Sigaraya 2013 Zammı Geldi !

  • Konbuyu başlatan TİTAN
  • Başlangıç tarihi
TİTAN

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Sigaraya 2013 Zammı Geldi !
Bu konu; sigara zammı 2013 hakkında bilgiler vermektedir.


Sevgili melekler, sigara içen meleklerimizi ve sayın misafirlerimizi üzecek, ancak ben gibi sigara içmeyen ve sigara içenlerin bırakmasını isteyenleri sevindirecek bir haberle karşınızdayız. Beklenen sigara zammı 2013 'ün girmesiyle birlikte uygulamaya konuldu. Peki bu duruma göre içtiğiniz zehire ne kadar para vereceksiniz ya da bırakıp ne kadar para ödemekten kurtulacaksınız ? Haberin detayları şöyle :D:D
sigara-338.jpgVergi oranındaki artışın ardından sigaraya ortalama 1 TL zam yapıldı. İlk zam Philsa'dan geldi. 8.5 liradan satılan sigaralar 9.5 liraya, 8.25 liraya satılan sigaralar 9.50 liraya yükseldi. 8 liraya satılan sigaraların paketi 9 liraya, paketi 6.5 lira olan sigaraların fiyatı ise 7.5 liraya çıktı. Diğer şirketlerin de sigaraya zam yapması bekleniyor.

VERGİ DÜN ZAMLANMIŞTI

Bakanlar Kurulu 1 Ocak 2013 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan kararı ile sigaraya uygulanan nispi vergi oranı yüzde 65'ten yüzde 65,25'e, asgari maktu vergi miktarı paket başına 2,90 TL'den 3,15 TL'ye çıkartmış ve ayrıca paket başına 0,09 TL'lik bir maktu vergi getirmişti.

Yeni yıl zamlarla başladı. Bakanlar Kurulu Kararı ile sigara, tapu harçları, damga vergisi gibi bazı mal ve hizmetlerden alınan vergiler artırıldı.
 
Üst