Sınav tarihleri değişti, aileler ve turizmci perişan oldu

tuqqce

tuqqce

Daimi Üye
Üye
Sınav tarihleri değişti, aileler ve turizmci perişan oldu
Milli Eğitim Bakanlığı’nın okulların kapanmasına bir gün kala liselerde yaptığı değişiklikler velilerin yaz programlarını bozdu, turizm firmalarını perişan etti.

Liselerde her yıl 17-30 Haziran tarihleri arasında yapılan "sorumluluk sınavları" bu yıl daha geç bir tarihe alınırken, ağustos ayında yapılacak "ortalama yükseltme sınavı" da 23 Haziran-11 Temmuz’a alınınca okullar kapandıktan sonra tatil programı yapan aileleri hayal kırıklığına uğrattı.

Bakanlığın, son dakikada aldığı bu karar üzerine rezervasyon yaptıran aileler okullara giderek şikayetçi oldular. Turizm firmaları ise bakanlığı telefon yağmuruna tuttu. Veliler, "Biz tatil programlarımızı, otel ve uçak rezervasyonlarımızı eski sınav tarihlerine göre yapmıştık. Şimdi bütün program alt üst oldu" diyerek tepki gösterdi.

Turizmciler ise, Bakanlığın bu kararını özellikle yurt dışına yaz ve dil okullarına giden öğrencileri mahrum ettiğini belirterek "Bütün uçak bileti rezervasyonları iptal oldu, birçok tur yapılamaz hale geldi" dediler.

hürriyet.com
 
M

Monera

Forum Okuru
Cevap: Sınav tarihleri değişti, aileler ve turizmci perişan oldu

ne diyeyimki daha :( paylasım icin saol tuqqce
 
Üst