Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Siemens'ten yenilikler

  Konu, 'Beyaz Eşyalar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Siemens'ten yenilikler... < Konu Resmi..>
  Teknolojilerindeki üstünlüklerin yanında birer estetik harikası olan yeni ürünler, mutfakları gerçek yaşam alanlarına dönüştürüyor. Siemens, kullanıcıların yerine düşünen dünyanın en gelişmiş bulaşık makinesi Hi-Sense’in ankastre modelini ve 90 cm genişliğindeki yeni duvar tipi ankastre davlumbazları piyasaya sundu.

  Çelik gövdesi ve şık tasarımıyla göze de hitap eden Siemens Hi-Sense’in en önemli özelliği tek tuşla çalışabilmesi. Tuşa basıldığında kullanılacak su miktarını, sıcaklığını ve yıkama süresini kendisi belirleyen Hi-Sense; yıkama programını, bulaşıkların kirlilik ve makinenin doluluk oranına göre tespit ediyor.

  Hi-Sense’de bulunan Aqua-Sensör II sistemi bulaşıkların kirlilik oranını ve miktarını tespit ederek, hangi program ısısının seçileceğine, ne kadar su ve elektrik harcanması gerektiğine karar veriyor. Böylece, Hi-Sense yıkayacağı programı bulaşığın miktarına ve kirlilik oranına göre belirlediği için optimum su ve elektrik sarfiyatı sağlanmış oluyor.

  Hi-Sense çok ekonomik: 4 litre daha az su dönüşümlü yıkama teknonoljisi ile Hi-Sense, normal cihazlarda harcanan sudan ortalama 4 litre daha azını harcıyor. Makineye su, üstten ve alttan dönüşümlü olarak pompalanıyor. Böylece su yukarıdan geldiği zaman, alt kısımdaki bulaşıklara deterjan nüfuz etme zamanı buluyor. Hi-Sense’in su ve elektriği ekonomik kullanmasını sağlayan sistemler ile % 25 su tasarrufu sağlanıyor.


  Cam dekorlu ankastre davlumbazlar Siemens, 90 cm genişliğindeki yeni ankastre davlumbazlarıyla mutfaklarda koku bırakmayan bir teknoloji sunuyor. LC 86950, LC 86971 ve LC 85950 ürün kodlarıyla piyasaya sunulan duvar tipi davlumbazlardan ilk ikisi bombeli, diğeri ise düz tasarıma sahip. Aktif filtreyi değiştirmek ya da metal filtrenin temizlenmesi gerektiğini otomatik olarak hatırlatan elektronik doluluk göstergesi bulunan davlumbazlar, hem hava çıkışlı hem de hava dolaşımlı olarak kullanılabiliyor. Davlumbazlarda ayrıca yağ partiküllerini emen ve bulaşık makinesinde yıkanabilen yağ filtresi bulunuyor.

  Yemekler Siemens fırına emanet
  Yeni Siemens çelik fırın, cam seramik ocağı, havalandırmalı ızgarası ve estetik görünümüyle pişirme teknolojisindeki üstünlüğünü kanıtlıyor. Siemens, en marifetli fırınlarından Universal Plus’ı Türk tüketicisinin beğenisine sundu. Cam seramik ocağı, sürgülü kapağı ve çelik gövdesiyle gözlere de hitap eden Universal Plus, 4 ayrı pişirme özelliğine sahip.

  Siemens Universal Plus, alt ve üst ısıtma, sıcak hava dolaşımı (turbo), sıcak hava dolaşımlı ızgara ve Vario büyük alanlı ızgaradan oluşan 4 ayrı pişirme özelliğiyle lezzetin keyfini yaşatıyor. 20 pişirme programıyla farklı lezzetler Universal Plus’a yemek tepsisini yerleştirmek, program ve malzemenin ağırlığını seçmek yeterli.

  İster dondurulmuş ister taze olsun, yemekleri kullanıcıların müdahalesine gerek kalmadan pişiren Universal Plus, Kızartma Otomatiği dahilindeki 20 pişirme programıyla farklı lezzetlerden hoşlanan kişilere farklı seçenekler sunuyor.

  Maksimum güvenlik, kolay temizlik
  Ocaklarda bulunan dörtlü atıl ısı göstergesiyle hangi ocak gözünün kullanılmakta olduğunu veya hangi ocak gözünün halen sıcak olduğunu haber veren Universal Plus, mutfakta maksimum güvenlik sağlıyor.

