1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Sinemalarda bu hafta (08.05.2009)

  Konu, 'Sinema & Tiyatro' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Bu hafta Usta, Ali'nin Sekiz Günü, Nokta, Star Trek, Süt, İgor, Tetikçi 2: Yüksek Gerilim ve Clive Barker'dan Kan Kitabı adlı filmler vizyona girdi.
  < Konu Resmi..>  USTA

  Usta, 2008 Avrupa'sının güneydoğusunda, çağdaş uygarlık hayallerinden kopmak istemeyen Türkiye'nin ruhunu, tutkulu bir oto tamircisinin gözünden anlatıyor. Filmde tek başına bir uçak yapma hayaline inatla sarılan Doğan Usta, bunu hayatının merkezinde görecek, bu tutku ve bencillik onu ailesinden ve eşinden koparacaktır. Doğan'ın kendi uçağını yapma sevdası, film boyunca aşkı ile tutkusu arasında da bir ikilem oluşturacaktır.


  Yapım: 2008 Türkiye Tür: Dram
  Yönetmen: Bahadır Karataş
  Oyuncular: Yetkin Dikinciler, Şevket Çoruh, Hasibe Eren, Fadik Sevin Atasoy, Müşfik Kenter
  Senaryo: Bahadır Karataş, Ayfer Tunç
  Yapımcı: Mete Ozok, Cenk Varcan
  Görüntü Yönetmeni: Mirsad Herovic
  Müzik: Ömer Özgür
  Süre: 2 saat

  < Konu Resmi..>


  ALİ'NİN SEKİZ GÜNÜ

  Ali’nin hayatı, evi ve sahibi olduğu bakkal dükkânı arasında monoton bir düzen içinde geçmektedir. Her gün aynı şeyleri yapmaktadır. Bu sıradan hayatı mahalleye taşınan Zeynep ile değişmeye başlar. Zeynep’e duyduğu platonik aşk onun hayatına beklenmedik bir heyecan katmıştır. Ali’nin aynı zamanda kiracısı olan belalı işlerle meşgul olan bir adam daha vardır: Kemal, ki Ali’nin kâbusu olmuştur. Kirasını ödemediği gibi onu korkutarak borç diye ama hiç geri ödemediği paralar almaktadır.

  Ali’nin, mahalleye taşınan Zeynep’in bakkaldan alış veriş yapmasıyla başlayan küçük sohbetleri olur. Bu sohbetlerden etkilenen Ali, Zeynep’i merakla takip etmeye başlar ve onun hayatında bir başka erkek olduğunu öğrenir: Mehmet. Ama Zeynep’in mahalleye taşınmasının gerçek amacının hayatından Mehmet’i çıkarmak için bir adım atmak olduğunu öğrenmiştir. Bu Ali’yi bir parçada olsa umutlandırmıştır. Fakat Ali, Zeynep’in Mehmet’le ilişkisine devam ettiğini ve evden ikisini birlikte çıkarttığını görür. Takip eder. Bir türkü bara peşlerinden girer. Uzaktan gizli gizli onları izler. Sevdiği kızla adamın bar çıkışı peşlerindedir. Bir anda Mehmet ve Zeynep kavga etmeye başlar. Mehmet, Zeynep’i dövmektedir. Ali ilk kez hayatında başkaldırır ve sevdiği kızı adamdan korumak için adama saldırır. Ama o anda sevdiği kızın Ali’ye dönüp kendini döven sevgilisine artık vurmamasını çünkü onu çok sevdiğini söylemesiyle yıkılır. Hayatında ilk kez sevdiği bir şeyi elde etmek için tüm kurallarını yıkmıştır ama sevdiği onu istememiştir. Bu Ali’nin yıkımı olmuştur. Onu yine tek düze hayatının başlangıcı olan evinin terasında kendisiyle baş başa buluruz…

  Yapım: 2008 ~ Türkiye
  Tür: Dram
  Yönetmen: Cemal Şan
  Oyuncular: Uğur Polat, Begüm Birgören, Ufuk Bayraktar, Serdar Orçin, Aslı Altaylar
  Senaryo: Cemal Şan
  Yapımcı: Cemal Şan
  Görüntü Yönetmeni: Cengiz Uzun
  Müzik: Nail Yurtsever

  < Konu Resmi..>


  NOKTA

  Bir zamanlar işlediği bir suç yüzünden azap çeken ve çektiği azaptan kurtulmaya çalışan bir adamın hikâyesi... Ahmet, yakın bir arkadaşının ön ayak olması ile tarihi değeri yüksek bir Kuran’ın çalınmasına istemeden bulaşır. Ancak kalkıştığı iş onu hiç istemediği bir noktaya sürükler. Geleneksel Osmanlı hat sanatının da organik bir biçimde dahil olduğu film, tıpkı bu sanat gibi tek ve kesintisiz bir plândan oluşuyor.

