’na bağışlanacaktır.

CowParade İstanbul, Sinpa ve Linx Marketing Services tarafından organize edilip, Sayın Mustafa Sarıgül başkanlığında Şişli Belediyesi ile ortaklaşa gerçekleştiriliyor. CowParade İstanbul, CowParade Holdings Corporation tarafından lisanslanmıştır.

CowParade İstanbul, İstanbul’un yaratıcı ve girişimci, aynı zamanda popüler turistik bir şehir ve Türkiye ile Avrupa’nın kültürel başkenti olduğu gerçeğini pekiştirecek. CowParade İstanbul, şimdiye kadar Türkiye’de gerçekleşmiş en popüler turistik ve kültür/sanat etkinliği olmakta iddialı. Binlerce ziyaretçiyi şehre çekmeyi ve şehir sakinlerini ‘kendi şehirlerinde turist olmaya’ davet etmeyi, böylece büyük kültürel ve ekonomik etkiler bırakmayı hedefliyor.

Bugüne kadar CowParade’i düzenleyen şehirler:
1998 Zürih
1999 Şikago
2000 New York
2001 Houston, Kansas
2002 Las Vegas, Londra, Sidney
2003 Atlanta, Auckland, Dublin, Tokyo
2004 Cape Town, Johannesburg, Manchester, Prag, Stockholm, Buenos Aires, Harrisburg
2005 Barselona, Bratislava, Bükreş, Cenevre, Floransa, Monako, Moskova, Sao Paolo, Varşova
2006 Paris, Edinburgh, Atina, Lisbon, Budapeşte, Norveç, Boston, Denver, Curitiba
2007 İstanbul
2008 Pekin


Adres: Nişantaşı, Kanyon Alışveriş Merkezi, Akmerkez, Bebek ve Kemerburgaz
 

Benzer İçerikler

Üst