1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Sinemaseverler Türk filmlerine doyacak

  Konu, 'Sinema & Tiyatro' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Sinemaseverler Türk filmlerine doyacak [​IMG]Sinemaseverlerin ilgisini çekeçek 15 yeni Türk filmi, yıl sonuna kadar vizyona girecek.
  9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in de rol aldığı ve firari bir cumhurbaşkanının birkaç günlük öyküsünü anlatan "Cumhurbaşkanı Öteki Türkiye" 21 Eylülde izleyiciyle buluşacak.
  Yapımcılığını Cemil Çetin'in yaptığı ve Zeki Alasya'nın yönettiği filmde, Zeki Alasya, Derya Baykal, Şahap Sayılgan, Yeliz Yeşilmen, Ayla Algan, Sezai Altekin, Bahadır Tokmak, Ali Uyandıran rol alıyor.
  9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ile Deniz Arman, Aykut Oray, Aziz Üstel, Cenk-Erdem gibi isimlerinin de konuk olarak yer aldığı film, Çankaya Köşkü'nün ana giriş kapısı önünde başlıyor. Filmin, iç mekan çekimleri ise Başbakanlık Binası'nda gerçekleştirildi.
  "Yaşamın Kıyısında"
  Fatih Akın'ın Cannes Film Festivali'nde "En iyi Senaryo" ödülü alan filmi "Yaşamın Kıyısında", 26 Ekimde seyirciyle buluşacak.

  Nurgül Yeşilçay, Baki Davrak, Hanna Schygulla, Patrycia Ziolkowska, Tuncel Kurtiz, Nursel Köse, Yelda Reynauld, Erkan Can, Güven Kıraç, Nejat İşler ve Şevval Sam'ın oynadığı film, Hamburg, Bremen, İstanbul, Karadeniz kıyıları ve Trabzon'da çekildi.

  Almanya ve Türkiye'de farklı kültürlerden gelen kişilerin ilişkilerinin anlatıldığı filmde, 6 insan, 6 biyografi, 6 hayatın öyküsü yazgısal bir şekilde iç içe geçiyor.

  Yakında herkes "Avrupalı" olacak
  Senaryosunu İrfan Tözüm ile Ulaş Ak'ın yazdığı ve yönettiği "Avrupalı", 12 Ekimde seyircinin karşısına çıkacak.

  Baş rollerini Cem Davran, Yasemin Kozanoğlu, Sema Öztürk, Aydemir Akbaş, Murat Soydan, İlknur Soydaş, Aykut Oğut, Eva Maya, Esra Banguoğlu, Hakan Gerçek, Ceyhun Yılmaz, Cengiz Tünay, Somer Karvan, Serkan Genç, Osman Tamburacı ve Kuzey Vargın'ın paylaştığı Avrupalı, Avrupa Birliği sürecinde tartışılanları, yaşananları, bu birleşme sonrasında yaşanacak çelişkileri komik bir üslupla anlatıyor.

