Etiketler:
 1. ms_enemy

  ms_enemy Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  26 Kasım 2007
  Mesajlar:
  3.578
  Beğenilen Mesajlar:
  9
  Ödül Puanları:
  0

  Şimdi lazer epilasyon mevsimi

  Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında ms_enemy tarafından paylaşıldı.


  Kadıköy Şifa Kaliteli Yaşam Polikliniği-Ataşehir, vücutta istenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve en etkili yolu lazer epilasyonu için en doğru zamanın kış mevsimi olduğunu belirtiyor.

  Uzman hekimleri ile hizmet veren Kadıköy Şifa Kaliteli Yaşam Polikliniği vücut yüzeyindeki gelişiminde genetik, hormonal ve ilaç kullanımı gibi faktörlerin sorumlu olduğu tüylerden yüzde 100 hijyenik bir ortamda ömür boyu kurtulmanıza yardımcı oluyor.
  Kadıköy Şifa Kaliteli Yaşam Polikliniği Medikal Estetik Direktörü Yasemin Savaş, lazer epilasyon yaptırıldığı zaman vücudun ve yüzün güneş görmemesi gerektiğini bu nedenle uygulamaya için Sonbahar - Kış mevsiminin tercih edilmesi gerektiğini belirtiyor.
  Dünyada yaklaşık 20 yıldır uygulanan lazer epilasyonun güvenli ve etkili olması için cilt rengi, kıl rengi, kalınlığı ve yoğunluğu dikkate alınarak cilde gönderilecek enerji değerini ve gönderilme süresini belirlemenin büyük önem taşıyor.
  Kadıköy Şifa Kaliteli Yaşam Polikliniği Medikal Estetik Direktörü Yasemin Savaş, çevredeki dokuya zarar vermeden melanin taşıyan kılı yok edecek ölçüde lazer ışını gönderilmesi gerektiğinin ve bu nedenle hekimler tarafından yapılması gerektiğinin altını çiziyor.
  Kadında ve erkekte rahatlıkla uygulanan lazer epilasyonun başarı oranı ten ve renk yapısına göre, yüzde 90 olarak kaydediliyor.

  Lazer epilasyon güvenli bir yöntem midir? Lazer Epilasyon tüm dünyada kullanılan son derece güvenli bir yöntemdir. Gerek doktorumuz, gerekse lazer teknisyenlerimiz bu konuda uzman olarak eğitilmişlerdir. Amerikada estetik sektöründe en iyilerinin seçildiği estetik trend dergisinde üst üste iki yıl 2005-2006 da en iyi lazer epilasyon cihazı ödülününü alan Apoge serisi lazerleri kullanıyoruz.
  Lazer epilasyonda acı hissedilir mi?
  Kullanmakta olduğumuz lazer sisteminde (Cynosure Apogee 5500) özel soğutma sistemleri mevcuttur. Soğutma işleminin uygulanmasındaki amaç hem acı hissini azaltmak hem de riskleri minimum’a indirmektir. Işın verildiğinde bazı hastalar, hafif bir batma ya da yanma hissi duyduklarını söylerler. Lokal anesteziye ihtiyaç yoktur.
  Lazerle epilasyon seanslarının süresi nedir?
  Lazerle tedavi vücudun her bölgesine uygulanabilir. Seans süresi uygulanan bölgeye göre değişmekle birlikte beş dakika ile 1,5 saat arasındadır. Örneğin göğüs uçları, dudak üstü 5-10 dakika, bikini 15-20 dakika, tüm bacak ise yaklaşık 1,5 saattir.
  Lazerle epilasyon kaç seans gerektirir?
  Lazerle epilasyonda vücut için 4–6 seans yüz bölgesi için ise 5–8 seanstan sonra genellikle kıl miktarında yüzde 70–90 oranında kalıcı azalma görülür. Seans aralıkları yüz bölgesi için 4, vücut içinse 6 – 8 haftadır. Lazerle epilasyonda tedaviye yanıt; kişinin kıl rengi, genetik yapısı, hormonal durumu, önceden uygulanmış tedavilere göre değişir. Seanslara zamanında gelmek tedavide etkinliği artırmaktadır.
  Lazer epilasyonun yan etkisi var mıdır?
  Lazer epilasyonun cilde bir zararı yoktur. Cilt kanseri yapmaz ve iç organlara zarar vermez. Ancak Yetkin olmayan kişiler ve uygun olmayan cihazlarla uygulama yapılırsa ciltte kabuklanma, büller, hipo hiperpigmentasyon ve scar oluşumu gelişebilir. Kliniğimizde uygulamanın hekimler tarafından yapılması ve aynı anda uygulanabilen hava soğutma sistemine sahip lazer cihazının kullanılması sayesinde cilt korunur ve acı hissi en az düzeye indirilir.
  Lazer epilasyon hangi bölgelere uygulanabilir?

