Sigarayı bırakmak için karabaş otu!!!!

»| HeRCai |«

Aktif Üye
Üye
Sigarayı bırakmak için karabaş otu!!!!
karabaş otu nasıl içilir karabas otu karabaş sigara otunun kullanım şekli
Sigarayı bırakmak isteyen meleklerimiz için bilgi olması açısından karabaş otunu ve faydalarını sunmak istiyorum.Tellendirmesi güzel ama zararları da bir okadar çok. Neden mi bahsediyoruz ? Tabiki sigaradan. İnsanın kendine verebileceği en büyük zararlardan bir tanesi sigara içmek. çoğu zaman sigara içenlerin bahanesidir birtürlü bırakamıyorum demek .
Eğer gerçekten bırakmak istiyorlarsa işte onlara kolayca uygulayabilecekleri bir tarif: Karabaş bitkisi: Osmanlı padişahının ferman çıkarttırdığı bir bitkidir.Bu bitkiden en iyi şekilde faydalana bilmek için doktor İbrahim Saraçoğlunun tarifi şöyle: 1 tatlı kaşığı karabaş otu 1 su bardağı su 3-4 dakika kadar kaynatılır ve iki günde bir içilir. Herdefasında yeniden taze olarak hazırlanıp içilmesi lazım.
karabasotu-7352.gif


NOT:Hamileler kullanamaz..Doz aşımı kusturucudur

DİGER BİLGİLERİ:
Diğer İsimleri : Karabaş lavanta, Fırkan çiçeği, Keşiş otu, Lavandula stoechas, French lavender, LavendeBotanik Bilgi : 45 - 50 cm boyunda, çalımsı, çok yıllık, tüylü bir bitkidir. Kenarları hafifçe alta doğru kıvrık, dar ve uzun yapraklıdır. Çiçekleri siyahimsi, mor renkli olup dallarının ucunda toplanmıştır. Çiçek sapları 2,5 mm den kısa olanlara stoechas, 5 - 20 mm arası olanlara da cariensiz tipi denir.
Bilinen Bileşimi : peril alkol, geraniolmaddesi, rosmarinik asit, cineole , antibakteriyel özellik

Faydaları

Balgam söktürücüdür.

İdrar yolları iltihaplarını giderir.

Antiseptik ve yara iyileştiricidir.

Ağrı kesicidir. Sinirsel bas ağrısı ve uykusuzluğa iyi gelir.

Sara ve astımda yatıştırıcı bir etkisi vardır.

Egzama yaralarına iyi gelir.

Sinir ve kalp kuvvetlendiricidir.

Ses telleri enfeksiyonları ve tansiyon düşürücü etkileri vardır.

Kan dolaşımını düzenleyici, kan sulandırıcı ve damar genişletici özelliklere sahiptir.

İçeriğindeki hücre bölünmelerini engelleyen peril alkol ile kansere karşı koruyucu ve tümör yok edici özelliklere sahiptir. Akciğer ve kan kanseri ve beyin tümörlerinin ilerlemesinde geciktirir; prostat, pankreas, barsak ve meme tümörlerine karşı da iyi gelir.

Kullanım Şekli : 1 litre kaynar suya 20 gr. kurutulmuş karabaş lavantası yaprak ve çiçek karışımı hesabıyla ve kaynar suyun içinde 10-15 dakikalık demlendirmeyle bir infüzyon hazırlanır. Bu infüzyon, günde iki-üç kez birer bardak içilir.
 

AuSSie-AnGeL

Daimi Üye
Üye
Bu otu daha önce duymuştum ve ablam için almıştım... cıxx azim olmadıkca ne ot ne ..... hiç bir şey fayda etmiyorr tiryakilere.. Allahım şu mubarek ayın hürmetinee mümin kullarını sigaradan kurtar... amin
 
M

Misafir Melek

Forum Okuru
Bu otu daha önce duymuştum ve ablam için almıştım... cıxx azim olmadıkca ne ot ne ..... hiç bir şey fayda etmiyorr tiryakilere.. Allahım şu mubarek ayın hürmetinee mümin kullarını sigaradan kurtar... amin

herşey iradede bitiyor bırak karabaş otunu felan bu akşam bırakıyorum ve yarın akşam yine bu siteye giricem
 

palet

Yeni Üye
Üye
karabaş otunu bilmem ama hiç bir şeyden görmediğim destek bırakma yöntemini [FONT=&quot]nikotin pastilde gördüm yaşasın sigarasız hayat[/FONT]
 
S

sadiye_mustafa

Forum Okuru
sigara gibi sarıp iç dediler sigarayı bırakmak için o şekilde kullansam bi zarzrı olurmu?
 
Üst