Sıcaklıklar 10 derece birden düşüyor

PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Sıcaklıklar 10 derece birden düşüyor
Havalar çok fena. Kar geliyor. Sıcaklık 10 derece birden düşüyor. Edirne'den giriş yapacak kar yağışı tüm yurdu vuracak.
Yarın yurdun batısından giriş yapacak yağışlı hava ve fırtına, cumartesi gecesi Trakya, Bursa, Zonguldak, Çanakkale, Balıkesir ve Bolu’da kar ve karla karışık yağmura dönüşecek. Hava sıcaklığı 10 derece düşecek, İstanbul 4 dereceyi görecek.
Türkiye’nin batısı yarın öğle saatlerinden itibaren Balkanlar ve Orta Akdeniz üzerinden gelen yeni bir yağışlı havanın etkisine girecek. Kıyı Ege ve Batı Akdeniz’de başlayacak sağanak yağışlar, yarın gece ve Cumartesi günü Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu’nun güneyi ile Bolu, Zonguldak ve Düzce çevrelerinde devam edecek. Yağışlar Cumartesi günü, Marmara’nın batısı, Ege, Akdeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun doğu kesimlerinde kuvvetli olmak üzere genellikle yağmur ve sağanak, gece Trakya’da karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

Rüzgar, yarın akşam saatleri ve Cumartesi günü, Marmara, Ege ve Batı Akdeniz’de güneybatı yönlerden saatte 80-90 kilometre hızla kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

PAZAR GÜNÜ SICAKLIK HIZLA DÜŞECEK

Pazar günü ise Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu’nun güneyinde etkili olacak yağışlar, Marmara’nın güney ve doğusu, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile sabah ilk saatlerde Trakya’da karla karışık yağmur ve kar şeklinde düşecek. Hava sıcaklığındaki düşüş 10 dereceyi bulacak, pazarı pazartesiye bağlayan gece çok soğuk geçecek.

Rüzgar, Güney Ege, Akdeniz ve İç Anadolu’da güneybatı yönlerden, Marmara’nın kuzeyi ile Batı Karadeniz’de kuzeybatı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

Uzmanlar, vatandaşları kuvvetli yağış, lodos ve karayel fırtınası ile kar yağışlarının oluşturacağı soba zehirlenmeleri, sel ve su baskınlarına karşı uyardı.

internethaber
 

Benzer İçerikler

PaSikA
Cevaplar
0
Görüntüleme
419
PaSikA
meleğim_rüzgarım
Cevaplar
0
Görüntüleme
571
meleğim_rüzgarım
meleğim_rüzgarım
Üst