Şiddet uygulayan koca tazminat ödemeyecek

M

Misafir

Forum Okuru
Şiddet uygulayan koca tazminat ödemeyecek
Kızlar sizlere üzücü bir haberim var eğer şiddete maruz kalan bimr kadın iseniz işiniz zor belki şiddetle ilgili cezalar olur ama tazminat ödeme hususunda bu şiddet uygulayanların emsal bir karar var ona göre davranın.


Yargıtay 2'inci Hukuk Dairesi, rahatsızlığı nedeniyle hareketleri iradesi dahilinde olmayan kocanın eşini dövmesinden dolayı tazminata mahkum edilmesine dair yerel mahkemenin verdiği kararı bozdu.

Ünye 1'inci Asliye Hukuk Mahkemesi'nin verdiği kararı bozan Yargıtay 2'inci Hukuk Dairesi, bu kararıyla rahatsızlığı nedeniyle eşine şiddet uygulayanların tazminat ödememesi gerektiği yönünde emsal bir karar vermiş oldu.

Yargıtay, verdiği emsal kararda kocanın rahatsızlığı nedeniyle vesayet altına alındığına dikkat çekerek, "Davacı kocanın mevcut rahatsızlığı nedeniyle kusurlu olduğu kabul edilemeyeceğine göre, davalı kadın yararına maddi tazminat verilmesi doğru bulunmamıştır" dedi. Yargıtay, çiftin boşanmasına dair kararı da onadı.
şiddet uygulayan erkek tazminat.jpg
 
Evet böyle bir emsal karar olması gerçekten kötü olmuş. Ama şartlara göre değişir heralde konuda yazılmış ama her keste böyle olacak diye bir şey olmaması gerekiyor.
 
Geri
Üst