1. KızılÖtesi

  KızılÖtesi Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  28 Nisan 2008
  Mesajlar:
  3.416
  Beğenilen Mesajlar:
  9
  Ödül Puanları:
  38

  Sinem Kobal Aptal sarışın imajını değiştirdim dedi

  Konu, 'Magazin' kısmında KızılÖtesi tarafından paylaşıldı.


  [​IMG] Kendi deyimi ile "haddini bilen" biri olan Kobal, hakkında merak edilenleri Elle dergisine anlattı.


  Sinem Kobal... Henüz 21 yaşındaki genç bir oyuncuya göre ne istediğini, kim olduğunu ve neler yapabileceğini çok iyi bilen biri o... Cevap verirken tereddüt etmiyor. Yaptığı işe, aşka ve kendine inanıyor. Televizyon sayesinde 7’den 70’e herkes artık onu tanıyor, ama bu durum bile onu şımartmamış. Kendi deyimi ile "haddini bilen" biri olan Kobal, hakkında merak edilenleri Elle dergisine anlattı.

  Hayatınızın eskisi gibi olmadığını, bir şeylerin değiştiğini ne zaman anladınız?
  Çevremdeki insanların tepkileri değişmeye başladığında, hayatımın biraz daha kısıtlandığını anladım.
  n Bu tam olarak ne zaman oldu, "Selena" dizisi ile birlikte mi?
  - Hayır, çok daha önce. Biliyorsunuz ondan evvel "Dadı" adlı sit-com’da rol almıştım. Bu dönemin ortalarında bir şeylerin değiştiğini hissetmeye başladım. Konservatuvara başlamıştım. Okulum Kadıköy’deydi. Bir anda artık oralara tek başıma gidememeye başladım. İşte o zaman hayatımın eskisi kadar rahat olamayacağını, bir şeylerin değiştiğini fark ettim.
  n Hayatınızın bu şekilde kısıtlanması sizi nasıl etkiledi?
  - Bundan çok fazla yakınan biri değilim. Bu mesleğin bir bedeli olduğunu biliyorum. Biz oyuncuların bencil olma hakkı yok. Sonuçta bu işi insanlar için, onlara bir şeyleri beğendirmek için yapıyoruz. Bunu takdir etmeleri çok hoş. Tepki göstermeleri çok doğal, buna hakları var. Bundan şikayet etmemem gerektiğini düşünüyorum. Bu tür şeylerle nerelerde karşılaşacağımızı hepimiz biliyoruz. Mesela ben Nişantaşı’nda yürürken o kadar zorlanmıyorum, ama Kadıköy’de durum değişiyor. Ben de ona göre hareket ediyorum. Herkesin gezdiği yerlerde gezmeyi çok seviyorum. Ancak bu mesleğe başladığımdan beri bu pek mümkün olmuyor.
  n Ünlü olmanın olumsuzluklarını biliyorsunuz, bunun yanında güzel olmanın herhangi bir dezavantajını yaşadınız mı? Size hep iyi karakter, hep cici kız rolleri verilir diye endişeleriniz var mı?
  - Aslında ben bu konudaki önyargıları yıkmış durumdayım. Güzel değil de mesela sarışın olmakla ilgili bir şeyler söyleyebilirim. Türkiye’de sarışınlara çok fazla iyi karakterleri oynatmazlar. Bu işe başlarken acaba bana hep kötü karakteri, fettan kadın rölünü mü verecekler diye endişelerim vardı. Ancak bunu yıkmayı başardım. Artık bana bir rol verilirken saçımın rengine göre karar verileceğini sanmıyorum. Sarışın olmanın dezavantaj olacağı noktayı yıktım.
  n Oyunculuk yapmaya başladığınızda, uzun yıllar eğitimini aldığınız baleden vazgeçtiniz. Daha sonra tiyatro eğitimi aldınız. Peki hiç tiyatro yaptınız mı?
  - Yaptım. Baleyi de bıraktım sayılmaz. Baleden vazgeçmedim, eğitimimi tamamladım, yani yarıda kalmış değil. Ancak devamını getirmedim. Tam sınava mı girsem, konservatuvara mı devam etsem diye karar vermeye çalışırken, "Dadı" dizisine başladım. Orada Haldun Dormen ile tanıştım. Onun sayesinde konservatuvara iki sene misafir öğrenci olarak devam ettim. Ve onlarla beraber birçok müzikalde sahne aldım. Başka tiyatro oyunlarında da rol aldım. Ancak "Selena" dizisi başladığından beri tiyatro yapmaya fırsat kalmıyor.
  n "Selena" birkaç sezondur devam ediyor. Uzun süre aynı karakteri canlandırmak bir oyuncu açısından riskli değil mi?
  - Yaptığım işler en az iki sene sürdüğü için buna alışkınım. "Dadı" da üç sene sürmüştü, ondan sonraki işim de öyle. Başarılı bir işin ardından gelecek olan proje yine iyi olursa, sorun yok. Yani "Selena" karakteri üzerime yapışır diye korkmuyorum.
  n Kendinizi televizyonda izlediğinizde ne hissediyorsunuz? Kendinizi beğeniyor musunuz?
  - Kendimi acımasızca eleştiriyorum.
