1. FiRaRi_MeLeK

  FiRaRi_MeLeK Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  8 Eylül 2009
  Mesajlar:
  1.458
  Beğenilen Mesajlar:
  198
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  insanların CENNET benim CEHENNEM dediğim yerde...

  Şiir diye yüreğimi sunuyorum yüreğine…

  Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında FiRaRi_MeLeK tarafından paylaşıldı.

  Ey can özüm! Ey gönül gözüm!
  Ey söylenmemiş sözüm!
  Nasılsın?
  Bak her zamanki gibi sıradan basit bir nasılsın sorusunun ardına gizliyorum aşkımı hasretimi ve o koca sevdamı.

  Sensizliğin katran karası vakitlerinde yokluğunun öldürücü suskunluğunda; kat kat ve rengârenk perdelerle örttüğün gönlünden gönlüme düşen ışıkla aydınlanan bir vakitte gene sana sesleniyorum. Bilesin!

  Tarihin talihsiz sevdalarında figüran olmak yerine; tarihin mirasını da talihin yükünü de omuzlayıp sevda yorgunu gönlüne derman olayım diye sesleniyorum. Bilesin!

  Ama sevda cümlelerimin gizli öznesi olan can özüm olduğunu bir ben bileceğim bir de sen. Bilesin!
  İki günlük nefsanî arzularına aşk adını verip AŞK’ın adını kirletenlere inat onca hasrete onca sevdaya rağmen yan yana gelince birbirinin gözlerine bakmaktan ellerini tutmaktan hayâ eden edepli nezih sevdaların bu çağda da var olduğu bilinsin diye sana sesleniyorum. Bembeyaz bir sevda benimkisi arabesk şairlere siyah-beyaz Türk filmlerine 21. y.y’ın gündelik sevdalarına inat bembeyaz bir isyandır bu. Bilesin!

  Gözlerinin içine bakarak şimdiki zaman çekiminde senli cümleler kurmak dururken boğazımın dokuz boğumuna dizilen sevda sözleri yerine havadan sudan konuşmak ölümün diğer adıdır. Sensiz cümlelerim yetim kaldı suskunluğa vurdum kendimi terk ettim cümlelerin cümlesini… Bilesin!

  Keşkeler sarıldı boğazıma nefes alamıyorum ne beni sana ne seni sana anlatamıyorum diye çırpınırken ve yokluğunun hüznüyle biten gün hayalinle aydınlanan geceye devrederken kendini bir türkü çalınır kulağıma.

  “Ellerini çekip benden /
  Yârim bu Gün gider oldu. /
  Hem sever hem sevilirken /
  Bu ayrılık neden oldu”
  “Ama senden ayrı gezen. /
  Yürek değil beden oldu.”
  Bilesin!

  Şimdi;
  Sensizim sessizim kimsesizim.
  Gözlerinin
  Sözlerinin
  Gönlünün
  Hatırına
  Ya bırak beni düşeyim uçuruma
  Ya da çekiver yanına…
  Ben her şeye rağmen sana geliyorum…
  Tüm zamanlar boyu sevgili için yazılmış en güzel şiirleri ve sözleri bilirim ama ben gene ve sadece;
  Bir seni hep seni tek seni sevdiğimi
  Bir sana hep sana tek sana seslenerek;
  Şiir diye yüreğimi sunuyorum yüreğine…
  Bilesin!


  ( bu yazım sana yeşil gözlüm kardelenlnden beni unutma ben unutamadım)


   
  Son düzenleme: 3 Şubat 2010
Şiir diye yüreğimi sunuyorum yüreğine… konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Yürek

  Yürek

  Bakınız; Kalp.Kişi yüreği elinde tutuyorsa mevki sahibi olur.Rüyada kalp görmek birçok iyi huylara yorumlanir. Rüyada kalbinde bir korku hissettigini duymak, hak yolunda yürüyüp kimsenin malina, irzina, namusuna göz dikmeyen dürüst ve dindar bir adamla tabir olunur. Kalp vücudun hayat merkezi oldugu kadar, duygu ve his bakimindan en hassas noktasidir, iyilik, açiklik ve sirlarin korundugu ve...
 2. Yüreğim...

  Yüreğim...

  Bir ummandan bir ummana savrulur durur Yüreğim! Asi dalgalara vurur genede közdür Yüreğim! Kimseler beni dinlemez bari sen dinle Yüreğim! Rüyalar bile terk etti bari sen gitme Yüreğim! Dağlar ağlar taşlar ağlar,gözlerde yok yaş Yüreğim! Beni bir başıma koyma, birlikte savaş Yüreğim...!
 3. Yüreğimden

  Yüreğimden

  Sensizlikte, kah geceler üzerime yürüdü, kah ayazlar zorladı kapılarımı.. Ama her zorlukta gözlerine sığındım, her solukta ismini haykırdım.Yalnızlığınla savaştım durdum.Belki de en gururlu savaştı benimkisi. Silahım yoktu; Sadece seni seven yüreğimdi savaşan. Kazanan hep hasretin olsa da ben seni " sensizlikte " bile yaşatandım.. Rüzgarlarla savruldum karanlıklara, düştüm...
 4. şehite yazılan şiir yürek dağladı

  şehite yazılan şiir yürek dağladı

  şehitlere yazılan mektuplar şehitlere yazılan şiirler şehite şiir yazılmış şiirler şehitlerimize mektuplar Şehite yazılan şiir yürek dağladı 06 Ekim 2008 Pazartesi 11:02 Elazığ'da şehit düşen Yarbay Alim Yılmaz'ın babası oğlu için 2 yılda 220 şiir yazdı. Şehit oğula yazılan şiirler yürek dağladı. Elazığ'da teröristlerin yola döşediği mayının patlaması sonucu şehit olan İl Jandarma...
 5. öZüR DiLeRiM YüReĞiM

  öZüR DiLeRiM YüReĞiM

  Özür dilerim Yüregim En sevdiğim saatlerdeyim yine... Havayı zifiriye boyamış ressamın biri Yönümü şaşırmış gibiyim ne sağım belli ne solum Öylece yine sensiz kalakaldım gecenin en kuytu köşesinde Yalnızlık, duvarda tik tak sesleri ile duran saat ve ben... Ne senaryo değişmekte ne de benim bu senaryodaki rolüm Aynaya her bakışımda bu saatlerde bir yabancı yüz karşılar...

Sayfayı Paylaş