Sıfır Faizle 120 bin YTL’ye Rezidans Sahibi Olmak

  • Konbuyu başlatan Bilge Gökçen
  • Başlangıç tarihi
Bilge Gökçen

Bilge Gökçen

Yeni Üye
Üye
Sıfır Faizle 120 bin YTL’ye Rezidans Sahibi Olmak
beylikdüzü beyaz inşaat beyaz inşaat beylikdüzü beyazlar beylikdüzünde 65 bin ytl ye lüx daireler rezidans
Beyaz İnşaat, Beylikdüzü’nde 50 milyon dolar yatırımla yapımına başladığı ’Beyaz City Residence’ projesinde, konut sahibi olmak isteyenlere ’24 ay sıfır faizle bankaya değil bize borçlanın’ imkanı sunuyor. Fiyatların 120 bin YTL’den başladığı projede, limuzin, otomobil kiralama ve oda servisi gibi hizmetler de sunuluyor.

Beyaz İnşaat’ın Beylikdüzü’nde yapımına başladığı 320 konuttan oluşan ’Beyaz City Residence’ projesi 50 milyon dolara maloluyor. Rezidans dairelerin yanında bir alışveriş merkezini de barındıran proje, limuzin, otomobil kiralama ve oda servisi gibi hizmetler de sunuyor. Konut sahibi olmak isteyenlere "24 aya sıfır faizle bankaya değil bize borçlanın" yaklaşımıyla 120 bin YTL’den başlayan fiyatlarla rezidans konutlar satıyor. Beyaz İnşaat’ın ortaklarından Seyfi Beyaz ile Beyaz City Residence projesini konuştuk.

Beyaz City Residence projesinin genel özellikleriyle anlatır mısınız?
Beyaz City Residence 13 bin 700 metrekare üzerinde kurulan 5 blok ve alışveriş merkezinden oluşuyor. Beyaz City alışveriş kompleksinde sağlık hizmeti, çocuk kreşi, çocuk oyun alanları, 3 sinema salonu, yemek alanı, 500 araçlık otoparkı, 2500 metrekare market alanı, 60 mağaza, restoran ve kafeteryalarıyla müşterilerimize alışverişin ve eğlencenin tadını sunmak istiyoruz. Beyaz City İstanbul’un gayrimenkul alanında gelecek vadeden, altyapı sorununu çözmüş ve modern site yaşamına aşina Beylikdüzü’nde yer alıyor. Yüzde 70 yeşil alana sahip projede 320 konut bulunuyor ve özlenen 5 yıldızlı yaşam ayrıcalığı sunuyor. 1 oda 1 salon 65 metrekare, 2 oda 1 salon 90 metrekare, 2 oda 1 salon 120 metrekare, 3 oda 1 salon 140 metrekare, 3 oda 1 salon 150 metrekare, 4 oda 1 salon 180 metrekare olmak üzere 6 farklı daire seçeneği var. Rezidans özelliklerinin tamamının sağlandığı ideal bir yaşam alanı hedefleniyor. 24 saat resepsiyon hizmeti, limuzin ve otomobil kiralama servisi, oda servisi, sauna, Türk hamamı, fitnes center, açık ve kapalı havuz gibi birçok sosyal içerikli hizmetler sunulacak.

Projenizin diğerlerinden ayrılan en önemli özellikleri nelerdir?
Beyaz City Residence bulvar üzerinde bulunuyor ve Beylikdüzü’nün en prestijli noktasında yer alıyor. Tüm dairelerde limitsiz konforu sağlamakta da kararlıyız. Alışveriş merkeziyle de hem alışverişin hemde eğlencenin keyfini bir arada çıkartmalarını sağlamayı hedefliyoruz.

Konutların özellikleri nelerdir?
Dairelerin içleri iç mimarlarımız tarafından tasarlanıyor ve kendi içlerinde alternatif yaratacak şekilde farklı model, renk ve uygulama şekilleri sunuluyor. Dairelerde mutfak dolapları dışında ankastre beyaz eşya set üstü ocak, bulaşık makinesı, davlumbaz, fırın standart olarak bulunuyor. Hidromasaj özellikli jakuziler kullanılacak. Özel mobilyadan portmanto olacak. Duvarlarda isteğe bağlı olarak duvar kağıdı, saten boya veya boyanabilir dekoratif kağıtlarla uygulama yapılacak. Dahili ücretsiz telefon hattı da bulunacak.

Projeye ne zaman başladınız? Şu anda ne aşamada ve ne kadar sürede tamamlamayı planlıyorsunuz?
Proje aşaması yaklaşık 6 ay devam etti ve Eylül 2007’de temelimizi attık. Şu anda temel aşaması bitti ve otopark katları çıkıldı. Amacımız 12 ayda kaba inşaatın tamamını bitirmek, ince işi de yine 12 ayda bitirip 2009 yılında burada yaşamı başlatmak.