  n Neden, kendinizi ekranda beğenmiyor musunuz?
  - Beğenmemekle ilgisi yok. Ne yaptığımı görmek için izliyorsam, hep bir yanlış arıyorum. Çünkü yanlışlarımı bularak kendimi geliştirebileceğime inanıyorum. "Ben oldum, her şey süper, her şey muhteşem" dediğin nokta, tıkandığın noktadır. Hayat sürekli değişiyor, insanlar da sürekli değişiyor. Bu durumda senin de değişmen gerekiyor. Evet, ben iyiyim. Ama şu an, şu saate göre, yani şimdi iyiyim. Birkaç ay veya bir yıl sonra da aynı kalmaya devam edersem, o zaman iyi değilim demektir. Kendime hep eleştirel gözle bakmayı tercih ediyorum. Yine de kendimi ekranda izlerken çok keyif aldığımı da itiraf etmeliyim. Oyunculuk zor bir iş. O kadar emek veriyorsunuz. Tüm bunların sonucunda ortaya iyi bir iş çıkınca bundan keyif alıyorsunuz.
  n Çok uzun süre yeni teklif alamazsam, zorunlu olarak uzun bir ara verirsem ne yaparım diye düşündünüz mü?
  - Düşünmedim. Böyle bir şey olursa hemen yurtdışına giderim. Hemen oyunculukla ilgili workshop’lara yazılırım. Zaten böyle bir boşluk bulmaya çalışıyorum ama şimdilerde buna fırsatım yok... Özetle; siz durmadan, vazgeçmeden hiçbir şey durmaz. Sadece siz öyle zannedersiniz. Bir de bazı şeyler için doğru zamanı beklemek gerekir. Hayatımda bir boşluk olursa onu en iyi şekilde değerlendirmeye çalışırım. Olaylara olumlu yönden bakarım. Ah, vah derken karşıma çıkacak fırsatları kaçırmak istemem.
  n Demek ki çok mantıklı birisiniz...
  - İşim söz konusu olduğunda mantıkla hareket eden biriyimdir. Ama özel yaşamımda farklı. Konu arkadaşlık veya aşk olunca çok duygusalımdır. Çok fazla mantığımla hareket etmem. Duygular ön plana geçiyor.
  n Aşk mı kariyer mi?
  - Böyle bir seçim yapmak zorunda kalmak bana çok saçma geliyor. Ne istediğini bilen insanlar, yapmak istediği işlerden ve yaşadığı sevgiden eminlerse, ikisi arasında seçim yapmak zorunda kalmazlar. . n Suzan YURDACAN
  Evlilik fikrinden ürkmüyorum ama henüz böyle bir plan yok
  n Sizinle iligili hiç yalan haber çıktı mı?
  - Oldu tabii. Bu yaz, bir gün arabayla setten eve dönüyorum.Radyoda bir anons: "Genç oyuncu Sinem Kobal sevgilisi ile 26 Temmuz’da evleniyor!" Tarih de veriyorlar! Ben bile şaşırdım, evleniyor muyum, nasıl yani diye.
  n Bu haber durup dururken niye çıktı? Yoksa yakında evlenmeyi mi düşünüyorsunuz?
  - Tabii ki hayır, şu anda böyle bir şey yok.
  n Evlilik için belirlediğiniz bir yaş var mı?
  - Hayır. Dediğim gibi, özel hayatta çok duygusal hareket ettiğim için öyle planlar yapmamın bir anlamı olmaz. Özel hayatım söz konusu olduğunda söylediğim tek şey var, umarım benim için en hayırlısı ve doğru zamanda olur.
  n Demek evlilik fikri sizi yine de ürkütmüyor...
  - Beni hayatta hiçbir şey ürkütmüyor. Benden çok daha zor koşullarda yaşayan insanlar var. Beni sürekli kollayan, yanımda olan bir ailem var. Sağlıklıyım. Demek ki ne kadar şanslıyım, neden korkayım ki! Kafamı bir dolu gereksiz şeye takmayı, şikayet etmeyi şımarıklık olarak algılıyorum. Kendimle barışık, mutlu ve cesur bir insanım.
  Oyuculukta kurallar değil fikirlerim var
  n Oyunculukta şunu yaparım, bunu yapmam gibi kurallarınız var mı? Yani "Sinem Kobal kuralları" söz konusu mu?
  - Oyunculukta kurallarım yok, fikirlerim var. Kurallarımın olduğunu iddia edip haddimi aşmak istemem. Böyle bir şey yaparsam, bu mesleği yıllarca icra eden başarılı oyunclulara ayıp olur. Ancak onların kuralları olabilir diye düşünüyorum. Ama bana gelen teklifler arasında seçim yapma hakkım var. Bana bu hakkı tanıyorlar. Bu da hoş bir şey. Seçici olmaya çalışıyorum.
  Aşık olunca yerimde duramam
  n 21 yaşındasınız. Hiç aşık oldunuz mu?
  - Oldum. Aşk çok güzel bir şey. İnsan aşık olduğunda değişiyor. Mesela bana enerji veriyor. Yerimde duramıyorum, sürekli konuşuyorum... Aşık olmak herkesi farklı etkiliyor. Bu durum aşkınızın karşılıklı ya da karşılıksız olmasına göre değişir. Aşk sizi dugusal olarak göklere de çıkarabilir, yerlerde sürünmenize de sebep olabilir.  hürriyet/magazin

