sıcağa dayanıklı makyaj!

*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
sıcağa dayanıklı makyaj!
Aşırı sıcaklar ve nem makyajınızın akmasına neden olabilir. Sıcaklara dayanıklı makyajın püf noktası ise doğru ürünleri uygulamak..

Yazın makyaj yapmak, akmasını önlemek zordur.. Ancak günümüzde herşeyin bir çaresi var öyle değil mi?

Cildiniz için öneriler..
Yazın çok ağır fondöten kullanmayın.. Bunun yerine hafif, yağsız ve pırıltılı bir fondöteni tercih edin.. Yağ içeren fondötenler terletir ve kısa sürede kaybolur.. Ayrıca, fondötenin koruyucu faktörlü olması sizi güneş lekelerinden de koruyacaktır.. Cildiniz yağlı ve purda kullanıyorsanız, yerine fondöten öncesi hafif bir pırıltılı primer uygulabilirsiniz. Cildiniz kuru ise ışıltılı bir nemlendirici tercih edebilirsiniz. Kapatıcı kullananlar ise, yağsız olanları terih edebilir. Kalıcılık için primer ile karıştırarak uygulayabilirler.

Göz makyajınız akmasın..
Su geçirmez ve dayanıklı makyaj malzemelerini her yerde bulmanız mümkün.. İşin püf noktası ise; far öncesinde primer uygulanması... Makyaj uzmanları, göz farında yağsız ürünleirn tercih edilmesini ve sürülmeden önce göz kapaklarının temiz olmasını öneriyor. Waterproof maskaralarda daha yumuşak bir görüntü ve kalıcılık için kahverengi maskarayı
tercih edebilirsiniz. Bu yaz her tene uyumlu bronz, altın ve bakır renklerini kullanabilirsiniz.

Doğal dudaklar..
Yazın dudak makyajında doğal renkler moda.. Şeftali veya bej renkler en çok tercih edilenlerin başında geliyor.. Dudaklarınıza önce dudak kalemi sonra üst dudadağa parlatıcı uygulayın.. Parlak ve katkısız rujlar yaz için idealdir..
 
Üst