  "Janjan"
  Erdoğan Akduman'ın yazdığı, Aydın Sayman imzasını taşıyan "Janjan", 12 Ekimde vizyona girecek.
  Tayfun Pirselimoğlu imzasını taşıyan "Rıza" İstanbul-Adana arasında taşımacılık yapan bir kamyon şoförünün hikayesini anlatıyor.
  Rıza Akın, Nurcan Eren, Melissa Ahmedi ve Emin Baş'in oynadığı film, 26 Ekimde vizyona girecek.
  "Bana Şans Dile"
  Gişe rekorları kıran "Babam ve Oğlum" filminin yönetmeni Çağan Irmak'ın imzasını taşıyan "Bana Şans Dile", 5 Ekimde seyircinin karşısına çıkacak.
  Filmin baş rollerinde Deniz Uğur, Melisa Sözen, Rıza Kocaoğlu, Nilgün Belgün, Volkan Severcan, İsmail Hacıoğlu, Aysun Metiner, Levent Sülün, Nuran Yılma, Başak Daşman oynuyor.
  "Sıfır Dediğimde"
  Gökhan Yorgancıgil'in gerçek bir olaydan yola çıkarak kaleme aldığı ve yönettiği "Sıfır Dediğimde" filminin baş rollerinde Oktay Kaynarca, Hazım Körmükçü, Semih Sergen yer alıyor.
  "Fikret Bey"
  Selma Köksal'ın yönettiği "Fikret Bey" 2 Kasımda seyirci ile buluşacak.
  Erol Keskin, Fuat Onan, Gökçe Algan, Metin Arslan, Deniz Sevinç'in oynadığı filmde, yaşamı sona ermekte olan Fikret Bey'in hayatına ilişkin detaylar anlatılıyor.
  "Yerli matrix" Anka Kuşu geliyor
  Türkiye'nin ilk bilim kurgu filmi olan ve beyin naklini anlatan "Kavanozdaki Adam"ın yönetmeni Mesut Uçakan, yeni bir filme imza atıyor: "Anka Kuşu"...
  Üniversitelerdeki başörtüsü yasağını ele alan "Yalnız Değilsiniz" ve "Kelebekler Sonsuza Uçar/İskilipli Atıf Hoca" filmiyle Şapka İnkılabı konusunda büyük tartışmalara neden olan yönetmen Mesut Uçakan'ın yeni filmi 9 Kasımda seyirci ile buluşacak.
  "Anka Kuşu"nun, Robert Zemeckis'in "Mesaj" ve Wachowski Kardeşler'in "Matrix" üçlemesinin paralelinde bir öyküsü var.
  Türkiye'nin yakın dönemindeki politik olaylar üzerine son derece çarpıcı bir şekilde eğilen ve sıra dışı konusuyla dikkat çeken filmde, çektiği filmlerle pek çok önemli festivalden ödüller almış genç bir yönetmenin yaratılışı kavrama sancısı anlatılıyor.
  Filmde, Yalçın Dümer, Kenan Bal, Kaan Girgin, Cansu Şahin, Rahmi Dilligil, Ceren Öztürk, Mahmut Hekimoğlu ve Gafur Uzuner rol alıyor.

  "Yumurta"
  Semih Kaplanoğlu'nun "Yusuf Üçlemesi"nin son filmi "Yumurta", 9 Kasımda vizyona girecek.
  Baş rollerini Nejat İşler ve Saadet Işıl Aksoy'un paylaştığı, üçlemenin son filmi olan "Yumurta", şair Yusuf'un hikayesini anlatıyor.
  Yönetmenliğini Alper Mestçi'nin yaptığı ve cinleri konu alan "Musallat" 16 Kasımda, yönetmenliğini Handan İpekçi'nin yaptığı "Saklı Yüzler" 23 Kasım'da ve Cemal Şan'ın yazıp yönettiği "Zeynep'in Sekiz Günü" 30 Kasımda vizyona girecek.
  "Kabadayı"
  "İnşaat" ve "Her Şey Çok Güzel Olacak" filmlerinin yönetmeni Ömer Vargı'nın yönettiği "Kabadayı" Aralıkta vizyona girecek...

  Senaryosunu "Gönül Yarası", "Eşkıya", "Gölge Oyunu", "Muhsin Bey", "Fahriye Abla" gibi Türk sinemasının unutulmaz eserlerini hayata geçiren Yavuz Turgul'un yazdığı filmin baş rollerinde Şener Şen, Rasim Öztekin, İsmail Hacıoğlu, Aslı Tandoğan ve Kenan İmirzalıoğlu oynuyor.

  "Semum"
  Hasan Karacadağ'ın yönettiği ve Ayça İnci, Burak Hakkı, Nazlı Ceren Argon ile Cem Kurtoğlu'nun oynadığı "Semum", 28 Aralık'ta vizyona girecek.
  Canan ve Volkan Karaca çiftinin yeni aldıkları büyük bir eve taşınmalarıyla başlayan filmde, müthiş bir görselliğin yer aldığı farklı bir korku türü beyaz perdeye aktarılacak.
  Film konusu şöyle:
  "Her şey çok iyi giderken bir gün Canan'a garip şeyler olmaya başlar. Canan yavaş yavaş başka bir varlığa, kendisine hükmetmeye başlayan bir yaratığa dönüşmeye başlar. Semum, kendisine hedef olarak neden Canan'ı seçmiştir ve ona ne yapacaktır?"

  2008 FİLMLERİ DE HAZIR
  Türk sinemaseverler 2008 yılınd da, Türk filmlerine doyacak. 2008'in ilk aylarında 4 yeni film vizyona girecek.
  Yönetmen Berrin Dağçınar'ın ilk sinema filmi olma özelliği taşıyan ve sesli olarak çekilen "Sacayağı", 29 Şubat 2008'de gösterime girecek.

