Etiketler:
 1. KızılÖtesi

  KızılÖtesi Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  28 Nisan 2008
  Mesajlar:
  3.416
  Beğenilen Mesajlar:
  9
  Ödül Puanları:
  38

  Sinem ve mehmet sinemanın yeni 'rüya çifti'

  Konu, 'Magazin' kısmında KızılÖtesi tarafından paylaşıldı.

  < Konu Resmi..>

  SİNEM KOBAL VE MEHMET ASLAN; TÜRK SİNEMASI'NIN UNUTULMAZ İKİLİLERİNİN İZİNDE. SON FİLMLERİ 'AYAKTA KAL'DA LİSELİ AŞIKLARI CANLANDIRAN ÇİFT BU KONUDA HAYLİ İDDİALI!..

  Sinem Kobal ve Mehmet Aslan; Türk Sineması'nın unutulmaz ikilileri Hülya Koçyiğit-Ediz Hun, Türkan Şoray-Kadir İnanır, Gülşen Bubikoğlu-Tarık Akan, Ayhan Işık-Belgin Doruk'un izinde...

  Sinem Kobal
  Oyunculuk, tamamen kamera karşısında 'alaylı' olarak öğrenilecek bir meslek. Bu işe çocuk işçi konumunda, 13 yaşında başladığım için magazine alıştım. Amacım ünlü olmak değil, başarılı olmak. Fakat Türkiye'de pazar dar, kaliteli işler harcanıyor. Mehmet'le birbirimizi tamamlıyoruz. Canlı yayında sunuculuk yaparken, ben mülayim davranıyorum. Mehmet erkek olduğu için yeri geldiğinde daha keskin ve sert olabiliyor...


  Mehmet Aslan Sinema kalıcı bir sanat. Yaptığınız işin afişini duvarınıza asabilirsiniz. Yakında dördüncü filmimi çekeceğim. Demek ki eğitimini almadan da başarabiliyorsunuz. Sinemada sınır yok, her rolü oynayabilirsiniz. Fatih Sultan Mehmet'i, Metin Oktay'ı ya da babamı oynamayı çok istiyorum. Türkiye'de 10 milyon seyirci var. Bu da, gösterime girecek 30 filmden 27'sinin batacağı anlamına gelir

  Sinemanın yeni 'rüya çifti' olarak nitelenen Sinem Kobal ve Mehmet Aslan, Marie Claire dergisinin anahtar kelimelerinden yola çıkarak; hayata, aşka ve kariyerlerine dair konuştu.

  * Son filminiz 'Ayakta Kal'
  Mehmet Aslan: Fakir gençle zengin kızın aşkı anlatılıyor gibi gözükse de, asıl vurgulanmak istenen Anadolu lisesi ile kolej arasındaki çatışma. Biz de 'Ayakta Kal'da bu çatışmaların ortasında yaşanan bir aşkı anlatıyoruz. Sinem Kobal: Bu film Türk Sineması'nın ilk gençlik draması. Sınıf çatışmasını en güzel şekilde yansıtmaya çalıştık. Filmde, bir aşk hikayesi üzerinden ders veriliyor.

  * Sinema mı, dizi mi?
  S.K.: Bir filmde rol almak daha zevkli. En güzeli kendinizi o dev ekranda izleyebilmeniz.
  M.A.: Sinema bir sanat dalı. Her şeyden önce kalıcı... Yaptığınız işin afişini duvarınıza asabiliyorsunuz. Diziler popüler kültüre hizmet ediyorlar. Yaparsınız, unutulur. Sinemada sınır yok. Her rolü oynayabilirsiniz. Ben biyografileri seviyorum. Fatih Sultan Mehmet'i, Metin Oktay'ı ya da babamı oynamayı çok istiyorum.

