Sertap, İngilizce türkü albümü hazırlığında

M

Misafir

Forum Okuru
Sertap, İngilizce türkü albümü hazırlığında
Ünlü sanatçı Sertap Erener, İngilizce türküler seslendireceği bir albüm çıkarmaya hazırlanıyor.


MOSKOVA - Sertap Erener, önceki akşam bir konser için geldiği Moskova’da, Rusya’da 15 günde bir Türkçe yayımlanan “Gazetem” adlı gazeteye yaptığı açıklamada, İngilizce türkülerin yer alacağı albümünün yakında çıkacağını belirterek, albüm için hem Türkiye, hem de Amerika’da çalışmalar yapılacağını söyledi.

Albümün Türkiye bölümündeki çalışmaların tamamlandığını, ABD’deki bölümü için de eylül ayının ortalarında Los Angeles’a gideceğini kaydeden Erener, Demir Demirkan ile ortak projeleri olan “Painted On Water” (Suya Resim Yapmak-Ebru) adını verdikleri albüm için pek çok isimle birlikte çalışacaklarını kaydetti.

Anadolu’nun çeşitli yörelerinden 14 türkünün yer alacağı albümde Al Di Meola, Alan Pasqua, Dave Weckl gibi isimlerin yanı sıra Norah Jones’un “Come Away With Me” albümünün de prodüktörlüğünü yapan Jay Newland da yer alacak.

Erener, projede Tuluğ Tırpan’ın da yer alacağını belirterek, Bulgaristan’dan gelecek senfoni orkestrasının da türküleri yabancıların zevk alarak rahatlıkla dinleyebileceği bir hale getireceğini ifade etti.

Türküleri dünyaya en iyi şekilde ve sevilebileceği şekilde sunmak istediklerini, türkülerin şimdiki haliyle yabancılara daha çok etnik müzik gibi geleceğini kaydeden Erener, “Albüm tamamlandıktan sonra Grammy ödüllerine başvurmayı düşünüyoruz. Bu albümün bunu hak ettiğini düşünüyoruz. Dünyaya tanıtabileceğimiz bir proje. Bu nedenle önce başvurumuzu yapıp üye olacağız. Albüm tamamlanınca da bunu yapmayı düşünüyoruz” dedi.

Sertab Erener’in Moskova’daki konserinde seslendirdiği şarkılarda caz esintisi dikkat çekerken, gecede Tuluğ Tırpan da piyano ve klavyesiyle seyircileri büyüledi.

Konserin verildiği tarihi opera binasından çok etkilendiğini ve seyirciler arasında Türklerin daha fazla olmasına şaşırdığını söyleyen Erener, konseri sırasında Türkçe, İngilizce ve Rusça cümlelerle seyircilere hitap etti.
 

Benzer İçerikler

Üst