sevmek buysa

M

Misafir

Forum Okuru
sevmek buysa
Benim için her zamanki sıradan günlerimden biriydi.Bir Pazartesi günüydü ve ben alışılageldiği üzere yine İstiklal Marşı'na geç kaldım.Kapıda sinirden kırış kırış olmuş yüzüyle müdiremiz bekliyor.Herkesin içinde bana bağıracağından eminim."Acaba bugün okula gitmesem mi?".Evet sanırım gitmemek en iyisi.Aslında kadıncağız haklı.Zamanında gelsen ne olurdu sanki!Peki bugün okula gitmezsem ne yapacağım?Tek başıma avare gibi dolaşırım herhalde sokaklarda.Bir an önce kendimi otobüse atayım da nereye gideceğimi ondan sonra düşünürüm.Sonrasında Kadıköy otobüsünde buldum kendimi.Bahar yavaş yavaş gelmeye başladı.Adalar'a gitmek için çok da kötü bir zaman değil.Adalar vapuruna atladım hemen.Güvertede oturdum.Hava biraz soğuk sanki.Hele denizdeyken.Bir de vapura binmişsen.Baksana senden başka kimse yok koskoca güvertede.Hepsi içeride gömülmüşler koltuklarına.Sense...Ama sen kendini onların yerine koyma.Senin gibi iki insan iriliğindeki kızlara etki etmez bu soğuk.Biyoloji dersinde öğrendik.Hemen de nasıl unuttun.İnsandaki yağ tabakası soğuktan korurmuş diye.Sende kaç tane tabaka var sayamazsın bile.Yine başladım kendimi aşağılamaya.Kaç sene oldu zayıflayamıyorum biliyorum.Güzel değilim.Ailem beni sevmiyor.Aslında seviyor hatta sırf beni düşündüğü için sürekli zayıflamam için benim üzerime geliyorlar.Ama bu sözlerin beni kırmaktan başka bir işe yaardığı yok.Birden iradem mi geldi ya da iştahım mı kesildi?Hayır.Birden gülmek geldi içimden.Annem beni savunmak için nasıl da her defasında insanlara hormonlarımın düzensiz olduğu yalanını uyduruyor.Artık sadece gülüyorum buna.Annemle her dışarı çıktığımızda aynı kıyafetleri giydiğimden sinirden köpüren annem eve gelince hep bana patlar.Artık ona da sadece gülüyorum.Zavallı babacığım.Belki ailemizin en sert görünen insanıdır ama bana daima destek çıkar.Annem hep anlatır.Hamileyken bir erkek çocuk istermiş.Babamsa aksine kız olsun diye öylesine dua edermiş ki!Hep kuğu gibi bir kızı olmasını istemiş.Evet,kızı oldu ama kuğu gibi değil!Hava ne kadar güzel kokuyor...Martılar da uçuşmaya başladı.Az ileride iki yunus gördüm.İstanbul'da hala bizden başka canlılara yaşam alanı kaldığını görmek ne güzel!Kedi ve köpeklerin bile eski huzuru yok artık.Tıpkı benim gibi.Heybeliada yolcusu kalmasın diyorlar.Tamam abi bekle biraz.Zaten düşüncelere dalmışız yine.Tepeye kadar dünyanın yolu var.Nasıl yürüyeceğim ben şimdi?Başka şansın yok Başak Hanım.Tabana kuvvet deyip yürüyeceksin.Bu kadar da tembel olunmaz ki!Belki de şanssızım demekte haksızdım.Baksana birkaç sevgiliden başka kimsecikler yok.Tam sana göre.Oranı buranı saklamaya gerek duymadan rahatça oturabileceksin.Benim deri kaplı defterim nerde?Hıh...Buldum seni işte en sonunda.Bakalım bugün neler döktüreceğim sana.Başımdan geçenleri anlatmam sevmem bilirisin.Elle tutulmayan soyut şeylerden bahsediyim en iyisi ben sana.Her zaman yaptığım gibi.Dünyayı kurtarma hayalimi anlatayım çocukça.Sonra bir siyasetçinin beni gülmekten öldüren gaflarını yazayım sana.O kadar komikler ki sen bile gülersin bu halinle.İstersen felsefe yapalım seninle biraz Sokrat'tan biraz Nietzcshe'den baksedelim.Romeo ve Juliette'ten aklımda kalan birer dize yazayım istersen sana.Bugün fazla bilgiç takılmamak en iyisi.Gel,ben sana Murat'ı anlatayım.Murat da kim mi?Kim olacak benim aşkım Murat.Hani şu sadece bana ait olan Murat.Sadece bana gülümseyen,beni seven ve ben ne istersem onu yapan.Anlasana canım hayali aşkım işte.Tam olarak ne kadar yazdığımı hatırlamıyorum.Arkadan gelen kalabalık bir grubun sesiyle irkildim.Hafifçe başımı çevirdim.Hmm..Gelenler harbiyelilermiş.Kıyafetlerinin içinde nasıl da kasım kasım kasılıyorlar.Ya da ben fesat olduğum için bana öyle geliyor.İyisi mi sen burdan bir an önce toz ol.Tam kalkmaya hazırlanırken arkamdan bana seslenildiğini duydum.Yavaşça döndüm.Harbiyelinin biri bana yaklaşıyor.Doğrusunu söylemeliyim çok ürktüm.Eğer dalga geçerse hiç utanma yapıştır kafasına bir tane.Zaten yüzüme vurulan gerçekler bana yetiyor.Bir de sen mi bela olacaksın başıma.Elimle çantamı iyice kavradım.Sadece ağzından alaycı bir söz çıkmasını bekliyorum.Ağzında koca bir gülümsemeyle yanıma geldi."Başak,beni tanımadın mı?"diye sordu.Nerden tanıyayım ben seni.Senin gibi Allah'ın özenip de yarattığı kullarını değil tanımak yanından bile geçmemişimdir ben.Sizin gibilerin çevresindeki kız barikatını aşmak her baba yiğidin harcı değil.Hele benim gibi Allah'ın kadınlara verdiği güzellik ve asaletten yoksun biri için bundan bahsetmek çok gülünç.Hayır tanımıyorum,dedim.Ben Uğur.Hani şu Uğur var ya üst kat komşunuz işte o.Gerçi sen Uğur Abi derdin..Hee..Şimdi hatırladım.Kısa bir konuşmanın ardından ayrıldık.O,arkadaşlarının yanına gitti bense yoluma devam ettim."Hiç değişmemişsin"dedi.Tabi değişmedim.Eskiden de iri yarıydım şimdi de.Mucize mi bekliyordun?Bunalımım yetmiyormuş gibi bir de sen çıktın karşıma.Zaten okul çıkış vakti yaklaşıyor.Bir an önce vapura bineyim.Eve geç kalmamak lazım ki anlamasınlar okuldan kaçtığımı.

Geri