1. nisan

  nisan Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  5 Ocak 2008
  Mesajlar:
  5.165
  Beğenilen Mesajlar:
  15
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  isvicre

  sinema projelerine destek

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında nisan tarafından paylaşıldı.

  Kültür ve Turizm Bakanlığının sinema projelerine vereceği destekten yararlanmak için 602 başvuru yapıldı. Başvuru yapanlar arasında ünlü yönetmenler de bulunuyor. AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Kültür ve Turizm Bakanlığının sinema projelerine yılda iki defa verdiği desteğin ilki için, 602 başvuru geldi ''Senaryo Diyalog Yazım ve Geliştirme'' için 150, ''Belgesel Yapım'' için 102 başvuru gelirken, ''Uzun Metrajlı Kurgu Film'' dalında 91 proje başvurusu yapıldı. Destek için en fazla başvuru ise 240 ile ''Amatör Yapım'' dalında oldu.
  Ayrıca, ''Animasyon''da 5, ''Belgesel Film Yapım Geliştirme''de 5, ''Yapım Sonrası''nda 5, ''Kısa Film Yapım''da 2, ''Kurgu Film''de 2 destek başvurusu gerçekleşti.
  Geçen yıl, aynı dönemde 436 proje için destek talebinde bulunulmuştu.
  Filmlerine destek almak isteyen diğer bazı ünlü yönetmenler ve yapımcılar ise şöyle oldu:
  Eriş Akman, Tunç Okan, Barış Pirhasan, Zeki Demirkubuz, Sabahattin Çetin, Ezel Akay, Yamaç Okur, Derviş Zaimoğlu, Sefa Önal, Raşit Çelikezer, Abdullah Oğuz, Kutlu Ataman, Aydın Seyman ve Ömer Uğur.Kültür ve Turizm Bakanlığının sinema projelerine vereceği destekten yararlanmak için 602 başvuru yapıldı. Başvuru yapanlar arasında ünlü yönetmenler de bulunuyor.
  AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Kültür ve Turizm Bakanlığının sinema projelerine yılda iki defa verdiği desteğin ilki için, 602 başvuru geldi.
  ''Senaryo Diyalog Yazım ve Geliştirme'' için 150, ''Belgesel Yapım'' için 102 başvuru gelirken, ''Uzun Metrajlı Kurgu Film'' dalında 91 proje başvurusu yapıldı. Destek için en fazla başvuru ise 240 ile ''Amatör Yapım'' dalında oldu.

  Ayrıca, ''Animasyon''da 5, ''Belgesel Film Yapım Geliştirme''de 5, ''Yapım Sonrası''nda 5, ''Kısa Film Yapım''da 2, ''Kurgu Film''de 2 destek başvurusu gerçekleşti. Geçen yıl, aynı dönemde 436 proje için destek talebinde bulunulmuştu.
  Filmlerine destek almak isteyen diğer bazı ünlü yönetmenler ve yapımcılar ise şöyle oldu:
  Eriş Akman, Tunç Okan, Barış Pirhasan, Zeki Demirkubuz, Sabahattin Çetin, Ezel Akay, Yamaç Okur, Derviş Zaimoğlu, Sefa Önal, Raşit Çelikezer, Abdullah Oğuz, Kutlu Ataman, Aydın Seyman ve Ömer Uğur.


   
sinema projelerine destek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Sinema

  Sinema

  Bakınız; Sahne.Rüyada sinema ile ilgili bir şey görmek, sevdiğiniz insanlarla güzel vakit geçireceğinize işaret eder. Rüyada sinema ile ilgili bir şey görmek, sevdiğiniz insanlarla güzel vakit geçireceğinize işaret eder. Kalabalık yerden gelecek haber, söz, konuşmadır.Rüyada bir sinemada filim seyrettiginizi görmek, son zamanlarda çok tembelce vakit geçirdiginize, islerinize ilgi duymadiginiz...
 2. Görme engelliler için projeye gönüllü desteği aranıyor

  Görme engelliler için projeye gönüllü desteği aranıyor

  belkıs öztürk engelliler ile ilgili projeler Değerli arkadaşlar bir proje kapsamında görme engelliler için sesli kütüphane olusturuluyor. Düzgün diksiyonlu gönüllülerin seçilmis kitapları seslendirmeleri ve bu kayıtların düzenli kitap cd leri haline getirilmeleri ile proje tamamlanmıs olacak. Görme engelli dostlarımızın bu kitaplardan faydalanmalarına katkıda bulunmak isteyen gönüllülere...
 3. Türk Matematik Projesine AB'den Büyük Destek

  Türk Matematik Projesine AB'den Büyük Destek

  Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mete Soner’in matematik alanındaki projesi, Avrupa Araştırma Konseyi’nden 880 bin Euro’luk destek aldı. Soner’in "Finansal Risk Yönetimi için Matenatiksel Metodlar" başlıklı projesi, Avrupa Birliği’nin öncü araştırmaları desteklemek amacıyla kurduğu Konsey’in, 997 başvuru arasından seçtiği tek Türk proje...
 4. devlet sinemaya destek verecek

  devlet sinemaya destek verecek

  2008-2009 sezonunda sinema yapımlarına ayrılan destek bütçesinin yüzde 10 ile 15 arasında artırıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürü Abdurrahman Çelik, 2008-2009 sezonunda sinema yapımlarına 15 milyon YTL teşvik payı ayrılacağını belirtti. Her yıl sinema yapımlarına ayrılan destek bütçesinin yüzde 10 ile 15 arasında artırıldığını yapımların yanı sıra sinema...
 5. Proje

  Proje

  Ben bardagın altından kurabiye çıkmasını istiyorum ama nasıl yapıcam?

Sayfayı Paylaş