gebe
 1. melegim

  melegim Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  15 Haziran 2007
  Mesajlar:
  1.169
  Beğenilen Mesajlar:
  6
  Ödül Puanları:
  0

  Sigaraya büyük yasaklar yolda

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında melegim tarafından paylaşıldı.

  [​IMG]Sigara içilmesini yasaklayan teklif, TBMM Genel Kurul gündemine gelmeye hazırlanıyor. Peki ağır yaptırımları içeren teklifte neler var?

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla hazırlanan ve geçen dönem komisyondan geçen ve AKP Trabzon Milletvekili Cevdet Erdöl’ün, resmi ve özel kurumlarla, işyerlerinin her türlü kapalı alanlarında her ne surette olursa olsun sigara içilmesini yasaklayan teklif, çarşamba günü Genel Kurul gündemine gelmeye hazırlanıyor.

  Aracında içene 50 YTL

  * Resmi araç sürücüleri ile araçlarında tütün ürünleri tüketmeyen bir başkasının bulunması halinde özel araç sürücüleri, araç kullandıkları sürece tütün ürünleri kullanamayacaklar. Cezası 50 YTL.

  Üniformalı içemeyecek


  * Polis, asker ve zabıta, üniformayla sigara içemeyecek. Yasağa aykırı hareket eden 100 YTceza alacak
  Çocuğa satana hapis

  * Tütün ürünlerini 18 yaşın altındakilere satan ya da tüketimine sunanlar ile kamu binalarında sigara içimini engelleyici önlem almayan yetkili kamu görevlisine altı aydan bir yıla kadar hapis öngörülüyor.

  Kahvede de yasak olacak

  * Okul, hastane, ibadethane binaları ve bahçeleri ile karayolu, demiryolu, denizyolu ve havayolu taşıma araçlarında sigara içilmeyecek. İçilen özel bölümler oluşturulacak.

  Markette en kuytuda

  * Tütün ürünleri market rafları gibi tüketicinin doğrudan ulaşabileceği ve çocukların bizzat alabilecekleri şekilde takdim ve teşhir edilemeyecek. Tütün ürünleri tüketilmesine özel alanlara çocuklar giremeyecek.

  Firma sponsor olamayacak

  * Tütün ürünlerinin ve üretici firmaların isim, markaları kullanılarak reklamı yapılamayacak. Bu ürünlerin kullanılmasını özendiren kampanyalar düzenlenemeyecek.

  İçenler izole edilecek

  * Lokanta ve kafeterya gibi yerler ile otel ve benzeri konaklama mekânlarının kapalı alanlarında tütün içenler için ayrı yerler düzenlenecek. Bu düzenlemeyi yapmayan veya yapamayan yerlerin tamamında tütün ve tütün ürünleri kullanılamayacak.

   
 2. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  34.324
  Beğenilen Mesajlar:
  2.275
  Ödül Puanları:
  113
  Ce: Sigaraya büyük yasaklar yolda

  valla bu sigara yasağına herkesin uyacağını düşünmüyorum Türk mileti genel olarak yasakları çiğnemede üstüne yoktur mesela birda denize girmek yasak tabelası vardır ama bi bakıyorsun aksine bisürü kişi ordan denize giriyor ..öyle yada böyle yasaklar çiğneniyor valla ...emeğine sağlık canım
   
 3. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  13.022
  Beğenilen Mesajlar:
  108
  Ödül Puanları:
  0
  Ce: Sigaraya büyük yasaklar yolda

  Paylaşım için teşekkürler canım, Ecelin'e katılıyorum biz bir yolunu bulur onları da deleriz. Türk Milletiyiz...
   
Sigaraya büyük yasaklar yolda konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. sigara bırakma yolları

  sigara bırakma yolları

  zyban kullananlar Sigarayı bırakmanın en sağlıklı yöntemleri Sigarayı bırakmak sanıldığı kadar zor değil. Uygulanan çeşitli yöntemler sayesinde bir hafta ile üç ay arasında sigaradan kurtulmak mümkün. Uzmanlar da Ramazan ayını bunun için bir fırsat olarak gösteriyor. İşte sigarayı bırakma yöntemleri..... Cem Yılmaz, Yılmaz Erdoğan, Demet Akbağ, Esin Maraşlıoğlu, Şafak Sezer, Cefi...
 2. İkizler burcuna sigarayı bıraktırmanın yolları

  İkizler burcuna sigarayı bıraktırmanın yolları

  onlara sigaranın temizlii we sağlıı nası olumsuz etkiliceni anlatın yeter.. hemen gaza gelip bırakabilirler bölece sizde amacınıza ulasmış olursunuz..
 3. Balık burcuna sigarayı bıraktırmanın yolları

  Balık burcuna sigarayı bıraktırmanın yolları

  O başkalarına hiç benzemeyen* hislerinin esiri olabilen fakat kafasını fevkalade kullanmasını bilen bir tiptir. Bu kişilikler her şeyden önce çift fikirlidir. Yani onun karar vermesi kolay değildir. En küçük işte de en önemli meselede de o kolay kolay karar veremez. Bu kararlarında büyük ölçüde yardıma ihtiyaç duyacaktır. Tam bu zamanda devreye girerek onu kendi fikirlerinizle...
 4. Sigaradan Sonra Nargileye de Yasak Geldi!

  Sigaradan Sonra Nargileye de Yasak Geldi!

  Bu konu; Sigaradan Sonra Nargileye de Yasak Geldi haberi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, sigara yasağından sonra nargileye de yasak ve kullanım sınırlılıkları geldi. Yeni düzenlemeye göre artık kapalı alanlarda içilemeyecek. Resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren nargileyle ilgili kanuni hükümler ve yasaklar şöyle.. Mamulleri ve Alkollü İçkilerin Satışına ve...
 5. Sigaraya Müthiş Yasaklar Geliyor!

  Sigaraya Müthiş Yasaklar Geliyor!

  sigara yasakları, sigara hakkında yasaklar, sigarayla ilgili yeni yasaklar Sevgili melekler, sigara içenleri zorlayacak, bence çok da iyi olacak yeni yasal düzenlemeler yolda! Sağlık Bakanlığı’nın Ulusal Tütün Kontrol Programı’nın 2014-2018 dönemlerini kapsayan yeni eylem planı sigara yasağını açık alanlara da taşıyor. Bakanlığın üzerinde çalıştığı taslağa göre çocuk parkı, hastane ve cami...

Sayfayı Paylaş