Satışlar nasıl gidiyor? Yüzde kaçı satıldı?
Satışların ilk etabında 145 daire bulunuyor ve Ekim 2007’de satışa başlamamıza rağmen yaklaşık olarak yüzde 25’ini sattık. Fiyatlarımızın temel aşamasında uygun tutulması ve özellikle 24 aya 0 faizle bizim tarafımızdan taksitlendirilmesi, kişinin özellikle bankaya borçlanmaması önemli bir konu. Satışlarda hemen tapunun verilmesi de müşteriye cazip geliyor. Bunun dışında şu anda isteyen 120 aya kadar bankaya borçlanarak uzun süreçli ödeme seçeneklerini de kullanabilir. Biz çalışmalarımızda bugüne kadar müşterilerimizin güvenini kazanmaya çalıştık. Zaten yeni satışlarımız genellikle bizi tanıyan eski müşterilerimiz.

Fiyat konusuna gelecek olursak... En pahalı ve en ucuz konutun fiyatı nedir?
Konut fiyatlarımızı uygun tuttuk. 1 oda 1 salon dairenin fiyatı 120 bin YTL, 2 oda 1 salon 175 bin YTL ile 220 bin YTL arasında, 3 oda 1 dairelerin fiyatı 245 bin YTL ile 290 bin YTL arasında ve 4 oda 1 salon dairelerin fiyatıda 295 bin YTL ile 320 bin YTL arasında değişiyor. Bunun dışında peşin ödemelerde yüzde 5 indirim imkanı da var.

Alışveriş merkezindeki dükkanlar satılacak mı? Kiralanacaksa, metrekare fiyatları hangi aralıkta olacak?
Dükkan metrekareleri 30 ile 1500 metrekare arasında değişiyor. Şu anda alışveriş merkezi içinden satış yapmayı düşünmüyoruz. Ancak ön talep toplamaya başladık ve opsiyon yapmaktayız. Metrekare fiyatlarını Ocak 2008’de netleştireceğiz. Ön görülen 5000 bin doların üzerinde olması.

Projenin maliyeti nedir?
Projenin tahmini yatırım bedeli 50 milyon dolar civarında. Yaklaşık yüzde 40 gibi yatırım maliyetini kendi öz kaynaklarımızla tamamlayacağız.

Ultra lüks konutta uzman Beyaz İnşaat’ı da tanıyabilir miyiz?
Beyaz İnşaat, inşaat mühendisi Seyfi Beyaz ve mimar Muzaffer Beyaz tarafından 1980’li yıllarda kuruldu. Yıllardır ultra lüks inşaatlar yapmakta. Genellikle 200-400 metrekare arasında lüks apartman katlarının haricinde 350-1000 metrekare arasında değişen metrajlarda ultra lüks dubleks konutlar ve malikaneler de yaptı. Bunun dışında bir çok alışveriş merkezi ve çarşı inşaatları da yaptık. 2006 yılından sonra başladığımız farklı bölgelerdeki 300 konutluk daireleri mal sahiplerine 2007’de teslim ettik. Bunun dışında 200 yılında başlamış ve 2008 yılında tamamlanması hedeflenen 200 konutu da mal sahiplerine teslim edeceğiz. 2007 yılında başladığımız büyük çaplı Beyaz City Residence gibi yaklaşık 600 konutsa 2008 ve 2009 sonunda teslim edilecek. Bunun dışında Bakırköy AVM Ekim 2007’de açılacak ve yeni 4 adet alışveriş merkezinin yapımına başlanacak.

Müşterimiz elit kesim satışlarda gerileme yok
Emlak sektörünün genel bir değerlendirmesini yaparmısınız? Sektör yılı nasıl kapatıyor?
- Bizim 2005 yılı ile 2007 yılı arasında satışlarımızda bir paralellik mevcut. 2005 yılından bu yana satış ivmemizde herhangi bir düşüş olmadı. Ancak piyasa genelinde bir düşüş olduğunu herkes gibi bizde zaman zaman duyuyoruz. Özellikle bizim müşterilerimizin elit bir kesim olması sebebiyle ekonomik faktörlerden etkilenmeyen kişiler olduğundan satışlarda bir gerileme yaşamadık.
Demet Cengiz Bilgin
 

Benzer İçerikler

Bilge Gökçen
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
Bilge Gökçen
Bilge Gökçen
Bilge Gökçen
Cevaplar
0
Görüntüleme
6K
Bilge Gökçen
Bilge Gökçen
Bilge Gökçen
Cevaplar
0
Görüntüleme
9K
Bilge Gökçen
Bilge Gökçen
Bilge Gökçen
Cevaplar
1
Görüntüleme
3K
Bilge Gökçen
Bilge Gökçen
Bilge Gökçen
Cevaplar
0
Görüntüleme
3K
Bilge Gökçen
Bilge Gökçen
Üst