  Zeki Alasya, Tarık Pabuçcuoğlu, Zeynep Eronat, Haldun Boysan, Hakan Boyav, Suzan Aksoy, Ceren Soylu, Mert Fırat, Sedef Avcı, Mehtap Anıl gibi tiyatro ve sinemanın ağır toplarının rol aldığı filmde, Balıkesir'in Gömeç ilçesinde kendilerine yetecek kadar üreten, ürettiği ile yaşayıp giden üç ailenin öyküsü konu ediliyor.

  "Araf" yönetmeni Biray Dalkıran imzasını taşıyan "Cennet", 4 Ocak 2008'de izleyiciyle buluşacak.

  Engin Altan Düzyatan ve Zeynep Papuççuoğlu'nun baş rollerini paylaştığı filmde, 7 yaşında annesi öldüğünde yaşadığı travma sonucu annesinin hayaliyle yaşamaya başlayan ve bu yüzden kendine ait bir cennet yaratan 29 yaşındaki Can'ın hikayesi anlatılıyor.
   
Sinemaseverler Türk filmlerine doyacak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Hangi türk filmleri yarışacak?

  Hangi türk filmleri yarışacak?

  İSTANBUL - Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde, Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı’nın (TÜRSAK) organizasyonu ve Turkcell’in ana sponsorluğunda gerçekleştirilen Yeşilçam Ödülleri, 3 Mart 2009’da ikinci kez Türk sinemasına emek verenleri onurlandıracak. Türkiye’de ilk kez sinema dünyasının önemli isimlerinin oylarıyla belirlenen Yeşilçam Ödülleri, Fransa’nın Cesar, İtalya’nın...
 2. Tataristan'da Türk film festivali

  Tataristan'da Türk film festivali

  5 ve 6 Mart günleri gerçekleştirilecek festivalde birçok Türk filmi izleyiciyle buluşacak. Rusya Federasyonu'na bağlı Tataristan Cumhuriyeti'nin başkenti Kazan'da 5-6 Mart günleri Türk film festivali düzenlenecek. Tatarinform ajansının haberine göre, festivale katılacak Türk heyeti 4 Martta Kazan'a gelecek. Festivalde, çeşitli uluslararası festival ve gösterimlere katılmış "Karpuz...
 3. Sinemaseverlerin seçtiği en kötü 100 film

  Sinemaseverlerin seçtiği en kötü 100 film

  Dünyanın en çok ziyaret edilen Film Veri Tabanı imdb.com en düşük oy ortalamasına sahip 100 filmi açıkladı. Listenin ilk sırasında Paris Hilton'un başrolünde oynadığı The Hottie and the Nottie bulunuyor. Imdb.com ziyaretçilerinin verdiği oylara dikkate alınarak "en düşük oy ortalamasına" sahip 100...
 4. eski türk filmlerinin isimleri

  eski türk filmlerinin isimleri

  türk filmlerindeki isimler Eski Türk filmleri hayranı olabilirsiniz.Ama bilmediğiniz çok film ismii vardır...Dikkatimi çeken isimlerin genelde cümle halinde olması..hahaha Ben bir kanun kaçağıyım (1966) Ben bir sokak kadınıyım (1966) Günahını ödeyen kadın (1969) Günahını ödeyen adam (1969) Günahlarını kanlarıyla ödeyenler (1969) İyi döverim kötü severim (1972) Acı severim...
 5. Nicole kidman türk filminde

  Nicole kidman türk filminde

  nicole kidman Yanlış hatırlamıyorsam bu titanic filminde oynuyordu:DGerçektende harika bir filmdi:)Şimdide ülkemizde vizyona girecek bir film de yer alacakmış.İşte haberimiz.. NİCOLE KİDMAN TÜRK FİLMİNDE ABD'DE SATIŞ REKORLARI KIRAN 'GÖZYAŞI SARAYI' İSİMLİ KİTABI TÜRK YÖNETMEN BİNNUR KARAEVLİ SİNEMAYA AKTARIYOR. BAŞROL İÇİN NİCOLE KİDMAN, KATE BLANCHETT VE CLİVE OWEN'LA ANLAŞAN...

Sayfayı Paylaş