  Türü: Dram
  Ülke: Türkiye
  Yapım Yılı: 2009
  Yönetmeni: Derviş Zaim
  Oyuncular: Mehmet Ali Nuroğlu, Serhat Kılıç, Mustafa Uzunyılmaz, Settar Tanrıöğen
  Senaryo: Derviş Zaim
  Müzik: Mazlum Çimen
  Görüntü Yönetmeni: Ercan Yılmaz

  < Konu Resmi..>


  TETİKÇİ 2: YÜKSEK GERİLİM

  Jason Statham ” ın başrolünde oynadığı ve “Crank ” ismiyle ilk gösterildiği dönemde özellikle aksiyon film ve “Statham” hayranları tarafından oldukça beyenilen filmin ikincisi geliyor “Crank 2: High Voltage “.

  Serinin ilk bölümündeki aksiyon sahneleri ve özellikle final sahnesiylede hafızalarda kalan film , öyle görünüyorki maceraya kaldığı yerden devam edecek.

  “Chev Chelios (Jason Statham) ” u bu bölümde çinli bir gangsterin bir kalp nakli operasyonuyla kalbini ele geçirmesi ve onun yerine elektrik ve pil düzenekli bir kalp takılması sonucu , hayatına hem kalpsiz hemde kalbini geri almaya çalışacağı bir çıkmazda bulacağı yüksek gerilimli bir şekilde izleyeceğiz...

  Türü: Macera
  Ülke: ABD
  Süresi ve Yapım Yılı: 96 dakika - 2009
  Yönetmeni: Mark Neveldine, Brian Taylor
  Oyuncular: Jason Statham, David Carradine, Dwight Yoakum, Efren Ramirez

  < Konu Resmi..>


  STAR TREK 11

  “Mission: Impossible III”, “Lost” ve “Alias”ın yönetmeni J.J. Abrams ve “Transformers”ın senaryo yazarları Roberto Orci – Alex Kurtzman ikilisi, tüm zamanların en büyük uzay macerası “Star Trek”e yepyeni bir vizyonla bakıyor. Atılgan uzay gemisinin yepyeni ve genç mürettebatı insanoğlunun daha önce hiç gitmediği yerlere ulaşmak için yüksek cesaret isteyen yolculuklarına başlıyor.

  Tür: Bilim Kurgu
  Ülke: ABD
  Süresi ve Yapım Yılı: 126 dakika - 2009
  Yönetmeni: J.J. Abrams
  Oyuncular: Chris Pine, Jennifer Morrison, Simon Pegg, Eric Bana

  < Konu Resmi..>


  SÜT

  “Milk” New York’ten San Fransisco’ya taşınan ve burada bir eşcinsel hakları savunucusuna dönüşen eylemci ve politikacı Milk Harvey’in kırkıncı doğumgününden ölümüne kadar başından geçen olayları konu alıyor.

  Türü: Biyografi
  Ülke: ABD
  Süresi ve Yapım Yılı: 128 dakika - 2009
  Yönetmeni: Gus van Sant
  Oyuncular: Sean Penn, Josh Brolin, Emile Hirsch, James Franco

  < Konu Resmi..>


  IGOR

  Malaria, neşeli, giderek gelişen, güzelleşen bir yerdir. Ne var ki, iklim şartlarındaki değişimler yüzünden topraklar bereketsizleşmeye başlar. Çiftçilikle geçinen insanlar giderek fakirleşirler. Malaria'nın yeni lideri Kral Malbert, şehrin eski parlak günlerine yeniden kavuşabilmesi için şeytanları zengin iş adamlarına dönüştürecek hiç de iyi niyetli olmayan yeni bir ekonomi modeli önerir. Yeni doğan her çirkin ya da sakat canlı, efendilerin köleleri olacaklardır. Igor adı verilen bu zavallılara sürekli deli ya da aptal muamelesi yapılacaktır.

  Horgörülmekten ve sürekli basmakalıp yargılara maruz kalmaktan muzdarip olan, ayrıca efendisi Dr.Glickenstein'dan fazlasıyla çekinen Igor'lardan biri, aslında son derece zekidir. Efendisinin asistanı olarak çalıştığı laboratuvarda, Dr.Glickenstein’dan habersiz olarak alaycı tavşan Scamper'ı hayata döndürmüştür. Bir defasında da Brian adlı birinden aldığı bir beyni Brain adlı bir robota nakletmeyi başarmıştır.


  Dr.Glickenstein yıllık Şeytani Bilimadamları Fuarı için bir roket icat eder; ancak testler sırasında meydana gelen bir hata Dr.Glickenstein’ın ölümüne sebep olur. Igor, bu durumu kendisini küçük görenlere karşı kendini gösterme fırsatı olarak görerek efendisinin ölümünü herkesten saklar.
  Türü: Animasyon
  Ülke: ABD / Fransa
  Süresi ve Yapım Yılı: 87 dakika - 2008
  Yönetmeni: Anthony Leondis
  Oyuncular: John Cusack, Myleene Klass, Robin Walsh, Matt McKenna