  * Türkiye'de oyuncu olmak...
  M.A.: Türkiye'de her şey çok hızlı gelişiyor. Diğer ülkelerden geride başladık ve herkese yetişmeye çalışıyoruz. Bu yüzden de şişerek gelişiyoruz. Bütçe sorunu var. Mesela 'Ayakta Kal'ı dört haftada çektik. Amerika'da bu sürede sadece kostümler hazırlanıyor. Kısıtlı zamanlarda çıkardığımız işi görseler çok şaşırırlardı.
  S.K.: Çok fazla iş var ama kaliteli işler de harcanıyor. Türkiye'de pazar dar. Almanya'ya açılabildik sadece.
  M.A.: Şimdi bir de rayting kaygısı var. Kaliteli işler yapılıyor ama halk o kaliteyi anlamadığından reytingler düşük oluyor ve proje sonlandırılıyor. Bazen de saçma sapan diziler tutuyor.
  S.K.: Eskiden gösterime giren film sayısı belliydi. Şimdi çok film var. Yeni sezonda yaklaşık 30 Türk filmi gösterime girecek.

  KAMERA KARŞISINDA ÖĞRENİLİR

  M.A.: Hepsini bir milyon kişi izlese 30 milyon eder ama bir kişi yılda iki kere Türk filmine gidiyor. Toplam seyirci sayısı ise 10 milyon. Demek ki 30 filmin 27'si batacak.

  * Oyunculuk eğitimi...
  S.K.: Ben Dormenler'de eğitim aldım ama bunun çok önemli olduğunu düşünmüyorum. Oyunculuk bence tamamen kamera karşısında, 'alaylı' olarak öğrenilecek bir meslek. Kendinizi ortaya koyabileceğiniz rollerle başarılı olabiliyorsunuz ve o rollerin doğru olduğunu anlamak için de çok deneyimli olmanız lazım.
  M.A.: Ben de Sinem gibi oyunculuğun en iyi kamera karşısında öğrenildiğine inanıyorum. 'Ayakta Kal' üçüncü filmim. Yakında dördüncü filmime de başlayacağım. Demek ki bir şekilde eğitimini almadan da başarabiliyorsunuz.

  BİR CÜMLE İÇİN KAVGA ÇIKAR

  * Canlı yayın sunuculuğu...
  M.A.: Birbirine ısınamayan iki insan, canlı yayında beraber sunuculuk yapamaz. Birbirinizi sevmiyorsanız, biri bir cümle daha fazla etse kavga çıkabilir. Yarışmacı baskın olduğu zaman Sinem mülayim davranıyor, ben demir yumruk yapıp konuşmayı bitiriyorum.
  S.K.:Birbirimizi tamamlıyoruz. Mehmet, erkek olduğu için, yeri geldiğinde daha sert ve keskin tavırlar sergileyebiliyor.

  SONRADAN GÖRME DEĞİLİZ

  * Göz önünde yaşamak...
  S.K.: Bu işe 13 yaşında, çocuk işçi konumunda başladığım için, magazine ve göz önünde yaşamaya alıştım. Amacım ünlü olmak değil, başarılı olmak. Yolun başında ünlü olmak amaçlanırsa, başarılı olmak çok zorlaşır.
  M.A.: Sinem genç yaşta başladı, ben babam sayesinde bu ortamın içinde yetiştim. Sonradan görme değiliz, burnumuz kalkık değil.

  Kimse rolümüzü yargılayamaz

  S.K.: Gazetelere yansıyan ve konuşulan tek konu bu oldu. Oysa Türkiye'de öpüşme sahnesi olmayan bir dizi yok. Hiç de abartılacak bir durum değil. Ayrıca biz oyuncuyuz, rolümüzü yargılamak onlara düşmez.
  M.A.: Belki eskiden öpüşmek abartılı geliyordu izleyiciye. Halk bunu yadırgayabiliyordu. Artık çok doğal bu. Bence kesinlikle magazinin abarttığı bir sahne oldu. Magazinciler kendini yenilemeli.
  S.K.: İzleyicilerin, bu sahneye bakıp, 'Sinem ve Mehmet aşk yaşıyor' diye düşüneceklerini hiç sanmıyorum. Birbirine aşık iki karakter var ve inandırıcı olmak için o doğallık gerekiyor.   
 2. xqw07

  xqw07 Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  12 Eylül 2008
  Mesajlar:
  42
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: Sinem ve mehmet sinemanın yeni 'rüya çifti'
  hayırlısı olsun ne diyelim
   
 3. @şK_MeLeĞ!.

