1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Ses Sistemleri

  Konu, 'Tatlı Evim' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  DTS ES - Extended Surround
  Ekstra surround orta kanal ilave ederek 6.1 kanala kadar yüksek kalite çoklu kanal yaratır.

  DOLDY DIGITAL-EX - Pro Logic II

  6.1 çoklu kanala kadar ses için ekstra surround orta kanal ilave eder.

  DTS NEO:6

  Herhangi bir stereo kaynağından ses kalitesini artırır ve 5.1 çoklu kanal surround effekti yaratır.

  1- NEO:6 MOVIE : Dts Neo:6 sinema kod çözme modunu gerçekleştirir. Bu ayarlama DTS saran ses ( surround ) ile kodlanan filmler için idealdir.

  2- NEO:6 MUSIC : Dts Neo:6 müzik kod çözme modunu gerçekleşririler. Bu ayarlama CD gibi normal stereo kaynakları için idealdir.

  DOLBY PRO LOGIC II

  Vhs kasetler, Televizyonlar ve Dvd'ler gibi herhangi bir stereo kaynağından 5.1 surround deneyimi yaratır.

  1- PRO LOGIC II MOVIE : PL II film modu kod çözme işlemini gerçekleştirir. Dolby saran ses ( surround ) ile kodlanan filmler için idealdir. Ayrıca bu mod eski dublajlı video filmleri izlerken sesi 5.1 kanal olarak yayınlar.

  2- PRO LOGIC II MUSIC : PL II müzik modu kod çözme işlemini gerçekleştirir. Bu ayar normal stereo kaynakları için idealdir, CD'ler gibi.

  DTS DIGITAL SURROUND

  Dvd ve diğer DTS-şifreli kaynaktan 5.1 kanala kadar yüksek kalite çoklu kanal ses üretir.

  DOLBY DIGITAL

  Dvd'ler ve bazı uydu / digital televizyon yayınları gibi DOLBY® DIGITAL şifreli kaynaklardan standart formatta 5.1 kanal ses sağlar.

  DOLBY PRO LOGIC

  Pro Logic kod çözme işlemini gerçekleştirir. Çok kanallı saran ses audio sinyalli yazılım kayıt edildiği gibi çalınır. 2 kanal audio sinyalli yazılım saran ses effekti ( 4 kanallı ) yaratmak için Dolby pro Logic kodu ile çözer.  ÖNEMLİ : Dolby Pro Logic ve Dolby Pro Logic II kod çözme fonksiyonları DTS format sinyalleri ile işlem görmezler.   
Ses Sistemleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. En İyİ Ses Sİstemİnİ Kurmak

  En İyİ Ses Sİstemİnİ Kurmak

  Sisteminizin evinizde nasil kurulup ayarlandigi sistemin müzikal performansinda büyük farklar yaratir. Kisiden kisiye degisen ses farkliliklari çok küçük olmasina ragmen bir araya geldiklerinde sistemin performansini dramatik olarak artirirlar. Sistem kurulum ve ayarlamalari beceri, bilgi, sabir ve sistemden son noktaya kadar performans ortaya çikartma azmi gerektirir. Bir kurus dahi...
 2. SeS.....

  SeS.....

  Kar yağıyordu.Şehir biran da-şehiri sehir yapan objeler bir kar kütlesiyle örtüldüğü için-bir dağa benzemişti.Mutluydum.Hep gitmek istediğim yer birden bire bahçeme gelmişti.Sorunsuz geçen bir gecenin ardından bahçeye çıkıp kara doya doya dokunuşum şimdi bile çok net bir şekilde aklımda.Hafızam beni yanıltmıyor ise,başımdan şöyle bir olay geçmişti o gün... Aslında pek ilginç bir olay...
 3. Solunum Sİstemlerİ

  Solunum Sİstemlerİ

  SOLUNUM SİSTEMLERİ Oksijen havadan alınıp hücrelere kadar taşınması;yanma sonucu oluşan CO2’nin vücuttan atılması olayına solunum denir. Bu görevi gerçekleştiren solunum sistemleri denir. Genel anlamda solunum canlı organizmada gaz değişimini ifade etmek için kullanılır. Hücrelerin besinleri oksijenle yanarak enerji elde etmesi sırasında yan ürün olarak CO2 çıkar. HÜCRE İÇİ SOLUNUM...
 4. Sindirim Sistemleri

  Sindirim Sistemleri

  SİNDİRİM SİSTEMLERİ SİNDİRİM SİSTEMLERİ Besin maddelerinin su ve enzimler yardımıyla yapıtaşlarına kadar parçalanması olayına sindirim denir. A. SİNDİRİM ŞEKİLLERİ 1. Mekanik Sindirim Fiziksel etkilerle besinlerin daha küçük parçalara ayrılmasıdır. Besinlerin kimyasal yapısı değişmez. Bu olaylarla enzimlerin etki yüzeyi artırıldığı için, esas sindirim kolaylaştırılır ve hızlandırılır. 2....
 5. ses

  ses

  sesin bir eneji türü olduğnu nasıl anlaız?

Sayfayı Paylaş