   
Sinem Kobal Aptal sarışın imajını değiştirdim dedi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Sinem Kobal Evleniyor

  Sinem Kobal Evleniyor

  SELENA DİZİSYLE BÜYÜK ÇIKIŞ YAKALAYAN SİNEM KOBAL ÖNÜMÜZDEKİ YAZ GELİN OLACAK.. Uzun süredir Mustafa Sirmen'le ciddi bir ilişki yaşayan Sinem Kobal, hakkında çıkan 'ayrılık ve kavga' haberlerinin gerçeği yansıtmadığını söyledi. Hatta iddialara göre; Sinem ile Mustafa çifti, önümüzdeki yaz evlenmek için plan bile yaptı.
 2. Sinem Kobal Evliliği Düşünmüyormuş

  Sinem Kobal Evliliği Düşünmüyormuş

  all dergisi sinem kobal sinem kobal evli mi selena evlimi evlimi evlendimi Şuan yıldızı parlayan Sinem Kobal'ın planlarında evlilik yokmuş.... zaten sanat dünyasında evlilikler bir kelebek ömrü gibiyken evlenmeyi düşünmmekte hem yerli hemde yersiz olmuş ama yaş geçincede yaya kalırsın Sinem hanımm.... EVLİLİK BENİM İÇİN ÇOK ERKEN! 'SELENA'NIN YILDIZI SİNEM KOBAL, ALL DERGİSİNİN MART...
 3. Sinem Kobal "sormayın utanıyorum" dedi

  Sinem Kobal "sormayın utanıyorum" dedi

  sinem kobal boy sinem kobal adil ışık sinem kobal, sevgilisi, imza günü, arda turan, evlilik teklifi, evleniyormu, Ekranların başarılı isimlerinden biri olan Sinem Kobal, imza gününde "Arda Turan'ın, evlilik teklifini kabul edecek misiniz?" sorusuna "sormayın utanıyorum" diye cevap vermiş. İşte o haberin devamı Melek'lerim. 'Küçük Sırlar' dizisinin yıldızlarından...
 4. Sinem Kobal "23 yaşında evlilik için erken" dedi

  Sinem Kobal "23 yaşında evlilik için erken" dedi

  sinem kobal, evleniyor, evlendimi, evlenecek, haberleri "Açev"in şenliğine katıaln ünlülker arasında Sinem Kobal da vardı Melek'lerim. "Ne zaman evlenecek siniz?" sorusuna bakın ne cevap vermiş Sinem :) Geçtiğimiz yıllara nazaran ünlü katılımının az olduğu şenlik yine AÇEV (Anne Çocuk Eğitim Vakfı) yararına gerçekleşti. İclal Aydın etkinliğe 9 yaşındaki kızı Zeynep...
 5. Sinem Kobal Artık Sarışın Değil!

  Sinem Kobal Artık Sarışın Değil!

  sinem kobalın yeni saç rengi, sinem kobalın yeni imajı, sinem kobalın yeni imajı 2015, sinem kobalın yeni saç rengi nedir Ünlü futbolcu Arda Turan ile fırtınalı bir aşk yaşayan ve daha sonra ayrılan güzel oyuncu Sinem Kobal, uzun zamandır sarı saçları ile dizi ve magazin dünyasın da yer alıyordu. Ani bir karar vererek çok uzun zamandır değiştirmediği sarı saçlarını koyu kahverengi tonlarına...

Sayfayı Paylaş