1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Şiddet Yasasında Son Durum İle İlgili Bilgiler

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  şiddet yasası şiddet yasası son durum şiddet yasası maddeleri şike yasası 2011 ile ilgili bilgiler burada melekler. Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın tutuklanmasıyla gün yüzüne çıkan şike soruşturmaları sonunda yasa çıkarttırıyor melekler . TBMMde ki partilerce görüş ayrılığı yaşanan şike yasası son durum hakkında son bilgiler ise şöyle;


  [​IMG]  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından veto edilen Şike Yasası aynen iade yolunda. Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, "Değiştirilmeden Meclis'ten geçirilsin" talimatı üzerine harekete geçen AK Parti'ye CHP ve MHP'den de destek geldi. Yasanın yarın Adalet Komisyonu'nda saat 18:00'de görüşüleşeceği ve Pazar günü Genel Kurul'da görüşüldükten sonra onay için Çankaya Köşkü'ne gönderileceği bildirildi. Önceki güne kadar kulislerdeki genel hava yasanın Meclis'in tozlu raflarında beklemeye alınacağı yönündeydi. Ancak bu beklenti AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş'ın yaptığı, "Herkes imzasının arkasında dursun" açıklaması ile boşa çıktı. Elitaş'ın Başbakan Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda bu yönde açıklamalar yaptığı bilgisi yayıldı. Buna göre Erdoğan, kurmaylarına, "Yasaya destek veren muhalefet partileri ile görüşün. Eğer, onların destekleri sürüyorsa hiçbir değişiklik yapmadan tekrar Meclis'ten çıkartın" dedi.

  CHP VE MHP DE DESTEK VERDİ
  Erdoğan'ın bu talimatı sonrası AK Partili yöneticiler CHP, MHP ve BDP'liler ile temasa geçti. CHP ve MHP; "Biz imzamızın arkasındayız" mesajını verdi. BDP'den ise destek gelmedi. Dün de AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, AK Parti'nin tavrını resmi olarak kamuoyuna açıkladı: "Bu düzenlemenin doğru olduğu kanaatindeyiz yasanın aynen gönderilmesi taraftarıyız. CHP ile MHP mutabakatını etkileyen bir şey yok. AK Parti grubu yasayı aynen Köşk'e gönderecek." MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli dün yapılan grup toplantısında "Sözümüzün sonuna kadar arkasında duracağız. Meclis iradesinin sulandırılmasına ve milletimiz nezdinde değersizleşmesine tahammülümüz yoktur ve muhataplarımızı da aynı yaklaşım içinde görmeyi istememiz hakkımızdır" derken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da "İrademizin ve imzamızın arkasındayız" dedi.

  2. KEZ KÖŞK'E GİDERSE NE OLUR?
  Anayasa ve İçtüzük gereği veto edilmiş bir yasayı Meclis virgülüne bile dokunmadan tekrar kabul ederse, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül onaylamak zorunda kalıyor. Ancak Cumhurbaşkanı'nın, onayladığı yasa için Anayasa Mahkemesi'ne iptal davası açma olanağı bulunuyor.

  TAYYAR'DAN HODRİ MEYDAN
  Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Cumhurbaşkanı tarafından bir kez daha görüşülmek üzere TBMM'ye gönderilen Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Yasa'ya "kesinlikle" oy vermeyi düşünmediğini söyledi. "Ömrünü çetelerle ve mafyayla mücadeleye adamış birisi" olduğunu ifade eden Tayyar, "Arkasında tüm spor kulüpleri var. 3 partinin grup başkanvekilinin imzası var. Eğer referandumdan geçerse, ben geçtiği gün milletvekilliğinden istifaya hazırım. Buradan Grup Başkanvekillerine çağrıda bulunmak istiyorum: Eğer şike konusu referanduma gider ve referandumda reddedilirse, altında imzası bulunan grup başkanvekilleri milletvekili demiyorum, koltuklarını bırakacak mı, bırakmayacak mı?" mesajını gönderdi.
  sabah
   
  SadmiN bunu beğendi.
Şiddet Yasasında Son Durum İle İlgili Bilgiler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bedelli askerlik ile ilgili son durum ve haberler

  Bedelli askerlik ile ilgili son durum ve haberler

  Kızlar nişanlım askere gidecek te bedelli askerlik gelecek mi en son durum ve haberler hangi yönde şu anda. Başbakanımızın öyle bişey yok dediğini söylüyor arkadaşlar ama yetkili ağızdan haber var mı haber ?
 2. Şiddet yasası son durum

  Şiddet yasası son durum

  TBMM adalet komisyonundan çıkması beklenen şiddet yasası ve şike yasasında son durum nedir arkadaşlarım varmı bir gelişme ?
 3. Son Dizisi Konusu Tanıtımı İle İlgili Bilgiler

  Son Dizisi Konusu Tanıtımı İle İlgili Bilgiler

  son dizisi konusu senaryosu tanıtımı oyuncuları yayın tarihi yayın kanalı ile ilgili bilgiler burada melekler. Yeni yıl ile birlikte yeni diziler de gelmeye devam ediyor melekler :) Bugün tanıtacağımız dizi ATV 'de yayına girecek olan Son adlı dizi. 25 hafta süreceği belirtilen dizinin tüm senaryosu son cümlesine kadar hazır. Ancak oyuncular bir sonra oynayacakları bölümü bilmiyorlar. 25...
 4. Son Dizisi Karakterleri İle İlgili Bilgiler

  Son Dizisi Karakterleri İle İlgili Bilgiler

  son dizisi konusu karakterleri oyuncu kadrosu son fragmanı 2012 ile ilgili bilgiler burada melekler. Yeni yılda atv ekranlarında izleyeceğimiz Son dizisi yayınlanan fragmanları ile ilgi toplamaya başladı bile melekler :) Zengin oyuncu kadrosu ile merak konusu olan Son dizisi ile ilgili olarak yeni haberler de basına sızmaya başladı. Karakterler ile ilgili bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.....
 5. 2013 Yılı Eş Durumu Atamaları İle İlgili Bilgiler

  2013 Yılı Eş Durumu Atamaları İle İlgili Bilgiler

  Bu konu; 2013 Yılı Eş Durumu Atamaları hakkında bilgiler vermektdir. Sevgili melekler, Başbakan Yardımcısı Hüseyin Çelik, 2013 yılı Şubat ayında eş ataması yapılıp yapılmayacağı konusunda ki sorulara yanit verdi. İşte detaylar... 2013 Şubat ayında eş durumu ataması yapılacak mı soruları akılları kurcalarken konu hakkında Başbakan yardımcısı Hüseyin Çelik’ten geldi. Eş durumundan...

Sayfayı Paylaş