1. laetitia

  laetitia Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  2 Mart 2008
  Mesajlar:
  3.072
  Beğenilen Mesajlar:
  21
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  bursa

  Sigara Zammı

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında laetitia tarafından paylaşıldı.

  bugünkü sigara fiyatları
  Şahsen sigara kullanmıyorum,kullanmam ve tavsiye etmem ama kullanan ve bırakamayanlar artık hepiniz maddi durumunuz ne kadar elverir bilemem ki epey zorlar böylece bırakmanıza vesile olacak haberi veriyorum sizlere...

  Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, şartlara göre yeni vergi ya da vergi oranlarında artışın söz konusu olabileceğini belirtti. Şimşek, bu yıl için ödeneklerde kesintinin ise söz olmadığını kaydetti.
  Sigara 8-9 liraya çıkacak
  Madde üzerinde CHP Grubu adına konuşan İzmir Milletvekili Oğuz Oyan, Türkiye'de 20 yıldır ''dışa kanayan ve dıştan beslenen'' çarpık bir büyüme modelinin götürülmeye çalışıldığını öne sürdü.

  ''Dışa kanama AKP döneminde büyüyor'' diyen Oyan, dış borç miktarının arttığını, ''Türkiye'nin yoksullaştırıcı bir büyüme modelinden geçtiğini'' söyledi.

  Oyan, Tekel işçilerinin istihdamına yönelik önergelerinin reddedilmesini de eleştirdi. Oyan, ''Keşke tekel işçileri işletmeleri özelleştirilirken de bu kadar cevval olabilselerdi, bugünkü kadar dirençli olabilselerdi. Fakat yine de onları kutluyorum ve onlara yardım eleni uzatmamız lazım. İktidar biraz da emekten yana yüz göstersin'' diye konuştu.

  MHP Grubu adına konuşan Manisa Milletvekili Erkan Akçay ise 2009 bütçesini ''Cumhuriyet tarihinin en kötü bütçesi olarak'' niteleyerek, 2010 bütçesinin de aynı akıbetten kurtulamayacağını ileri sürdü.

  Mevcut iktidar döneminde ekonominin bütün temel sorunlarının derinleştiğini belirten Akçay, 2010 bütçesinde öngörülen açığın 65-70 milyar TL'yi bulabileceğini öne sürdü.

  ''Bu bütçeyle hiçbir sorun çözülmez'' diyen Akçay, tütün mamulleri için öngörülen vergi artışları ile 6 TL'lik sigaranın 8.5-9 TL'ye yükseleceğini iddia etti. Akçay, ''Sigara tiryakilerine duyurulur'' diye konuştu.


   
 2. Gül Hanım

  Gül Hanım Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  16 Nisan 2009
  Mesajlar:
  2.193
  Beğenilen Mesajlar:
  17
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  burdur
 3. laetitia

  laetitia Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  2 Mart 2008
  Mesajlar:
  3.072
  Beğenilen Mesajlar:
  21
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  bursa
  Bırakır abla inşallah çocuğunun rıskını veriyolar işte benim sevgilim ve arkadaşlarım yılbaşında bırakacaklarını söylüyorlar bakalım becerebileceklermi?
   
 4. Vijdan

  Vijdan Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  22 Mart 2008
  Mesajlar:
  1.027
  Beğenilen Mesajlar:
  3
  Ödül Puanları:
  0
  of yaaaaaaaa.....İnşallahhhhhh bırakırız..Bırakamazsak tütün sararız diyor eşim..:piha:
   
 5. laetitia

  laetitia Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  2 Mart 2008
  Mesajlar:
  3.072
  Beğenilen Mesajlar:
  21
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  bursa
  Hay Allah napmasın sizi bizim orda tütün yapıolar çok dizdim küçükken o geldi aklıma
   
Sigara Zammı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. sigara:)

  sigara:)

  Sigaranın Sağlığa Zararları Günümüzde her yıl 3.5-4 milyon insan ve her gün 10.000'nin üzerinde kişi sigaradan hayatını kaybediyor. Eğer gerekli önlemler alınmazsa bu sayının yılda 10 milyonlu rakamlara çıkması olası görünmektedir. Yakın bir zaman içerisinde sigaranın AIDS, tüberküloz, trafik kazası, anne ölümleri, intihar ve cinayetlerin toplamından daha fazla insan öldüreceği...
 2. Akaryakıt, sigara ve alkole ÖTV zammı yolda

  Akaryakıt, sigara ve alkole ÖTV zammı yolda

  Vergi gelirlerine ilişkin gerçekleşmelerin beklentinin altında kalması nedeniyle sıkıntı yaşayan hükümet, yılın son çeyreğine yönelik Eylem Planı kapsamında vergileri artırmayı planlıyor. Başbakan Yardımcısı Nazım Ekren tarafından bugün açıklanması beklenen Eylem Planı'na göre, akaryakıt ürünleri ve alkollü içecekler üzerindeki Özel Tüketim Vergisi'nin (ÖTV) 1 puan artırılması, sigara...
 3. Elektrik Zammı Vergiyle %17.4

  Elektrik Zammı Vergiyle %17.4

  Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) hükümetin 1 Ocak 2008'den itibaren geçerli olmak üzere elektriğe konutta yüzde 15, sanayide ise yüzde 10 zam yapma kararına tepki gösterdi. Elektrik zammını, hükümetin yurttaşlara "yeni yıl armağanı" olarak nitelendiren EMO, açıklamasında, zammın fon ve vergiler dahil edildiğinde yüzde 17.4'e yükseldiğini kaydetti. Açıklamada şöyle denildi:...
 4. 2011 işsizlik maaşı zammı

  2011 işsizlik maaşı zammı

  işsizlik maaşı zammı 2011 yılıda işsizlere nekadar zam yapıldı tam olarak bir tutar var mı
 5. 2012 Memur Zammı

  2012 Memur Zammı

  2012 Memur Zammı ne kadar? Arkadaşlar bu sene ki yani 2012 Memur Zammı ne kadar oldu bilen var mı acaba? Umarım zam zam gibi olur adı zam olmaz sadece :S

Sayfayı Paylaş