Etiketler:
 1. gülgüzeli

  gülgüzeli Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  10 Kasım 2007
  Mesajlar:
  549
  Beğenilen Mesajlar:
  8
  Ödül Puanları:
  0

  Sevgi Duası..

  Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında gülgüzeli tarafından paylaşıldı.

  sevgi duaları sevgi duası duasi dualari için dualar Ey Rabbim,
  Görüyorum güçsüz ve zayıfım, kudretine ve marifetine ihtiyacım var. Bana bilgelik ver. Güzellikler içinde yürümemi sağla. Sevgiyle ya­rattığın her şeye bizi dost ve yardımcı kıl.
  Senden güç ve bilgelik istiyorsam bu, kardeşimden büyük olmak için değil, içimdeki düşmanı yenmek ve onu terbiye etmek içindir.
  Bana öyle bir kemal ver ki huzura ermiş bir kalple sana gelme­ye her zaman hazır olayım.
  Kalbim sana öyle bagh olsunki değersiz ve aldatıcı sevgiler onu aşağı çekmesin. Hiçbir acı ve zorluk kalbimi tüketmesin.
  Ey Rabbim, bize yardım et ki seni bilelim, seni bulalım, seni an­layalım ve imanla sana, kavuşalım.
  Ey beni yaratan,
  Ey seni unutanı unutmayan,
  Ey yarattığı her güzellikten daha güzel olan; bana sevgini ver çünkü seni seviyorum. Sana olan aşkın zayıfsa seni daha mükemmel sevmemi sağla. Seni öyle seveyimki ölümüm senin kalbine sığındı­ğım an olsun.
  Sana yakaran şu kulunu günahlarıyla başbaşa bırakma.
  Evet, ben olmadan önce sen vardın ve senin tarafından var edil­meye layık değildim. Buna rağmen beni var ettin. Varlığından haberdar ettin. Bitki değil, hayvan değil, İnsan eyledin. Kendine muhatap kıldın. Ama görüyorum ki sana layık olamadım. Yarattığın varlıklara hizmet edemedim. Bir incir çekirdeğinden koca bir incir ağacını yaratan, sen Ey Rabbim; beni hakikatine eriştir, alçak gönüllülükle in­sanlara hizmet etmemi sağla. Sen biliyorsunki, ben her şeyi göremi­yorum, ama sen beni doğru yola iletebilirsin.
  Ey Kalbimin nuru, beni kaplayan karanlıkları, nurunla aydılat. Biliyorum, beni İçine düştüğüm karanlıklardan defalarca aydınlığa çı­kardın. Ancak tatmin edilmemiş tutkularımın gürültüsü, o çağrına uy­mamı engelledi.
  Sen dünyayı bize hizmet etsin diye yarattın ama biz kendimizi öyle kaybettik ki dünyaya hizmet eder hale geldik.
  Halbuki, sen insanı kendi sevgin İçin yarattın. İşte bu yüzden yü­reğimiz sende huzur bulana deli sıkıntılar içinde kalacaktır.
  Ey sevgisiyle huzur bulduğumuz Rabbim, seni bilmeyi ve tanı­mayı sağla. Seni sevmeyi her sevgiden üstün kıl.
  Şimdi ise sana susamış olarak senin İman pınarına koşuyorum. Beni nefsimin ve kötü İnsanların arkadaşlığından kurtar çünkü bili­yorum, sen bizi seviyorsun. Resulün Muhammed (a.s) aracılığıyla bi­zi buldun, ama biz seni aramıyorduk, seni arayalım diye bizi buldun, bize merhamet ettin.
  Öyleyse biz, bu rahmetin ahirettsde devamını istiyoruz. Ey Rab­bim, senden altın istemiyoruz, Para istemiyoruz, şan ve mevkide iste­miyoruz. Ama yalnız, seni istiyoruz, senin sevgini istiyoruz. Ve biliyo­ruz ki seni bulan her şeyi bulur, seni kaybeden her şeyden mahrum olur.
  Yüzlerinizi doğuya ve batıya çevirmeniz iyilik değildir. Ama iyi­lik Allah'a, ahiret gününe, meleklere, Kitaba ve peygamberlere iman eden; mala olan sevgisine rağmen, onu yakınlara, yetimlere, yoksullara, yolda kalmışa, isteyip dilenene ve kölelere (özgürlükleri için) ve­ren; namazı dostdoğru kılan, zekatı veren ve ahidleştiklerinde ahidle-rine vefa gösterenler ile zorda hastalıkta ve savaşın kızıştığı zaman­larda sabredenler (in tutum ve davranışlarıdır), işte bunlar, doğru olanlardır ve müttahi olanlarda bunlardır.
   
 2. Ayışık

  Ayışık Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  15 Eylül 2008
  Mesajlar:
  2.241
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  adana
  Cevap: Sevgi Duası..
  ne kadar güzel emeğine sağlık
   
Sevgi Duası.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. sEvGi

  sEvGi

  Almitra, "Bize sevgiden bahset..." Ve o başını kaldırdı, insanlara baktı. Üzerlerine sinen derin dinginliği duyumsadı. Ve yüksek bir sesle konuşmaya başladı: "Sevgi çizi çağırınca, onu takip edin, Yolları sarp ve dik olsa da... Ve kanatları açıldığında, bırakın kendinizi, Telekleri arasında saklı kılıç, sizi yaralasa da... Ve sizinle konuştuğunda, ona inanın, Kuzey...
 2. Sevgiler...

  Sevgiler...

  Dalga ile kıyının aşkını bilir misin? Öncesinden başlayıp, sonsuza giden dalga, Hep aşka kavuşma özlemiyle atılır kıyıya. Dalga, seven - kıyı, sevilendir. Dokunur parmaklarının ucuyla sevdiğine dalga Ve döner hep geriye, Bilir kavuşamayacağını ama hep koşar kıyıya Her bir dokunuşunda aşkına verir bedenini hesapsızca Işte, ben de seni böyle severim yar. Yar, bilir misin dağ başında açan uçurum...
 3. Sevgi....

  Sevgi....

  Çiçeklerin büyümesini izlemektir Mektup yazmaktır Hep O'nu düşünmektir Birlikte vakit geçirmektir Dalgaların sesidir SEVGİ Kuşların kırıntıları yiyişini izlemektir Birlikte AYNI yöne bakmaktır Eşit olmaktır Vahşi dalgalara yelken açmaktır Yağmura aldırmadan yürümektir Uçurmaktır sevdiğini Piknik yapmaktır Yanağını okşamaktır Ve...
 4. Sevgi...

  Sevgi...

  Bir güzellik yap kendine! Ve sadece sahip olduklarını düşün; mutlu ol onlarla; Sahip olamadıkların üzülsün senin olmadıklarına.. Birgüzellik yap kendine! Keşkeleri hiç düşünme.. Mutlu ol seçimlerinle; Bırak keşkeler üzülsün senin seçimlerine.. Bir güzellik yap kendine! Kalbinde daha da büyüt sevgisini sevdiklerinin. Bırak sevmediklerin üzülsün kalbinde yerleri yok diye.. Bir güzellik yap...

Sayfayı Paylaş