  @şK_MeLeĞ!. Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  19 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  2.035
  Beğenilen Mesajlar:
  18
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul
  Cevap: Sinem ve mehmet sinemanın yeni 'rüya çifti'
  bencede hayırlısı olsun...
   
Sinem ve mehmet sinemanın yeni 'rüya çifti' konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Arda ve Sinem YeniYıla Maldivlerde Girecek

  Arda ve Sinem YeniYıla Maldivlerde Girecek

  sinem kobal 2010 Arda ve Sinem aşkı evliliğe doğru gidiyor bence hadi bakalım hayırlısı olsun :) Aşk iddialarını yalanlayan ama sık sık birlikte görüntülenen Arda Turan ile Sinem Kobal yeni yıla baş başa girecek. Sinem'in babasından izni koparan ikili Maldivler yolcusu. Galatasaray'ın kaptanı Arda Turan ile oyuncu Sinem Kobal, 2010'a baş başa girecek. Aşk iddialarını her fırsatta inkar...
 2. Sinem Kobal ve Arda Turan aşkı yeniden alevlendi

  Sinem Kobal ve Arda Turan aşkı yeniden alevlendi

  arda turan sinem kobal barıştı sinem kobal arda turan barışması Geçtiğimiz aylarda ayrılık yaşan Sinem Kobal ve Arda Turan barıştı Melek'lerim. Az önce bir misafirimiz, bu haberin gerçek olup olmadığını sormuş bize, bizde araştırdık ve ünlü futbolcu Arda Turan ve Sinem Kobal aşkı haberinden gerçekten de barıştıklarını anladık :) Peki Sinem Kobal Arda Turan ayrılığı nedenleri nelerdi, buyrun...
 3. Arda Turan-Sinem Kobal Çifti Yakında Nikah Masasına Oturacak

  Arda Turan-Sinem Kobal Çifti Yakında Nikah Masasına Oturacak

  arda turan sinem kobal arda turan haberleri sinem kobal haberleri Bir dargın bir barışık ilişkileri devam eden Arda Turan Sinem Kobal çifti geçtiğimiz gece Emre Aşık'ın düğününde görüntülendiler. Çok mutlu oldukları görülen çiftin yakında nikah masasına oturacağı söyleniyor. Bakın haberin detayları şöyle... :) Ünlü futbolcu Emre Aşık'ın düğününe gelen Arda Turan ve sevgilisi Sinem Kobal...
 4. Arda Turan Sinem Kobal Çifti Kartalkaya 'da Tatilde

  Arda Turan Sinem Kobal Çifti Kartalkaya 'da Tatilde

  Bu konu; Arda Turan Sinem Kobal Çifti Kartalkaya 'da Tatilde haberi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, geçtiğimiz gece aile arasında düzenlenen küçük bir törenle nişan yüzüklerini takan uzatmalı sevgililer Arda Turan ve Sinem Kobal tatil yapmak üzere Bolu Kartalkaya 'ya gittiler. Mutlulukları gözlerinden okunan çiftle ilgili haberimizin detayları şöyle.. Atletico...
 5. Tülin Şahin-Mehmet Özer Çifti Boşanıyorlar mı?

  Tülin Şahin-Mehmet Özer Çifti Boşanıyorlar mı?

  tülin şahin, tülin şahin haberleri, tülin şlahin mehmet özer Sevgili melekler, ünlüler dünyasından yeni bir dedikodu yayıldı. Söylentiye göre ünlü manken Tülin Şahin ve eşi Mehmet Özer boşanıyorlarmış. Umarız bu dedikodu gerçek değildir diyoruz ve haberin devamına geçiyoruz... Tülin Şahin’in 2005 yılında hayatını birleştirdiği Mehmet Özer’le ilişkisinde sorunlar olduğu; Şahin’in iki...

Sayfayı Paylaş