Etiketler:
  1. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    0

Sigarayı bırakan kişide oluşacak değişiklikler şunlardır:

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında ms_enemy tarafından paylaşıldı.

Son sigaradan 20 dakika sonra; kan basıncı ve nabız normale döner.Eller ve ayaklardaki soğukluk normalleşir.
    8 saat sonra; kandaki karbon monoksit düzeyi ve kanın taşıdığı oksijen miktarı normale döner.
    1. gün; kalp krizi riski azalır.
    2. gün; koku alma ve tat almaduyuları düzelmeye başlar.
    3. gün; solunum yolları gevşer, akciğer kapasitesi gelişir.
    7-10 gün; fiziksel bağımlılık belirtileri kaybolur.
    2 hafta-3 ay; arası dolaşım düzelir, yürümek kolaylaşır, akciğer fonksiyonları %30 artar.
    1-9 ay; öksürük, sinüslerde tıkanıklık, yorgunluk, kısa kısa soluk alma şikayetleri azalır. Solunum yolundaki tüycükler yenilendiği için mukusu atabilme ve yabancı parçacıkları tutabilme kapasitesi artar. Vücudun enerji düzeyi yükselir.
    5. yıl; akciğer kanseri ya da koroner arter hastalığı oluşma riski fark edilir biçimde azalır.
    10.yıl; oluşmuş kanser öncüsü hücreler kaybolur. Akciğer kanseri riski hemen hemen sigara içmeyen biri kadardır.

Sigarayı bırakan kişide oluşacak değişiklikler şunlardır: konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. sigarayı bırakan adamın günlüğü

sigarayı bırakan adamın günlüğü

Tiryakinin Sigara Bırakma Günlüğü Sevgili günlük, Bu sabah Hürriyet'in Kelebek ekinde sigarayı bırakmanın vücuda yaptığı olumlu etkileri anlatan bir haber okudum. Bu tarz haberlerden oldum olası tiksinmeme rağmen nedense coşup sigarayı bırakmaya karar verdim. Kararım kesin, sigarayı bırakıyorum. Bu kararımın vücuduma etkilerini gösteren tabloyu başucuma astım. İçimin zehirden temizlenmesini...
  2. şunlara bakar mısınız?

şunlara bakar mısınız?

DÜNYANIN EN ŞEKER KOROSU ÇOK SEVİMLİLER http://www.comail.ru/~musiq15/freddie.swf
  3. Nikotin aşısıyla sigarayı bırakan varmı ?

Nikotin aşısıyla sigarayı bırakan varmı ?

Bir çok insanın kurtulamadığı ama kurtulmak istediği zararlı alışkanlıklardan biridir sigara. Geçmişten günümüze kadar bu illetten kurtulmak için sayısız yöntemler öne sürülsede ,çoğu sigarayı bırakma eylemini başarısız kılıyor.Nikotin bağımlılığın dan kaynaklanan bu alışkanlıktan kurtulmak için şimdi yeni bir yöntem var. Nikotin aşısı, benim gibi sigara bağımlıları için nikotin aşısını...

Sayfayı Paylaş