1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Sıla dizisi Töre Müziği

  Konu, 'Biten Diziler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  sıla töre müziği sıla dizisi töre şarkısı dizisi müziği dizisinin şarkısı oyun havası < Konu Resmi..>

  atv'nin reyting rekortmeni dizisi Sıla'yı izleyip etkilenen Sezen Aksu, 'Töre' adını verdiği bir parça yazdı. Aksu'nun dizi kahramanları Sıla ile Boran'ın aşklarından etkilenip yazdığı şarkı, dizinin ikinci bölümünden bu yana yayınlanıyor.

  Sezen Aksu'dan töre şarkısı

  Sezen Aksu, atv'de yayınlanan 'Sıla' dizisinden etkilenip 'Töre' adını verdiği bir şarkı yaptı. Aksu'nun seslendirdiği şarkı, dizinin ikinci bölümünden itibaren yayınlanıyor.

  Beğeniyle izlenen atv'nin yeni dizi filmi "Sıla," reyting rekorları kırıyor. Cansu Dere, Mehmet Akif Alakurt, Zeynep Eronat, Menderes Samancılar gibi ünlü isimlerin rol aldığı; Mardin'in Midyat ilçesinde çekilen dizi filmi tutkuyla izleyen milyonlarca kişi arasında, Sezen Aksu da yer alıyor. Cuma günleri yayınlanan "Sıla"yı kaçırmayan Aksu diziden o kadar etkilendi ki, "Töre" adını verdiği bir şarkı yaptı. Ünlü sanatçı, bestelediği şarkıyı aynı zamanda yakın arkadaşı olan dizinin yönetmeni Gül Oğuz'a dinletti. Şarkıyı çok beğenen Oğuz, dizinin ikinci bölümünden itibaren Aksu'nun bizzat seslendirdiği şarkıyı dizide yayınlamaya başladı.

  AŞKLARI İLHAM VERDİ


  Sezen Aksu'ya bu şarkıyı besteleme ilhamını, Mardin'de kanun tanımaz törelerve töreye karşı gelen bir "aşkın" kahramanları olan Sıla (Cansu Dere) ile Boran'ın (Mehmet Akif Alakurt) aşkı verdi. Milyonları ekran başına toplayan dizinin konusuna gelince... Sıla, üç yaşındayken ailesinden koparılıp, başka bir şehre sürüklenir. O topraklarda kızların kaderini başkalarının yazdığının farkında değildir. Hiç duymadığı "berdel" kelimesi, hayatını tamamen değiştirecek ve hiç görmediği aşiret reisi Boran ile evlenmek zorunda kalacaktır. Artık Sıla, kocaman bir evde, yıkılmaz kuralları olan bir töreye hapistir.

  TÖRE
  Allah'ın emri değil bu
  Kulların aklı
  Hak'tan gelen değil bu
  Bebeler doğar mı silahlı?
  Töre töre töre
  Olur mu kul kula köle?
  Kin koydun kör yüreğe
  Böyle adalet olur mu?   
Sıla dizisi Töre Müziği konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Sıla - Sıla(Töre)

  Sıla - Sıla(Töre)

  Can Per Perişan Eşim Dostum Uyansın İmdadımın Vakti Elime Biri Uzansın Başı dumanım Çare Tutmayanım Sılaya Gider Döner mi Biri Allahın Emri Değil Bu Kulların Aklı Haktan Gelen Değil Bu Bebeler Doğar mı Silahlı Töre Töre Töre Olur mu Kul Kula Köle Kin Koydun Kör Yüreğe Böyle Adalet Olur mu Huuu huuu huuuu Böyle Adalet Olur mu Töre Töre Töreee Olur mu Kul Kula Köle Kin Koydun Kör Yüreğe...
 2. Sıla dizisi hakkındaki görüşleriniz

  Sıla dizisi hakkındaki görüşleriniz

  Sıla dizisi hakkındaki eleştirilerinizi ve görüşlerinizi bu başlık adı altında yapabilirsiniz hadi bakalım Sıla severlerin yorumlarını bekliyorum:)
 3. Sıla dizisi reytingleri

  Sıla dizisi reytingleri

  TELE - BAROMETRE 15 EYLÜL 2006 CUMA NO PROGRAM ADı KANAL RATING (%) SHARE (%) 1 IHLAMURLAR ALTINDA [NET] KAND 7,20 20,70 2 A1 KICKBOX SAMPIYONASI TURNUVASI [NET] SHOW 6,70 19,90 3 YALANCI YARIM [NET] STAR 6,20 19,10 4 DONGEL KARHANESI (T.S) [NET] ATV 5,30 16,00 5 SILA [NET] ATV 4,10 13,70 TELE - BAROMETRE HEDEF KİTLE : A/B 15 EYLÜL 2006 CUMA NO PROGRAM ADı KANAL RATING (%) SHARE (%) 1...
 4. Sıla Dizisi Tanıtım

  Sıla Dizisi Tanıtım

  Yapım: Fm Yapım Öykü: Gül Oğuz Senaryo: Sema Ergenekon, Eylem Canpolat Yönetmen: Gül Oğuz Oyuncular: Mehmet Akif Alakurt, Cansu Dere, Zeynep Eronat, Menderes Samancılar, Fatoş Tez, Fatoş Sezer, Muhammed Cangören, Kartal Balaban, Devrim Saltoğlu, Cemal Toktaş, Boncuk Yılmaz, Tayanç Ayaydın Konu: Mezopotamya'nın bereketli toprakları. Hiçbir penceresi birbirine bakmayan,...
 5. Sıla Dizisinde Çalan Sezen Aksu - Töre Şarkısının Sözleri

  Sıla Dizisinde Çalan Sezen Aksu - Töre Şarkısının Sözleri

  can perperişan eşim dostum uyansın imdadının vakti elime biri uzansın başı dumanın çare tutmayanın sılaya giden döner mi bir gün Allah'ın emri değil bu Kulların aklı Hak'tan gelen değil bu Bebeler doğar mı silahlı? Töre töre töre Olur mu kul kula köle? Kin koydun kör yüreğe Böyle adalet olur mu?

Sayfayı Paylaş