Sıcacık bir ev için...

M

Misafir

Forum Okuru
Sıcacık bir ev için...
Sıcacık bir ev için...
Kış geldiyse artık ev zamanıdır. Yazın bahçeye, sahile taşan yaşam, ev partileriyle, film saatleriyle sıcak kahve sohbetleriyle evimizin içine kayar yavaş yavaş. Yağmurlar... soğuk! Sıcacık evimize koşarız. Eve girdiğimizde de sıcacık bulmak isteriz. Bazen dekoratif unsurlar, mobilyalar bazen de kullandığımız renkler sıcacık evimizin aslında çok ta sıcak görünmemesine neden olur. Ama bazı küçük oyunlarla evinize sıcacık bir görünüm verebilir, kış boyunca da yaz sıcağının etkisini evinizde hissedebilirsiniz.

Sıcak bir görünüm için bazı Koçtaş önerileri;
Zeminde dokunduğunuzda sıcaklık hissi veren yumuşak halılar, kilimler, minderler, yastıklar kullanabilirsiniz. Koltuğunuzun üstüne yumuşak yünlü şal, yere bir peluş atarak hem sıcak bir görünüm hemde kış günleri için fonksiyonel bir kullanım sağlayabilirsiniz. Eğer evinizin duvarları mavi,yeşil gibi soğuk renklerle boyalıysa,odanın dekorasyonunda kırmızı, pembe ve sarı gibi sıcak renklerde aksesuarlar kullanarak evinizin sıcaklığını arttırabilirsiniz. Kırmızı yastıklar, violet bir şal birden evinizi ve içinizi ısıtacak.

Renkli ampuller
Giysilerinizde de canlı renkleri seçin. Evinizde tüm sarı ve beyaz ışık veren ampulleri çıkarıp yerine pembe ya da kırmızı ampuller takın.Evinizde yumuşak ışıklarla rahatlatıcı etkiyi enüst seviyelerde yaşayabilirsiniz. Neden banyonuzu içinde değerli eşyalar bulunan şımarık bir kutu haline getirmiyorsunuz? Kuş tüyü kadar yumuşacık havlular,renkli banyo takımları,aksesuarlar ve birbirinden değişik renk ve kokularda sabunlar,duş köpükleri ve mumlar ile banyonuzun sıcaklığını daha da arttırın.

Sıcak şarap kış gecelerinden keyif almanızı sağlamayakla kalmayıp aynı zamanda harika kokusuyla hem içinizi hem ruhunuzu ısıtacak bir öneri. ‹şte sizin için pratik bir sıcak şarap tarifi; Geniş bir tencereye 1 litre kırmızı şarabı koyun.‹çine 50 gr esmer şeker,1 tarçın çubuğu,6 karanfil ve 1 portakalın kabuğunu soyun.Ocakta 20 dakika yavaş yavaş kaynatın.Sonra portakal kabuklarını içinden alın ve sıcak şarabı servis yapın.Hem içerken içiniz ısınsın, hemde evinize yaydığı koku odanızı ısıtsın.

Cam dekoratif vazolar ve mumluklar kullanın. Özellikle meyva kokulu mumlar sizi yazın sıcak günlerine taşıyacaktır. Mum ışığının eve kattığı mistik,gizemli ve egzotik hava içinizi ısıtacak. Renkli camlarla daha parlak bir mum ışığı elde edebilirsiniz. Yemek masalarınıza da ışıltı ve sıcaklık katabilirsiniz. Mumları masanıza yerleştirin ve üzerine renkli pullar ve boncuklar serpiştirin.
 
Üst