  Göz çevresi ve mukozalar dışındaki her bölgeye lazer uygulanabilir.
  Lazer Epilasyon kimlere uygulanmaz?
  Lazer epilasyon çok koyu cilt alanları, fotosensitiv alanlar, ciltte inflamatuar hastalık alanları, şüpheli pigmente alanlar ile uçuk veya açık yara bulunan alanlara uygulanmaz. Tetrasiklin, retinoid, roaccutane gibi ilaçların kullanımlarının ardından belli bir süre sonra yapılmalıdır. Ayrıca gebelikte uygulanması koruyucu hekimlik açısından uygun değildir. Bu özelliklere sahip olmayan ve ergenlik çağına ulaşmış kadın – erkek herkese uygulanabilir.


  ALINTI


   
Şimdi lazer epilasyon mevsimi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Lazer Epilasyon Nedir?

  Lazer Epilasyon Nedir?

  LAZER EPİLASYON NEDİR? Laser Epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve en sağlıklı yoludur. Epilasyonda kullanılan laser ışığının dalga boyu melanin pigmenti tarafından emilme özelliğine sahiptir. Soğutma sistemli laser tekniği ile lazer ısısı cilde zarar vermeden doğrudan kıl kökünü yok eden ısıya dönüşür. Bir daha tüylerinizi almak zorunda olmayacağınızı, cımbız veya ağda...
 2. Çene Lazer Epilasyon

  Çene Lazer Epilasyon

  Lazere giden çoğu hanımlar bir , iki seansta tüylenmede azalma ve bteceğini düşünür bir kaç denemeden sonra hayal kırıklığına uğrar .. Çene tüyleri yüz bölgesindeki tüm tüylenmeler gibi genelde hormonsal kökenlidir. Alttayatan hormonsal sorunlar özellikle polikistik over hastalığının tedavisi vardır. Bir kadın hastalıkları uzmanının sizi değerlendirmesi uygun olur. Çenede ki birkaç kıla...
 3. Şimdi Lazer Epilasyon Yaptırma Zamanı !

  Şimdi Lazer Epilasyon Yaptırma Zamanı !

  Bu konu; lazer epilasyon zamanı, lazer epilasyonla ilgili bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, lazer epilasyon teknolojinin kadınlara sağladığı kolaylıklardan biri. Sürekli istenmeyen tüyleri yok etmekla uğraşacağınıza birkaç seansta bu tüylerden sonsuza dek kurtulabilirsiniz. Lazer epilasyonun ardından güneşe çıkılmadığı için de bu operasyonu yaptırmanın en doğru zamanı sonbahar ve kış...
 4. lazer epilasyon cihazları

  lazer epilasyon cihazları

  lazer epilasyon yaptırmaya karar veren bir bayan olarak ne yazıkki lazer cihazları hakkında bilgilere sahip değilim. lazer epilasyon cihazları neler hangisini önerirsiniz sizler hangi lazer aletine giriyorsunuz memnunmusunuz deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim
 5. LAZER EPİLASYON ALETİ

  LAZER EPİLASYON ALETİ

  :uhh:KIZLARRRRR LAZER EPİLASYON ALETİ SATIYORUM HEMDE YARI FİYATINA ÇOK GÜZEL KULLANIŞLI GERÇEKTEN İŞE YARIYOR İHTİYAÇTAN SATIYORUM ACİLLL

Sayfayı Paylaş