  Arkası düz emaye olan Universal’ın kolay temizleme sistemi ise mutfaktaki temizlik yükünü en aza indirmek için tasarlandı. Geniş oluklar, emaye kaplı iç gövde ve mükemmel bir erişim sağlayan düz fırın duvarları ile Universal Plus, fırın temizliğini bir yük olmaktan çıkarıyor. Temizlik işlemi gerçekleştirilirken kolaylıkla çıkan ve daha sonra rahatlıkla tekrar yerine takılabilen fırın kapağı da büyük kolaylık sağlıyor.

  Universal Plus, enerji tasarrufu konusunda da gelişmiş bir fırın. Çift halkalı ve oval ocak gözüyle tencere büyüklüğüne göre enerji kullanılmasını sağlayan Universal Plus, pişme süresinin dolmasına belirli bir süre kala ocak gözü kapatıldığında, mevcut ısıyı kullanarak enerji tasarrufu sağlıyor. HL 62053 ürün koduyla piyasaya sunulan Universal Plus özellikli çelik fırının aksesuarları; 1 tepsi, 1 yandan çıkarılabilir emaye tepsi, 1 Universal tava ve 1 ızgara telinden oluşuyor.


   
Siemens'ten yenilikler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Siemens'den farklı yaşam stilleri

  Siemens'den farklı yaşam stilleri

  Siemens'in, Farklı yaşam stillerine uygun yıkama yapabilen bulaşık makineleri alternatif programlarıyla bulaşığın miktarı ve cinsine göre ayarlama yapılabildiği gibi, duruma göre kendi program akışını bile değiştirebiliyor. Siemens Ev Aletleri, SE26M250EU, SE25M257EU, SE25M557EU ve SE25M278EU model M Serisiyle bulaşık yıkamada kişiselleştirilebilir bir deneyim sunuyor. Enerji...
 2. Siemens'ten S-Line

  Siemens'ten S-Line

  Ocak, fırın, sıcak tutma çekmecesi ve davlumbazdan oluşan Siemens S-Line Serisi, Siemens’in tasarım felsefesinin somut örneklerinden birini yansıtıyor. Tasarım sırasında cihaz çizgilerinin mutfağın genel görüntüsüyle uyumlu olmasına ve Siemens ankastre ürünlerinin yıllar sonra da aynı zevkle kullanılabilmesine özen gösterilen S-Line’da yatay düzlemlerde yer alan ocak gibi ürünlerin...
 3. Yenilik ve Yenilik

  Yenilik ve Yenilik

  ''Yaratıcılık doğuştandır ama yenilikçilik sonradan öğrenilir.'' Kalite Derneği''nin (KalDer) davetlisi olarak Türkiye''ye gelen yenilikçilik ve yaratıcılık uzmanı Andrian Gundy yenilikçiliği bir süreç, yaratıcılığı ise yetenek olarak tanımlıyor. Gundy''e göre, sanıldığının aksine yenilikçilik yeni bir ürün veya hizmetten çok iş modellerinde yaşamı değiştiren yeni iş süreçleri....
 4. Işıklandırmalarda son yenilikler

  Işıklandırmalarda son yenilikler

  . The Mushroom Lamp is a glowing feat of technology. But it’s not the power efficient LEDs that will stretch the life of the 4AA battery power supply that has us impressed. It’s the lawsuit-avoiding tech of unlicensed merchandise. Clearly reminiscent of the mushrooms floating around in Nintendo’s famous Mario Bros. This lamp is available at $12 from here. - Via Remembered...
 5. Siemens'ten 100 milyon avroluk yatırım

  Siemens'ten 100 milyon avroluk yatırım

  Yeşile 100 milyon euroluk yatırım yapan Siemens, enerji maliyetlerini yüzde 25 düşürdü. Siemens, toplam 100 milyon euroya ulaşacak yatırım ile Gebze’de inşa ettiği yeni üretim tesisinin ilk fazını düzenlenen törenle hizmete açtı. Hamide Hangül bildiriyor -Siemens, toplam 100 milyon euroya ulaşacak yatırım ile Gebze’de inşa ettiği yeni üretim tesisinin ilk fazını düzenlenen törenle hizmete...

Sayfayı Paylaş