  < Konu Resmi..>


  CLIVE BARKER’DAN KAN KİTABI

  Doğa üstü güçlerin ve olayların varlığını yıllarca süren araştırmalarıya kanıtlamaya çalışan Dr. Mary Florescu, sonunda teorilerinin geçekliğini kanıtlayabilmek için bir fırsat yakalar. Çok güvendiği dostu ve iş arkadaşı, Reg Fuller ile Tollington’da sebebi ve nasıl olduğu açıklanamayan cinayetlerin işlendiği bir eve yerleşirler. Dr. Florescu yanında içgüdülerine güvendiği öğrencilerinden birini de almıştır. Simon McNeal, oldukça yakışıklı bir gençtir ve geçmişindeki paranormal olaylar yüzünden Mary’nin hem kişisel hem de profesyonel anlamda dikkatini çekmiştir. Mary Torrington’daki bu karanlık evin sırrını çözmekteonun medium güçlerinden faydalanmayı ummaktadır. Araştırmaları sırasında olan garip, korkunç ve açıklanamaz durumlar Mary’i ispatları konusunda yüreklendirecektir. Fakat bu sırada Mary ve Simon’ın arasında başlayan tutkulu ilişki Tollington’daki bu garip evin tarif edilemez sakinlerini bu genç ve yetenekli adama yöneltir. Mary bu evin yolunu kaybetmiş ruhların buluşma noktası olduğunu çok geç anlayacaklardır. Simon’ın özel güçlerinden ise faydalanma şekilleri çok acı verici ve korkunç olacaktır…

  Türü: Korku
  Ülke: İngiltere
  Yapım Yılı: 2008
  Yönetmeni: John Harrison
  Oyuncular: Sophie Ward, Jonas Armstrong, Paul Blair, Romana Abercromby


   
 2. esnacr

  esnacr Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  7 Kasım 2008
  Mesajlar:
  102
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: Sinemalarda bu hafta (08.05.2009)
  melekler, yes man (Bay Evet) seyretmenizi şiddetle tavsiye edrim.
   
Sinemalarda bu hafta (08.05.2009) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Sinemalarda Bu Hafta (20.03.2009)

  Sinemalarda Bu Hafta (20.03.2009)

  Gözden düşmüş güreşçi Randy'nin eski günlerine dönmek için tekrar ringe çıkmasını anlatan Şampiyon (The Wrestler), günümüzün en bağımsız ruhlu yönetmenlerinden Darren Aronofsky imzasını taşıyor. Haftanın diğer filmleri: Sihirli Dağ, Sahtekârlar, Mahşerin Dört Atlısı, Açlık ve tek yerli yapım Gölge... Şampiyon (The Wrestler) Tür: Dram Yönetmen: Darren Aronofsky Oyuncular: Mickey...
 2. Sinemalarda Bu Hafta 30 Ağustos 2013

  Sinemalarda Bu Hafta 30 Ağustos 2013

  vizyona girenler 30 ağustos, 30 ağustos vizytona girenler, sinemalarda bu hafta 30 ağustos Sevgili melekler, 30 Ağustos tarihi itibarıyla bu hafta vizyoına giren filmler ve kısaca tanıtımları şöyle... Bu hafta Cassandra Clare'in romanından uyarlanan 'Ölümcül Oyuncaklar: Kemikler Şehri' ve başrollerinde Vera Farmiga, Patrick Wilson, Ron Livingston ve Lili Taylor'ın yer aldığı 'Korku...
 3. Sinemalarda Bu Hafta 14 Eylül 2013

  Sinemalarda Bu Hafta 14 Eylül 2013

  14 eylül 2013 vizyondakiler, vizyondaki filmler 14 eylül, sinemada hangi film var Sevgili melekler, bu hafta sinemalarda 7 yeni film gösterime girdi. 2si yerli yapım olan bu filmlerin kısaca tanıtımlarını yapalım sizlere... Turbo Hayalperest bir sümüklü böceğin en büyük hayali dünyanın en hızlı sümüklü böceği olmaktır. Kendisini diğer arkadaşlarından daha yavaş gören ve bu nedenle...
 4. Sinemalarda Bu Hafta 20 Eylül Cuma 2013

  Sinemalarda Bu Hafta 20 Eylül Cuma 2013

  vizyondakilar 20 eylül 2013, sinemalarda bu hafta, 20 eylül sinemadaki filmler Sevgili melekler, bu hafta 7 yeni film gösterime girdi. Bunlardan 2'si yerli, 5'i yabancı. Eğer bu haftasonu sinemaya gitmeyi düşünüyorsanız, aşağıdaki tanıtım yazısı size fikir verecektir. 'DIANA' Paris'te 1997 yılındaki trafik kazasında hayatını kaybeden Galler Prensesi Diana'nın yaşamının son iki yılına...
 5. Sinemalarda Bu Hafta 25 Ekim 2013

  Sinemalarda Bu Hafta 25 Ekim 2013

  sinemalarda bu hafta, 25 ekim vizyondakiler, 25 ekim sinemada ne var Sevgili melekler, 25 Ekim Cuma yani bugün itibarıyla sinemalarda yeni filmler vizyona girdi. 4'ü yerli 7 filmin vizyona girdiği bu hafta oynayacak filmlerin tanıtımları şöyle... "Üç Yol" Bosna'da yaşanan katliam sonrası yakınlarını arayan insanların dramatik öyküsünü konu alan "Üç Yol" filmi,...

Sayfayı Paylaş