1. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.110
  Beğenilen Mesajlar:
  1.153
  Ödül Puanları:
  113

  Şiddeti en çok memurlar uyguluyor

  Konu, 'Kadın Haberleri' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

  Şiddeti en çok memurlar uyguluyor İzmir Barosu Kadın Hakları Komisyonunun aile içi şiddeti engellemek amacıyla kahvehanelerde erkeklere yönelik eğitim çalışması yapacağı bildirildi.
  Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Avukat Pınar Tatlı, yaptığı açıklamada, İzmir Barosu olarak cezaevlerindeki erkeklere yönelik bu eğitim çalışmasını tamamladıklarını, aile içi şiddet ve insan hakları eğitimine kahvehanelerde de başlayacaklarını kaydetti.

  İzmir'in çevre ilçelerinde Şubat ayında eğitim çalışması başlatacaklarını, daha sonra şehir merkezindeki kahvehanelerde eğitimi sürdüreceklerini ifade eden Tatlı, “Öncelikli amacımız, aile içi şiddeti engellemek. Kahvehanelerde vakit geçiren erkeklere eşlerinizi dövmeyin mesajı vereceğiz” diye konuştu.

  Tatlı, kahvehanelerdeki eğitimin görsel materyallerle destekleneceğini, eğitimin etkili olabilmesi için erkeklere, aile içi şiddete maruz kalmış kadın ve çocukların fotoğraflarını göstereceklerini kaydetti.

  Mahalle muhtarlarıyla iletişim kuracaklarını kaydeden Tatlı, “Böyle bir uygulama, İzmir'de ilk defa gerçekleştirilecek. Bizim için önemli olan her mahallenin kahvehanesinde ulaşacağımız 100 kişiden en az 10'unun bilinçlenmesini sağlamak” dedi.

  “ŞİDDETİ EN ÇOK MEMURLAR UYGULUYOR”

  Pınar Tatlı, aile içi şiddet nedeniyle İzmir Barosuna gelen yazılı şikayetlerin Haziran 2005 ile Aralık 2006 arasında 126 olduğunu açıkladı. Tatlı, sözlü şikayet ve ihbarların ise aynı tarihler arasında 600'ü geçtiğini ifade etti.

  Komisyonun yazılı ve sözlü başvurulardan yola çıkarak hazırladığı istatistiki verilerde, aile içi şiddeti uygulayanların yüzde 31'inin memur, yüzde 13'ünün işçi, yüzde 4'ünün ise polis olduğu belirlenirken, şiddet uygulayanların yüzde 3'ünün öğretmen olduğu kaydedildi.

  Şiddet uygulayanların yüzde 49'unun ilkokul, yüzde 19'unun lise, yüzde 13'ünün üniversite, yüzde 13'ünün de ortaokul mezunu olduğu ifade edildi.
   
Şiddeti en çok memurlar uyguluyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Eğitimli erkekte kadına şiddet uyguluyor!

  Eğitimli erkekte kadına şiddet uyguluyor!

  Kız ve erkek çocukların eğitime erişimi konusunda ciddi düzeylerde eşitsizlik bulunuyor. 6 ilde iki erkek çocuğuna karşılık yalnızca bir kız çocuğu ilköğretimden mezun oluyor. Kırsal alanlarda ilköğretime devam etmeyen her üç çocuktan ikisi kız çocuğu. Zorunlu göçe maruz kalmış ailelerde, ilköğretim çağındaki 10 kız çocuğundan üçü okula devam etmiyor. Eğitim Reformu...
 2. Kimler eşlerine şiddet uyguluyor?

  Kimler eşlerine şiddet uyguluyor?

  Dayak hayvana bile yakışmazken hala hasta ruhlu kişiler kadınlara bu eğilimde bulunmaktadırlar...Sadece ülkemizde değil dünyanın birçok yerinde kadınlar erkeklerden şiddet görmektedirler.Araştırmalara göre kimler eşlerinden bu şekilde şiddet görüyor acaba? İşte evdeki şiddet için bir araştırmanın ilginç sonucu. UÜ öğretim üyelerince yapılan bir araştırma, çarpıcı sonuçlar ortaya...
 3. En Çok Memur Diyanet'e Alınacak

  En Çok Memur Diyanet'e Alınacak

  Kamu kurum ve kuruluşları ile KİT'ler ve mahalli idarelere bu ay 6 bin 259 yeni memur alınıyor. Yeni memurların 2 bin 295'i Diyanet İşleri Başkanlığında göreve başlayacak. Devlet Personel Başkanlığından edinilen bilgiye göre, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” uyarınca kamu kurum ve kuruluşlarınca merkezi yerleştirme yapılmak üzere...
 4. mutsuzum eşim aldatıyor şiddet uyguluyor çok çirkinim estetik olmak istiyorum lütfen

  mutsuzum eşim aldatıyor şiddet uyguluyor çok çirkinim estetik olmak istiyorum lütfen

  25 yaşındayım 3 çoçukannesiyim kendime hiç güvenmiyorum her yerim kusurlu bazen düşünüyorum güzel olsaydım bende mutlu olurdum diye eşimin gözleri ozaman birtek beni görürdü
 5. Hamdi Alkan Yeni Eşine Şiddet mi Uyguluyor?

  Hamdi Alkan Yeni Eşine Şiddet mi Uyguluyor?

  hamdi alkan haberleri, hamdi alkan yeni eşi, hamdi alkanın evliliği Sevgili melekler, kendisi gibi oyuncu olan eşi Canan Hoşgör'den ayrılıp, Selen Görgüzel'le evlenen Hamdi Alkan, yeniden şiddet söylemleriyle gündemde. Eski eşi Canan Hoşgör'ün boşanma dilekçesinde eşinden şiddet gördüğünü belirttiği Alkan'ın yeni eşine de şiddet uyguladığı söyleniyor. İşte haberin detayları... Nisan...

Sayfayı Paylaş