Etiketler:
 1. tuqqce

  tuqqce Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  19 Mart 2008
  Mesajlar:
  6.067
  Beğenilen Mesajlar:
  399
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Wuppertal-Germany

  Sınıra asker ve mühimmat sevkiyatı

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında tuqqce tarafından paylaşıldı.

  TÜRKİYE’nin Irak sınırına asker ve mühimmat sevkiyatı aralıksız sürüyor. Şırnak’ın Cizre İlçesi’nden sabah saatlerinde yoğun güvenlik önlemleri altında geçiş yapan asker ve mühimmat taşıyan araçlar Irak sınırı istikametine yöneldi. Konvoya, terörist saldırılara karşı frekans karıştırıcı jammerli araçlar da eşlik etti.
  Türk Silahlı Kuvvetleri, Şırnak ve Hakkari dağlarında PKK terör örgütüne yönelik operasyonlarını sürdürürken, sınır bölgelerine bugün de asker ve mühimmat sevkiyatı gerçekleştirildi. Dün akşam Cizre Tank Taburu’na gelen mühimmat yüklü 6 askeri araç ve 4 sivil kamyon sabah saatlerinde çıkış yaptı. Su tankları, jenaratörler, mühimmatlar, askeri malzemeler, sahra çadırları ve lojistik destek üniteleri taşıyan konvoyun Cizre şehir merkezinden geçişi sırasında yol güzergahlarında ve kavşaklarda yoğun güvenlik önlemleri alındı. İlk konvoyun geçiş yapmasından sonra içinde sivil kıyafetli askerlerin bulunduğu 6 sivil minibüs, 1 midibüs ve 2 otobüs Cizre şehir merkezinden Şırnak istikametine yöneldi. Terörist saldırılara karşı frekans karıştırıcı jammerli bir araç ve panzerlerin eşlik ettiği 2 ayrı konvoyun
  Irak sınırındaki birliklere intikal edeceği belirtildi.

  Bu arada Şırnak’ın Bestler Dereler bölgesi başta olmak üzere Kato, Cudi ve Küpeli dağında arazi arama tarama faaliyetleri devam ediyor. Helikopterlerin sürekli keşif uçuşu yaptığı bölgedeki tüm mağaralar aranıyor. Ayrıca patika yollarda dedektörlerle mayın araması da yapılıyor.

  kaynak:dha

   
Sınıra asker ve mühimmat sevkiyatı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Sınıra askeri mühimmat sevkiyatı sürüyor...

  Sınıra askeri mühimmat sevkiyatı sürüyor...

  Şırnak'ın Cizre ilçesinden sınır bölgesine tank ve askeri mühimmat sevkıyatı tüm hızıyla sürüyor. Mardin'in Nusaybin ilçesi tarafından konvoy halinde gelen askeri konvoy, geniş güvenlik önlemleri altında Cizre şehir merkezinden geçip Hakkari-Şırnak arasında konuşlandırılmış olan askeri birliklere kaydırıldı.
 2. Askeri Cürüm Ve Kabahat :

  Askeri Cürüm Ve Kabahat :

  askeri cürüm Madde 1 - Türk Ceza Kanununa göre cürümler ve cezalar hakkında umumi suretle cari olan esaslar bu kanunda hilafı yazılı olmadıkça askeri cürümler ve cezalar hakkında da tatbik olunur. 1 - Bu kanunun ölüm, ağır hapis ve hapis cezalariyle cezalandırdığı suçlar askeri cürümlerdir. 2 - Bu kanunun kısa hapis cezasiyle cezalandırdığı suçlar askeri kabahatlerdir.
 3. Askeri Isyan Ve Cezasi

  Askeri Isyan Ve Cezasi

  Madde 100 - Birden ziyade askeri şahıslar, gürültü patırdı ile veya alenen toplanarak bir amire veya mafevka itaatsizliğe veya mukavemet veya fiilen taarruza birlikte kalkışırlarsa "Askeri isyan" sayılır. Toplanmaya iştirak edenlerin her biri beş seneden ve seferberlikte on seneden az olmamak üzere muvakkat ağır hapis cezasiyle cezalandırılır.
 4. Asker sevkiyatında kaza: 5 ölü 8 yaralı

  Asker sevkiyatında kaza: 5 ölü 8 yaralı

  Hatay'dan Ankara'ya birliklerine teslim olmaya giden asker adayları trafik terörü kurbanı oldu. Ankara'daki birliklerine teslim olmak üzere, Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'ndeki otobüs yazıhanesinden bilet alan asker adaylarını Topboğazı mevkiinde binecekleri otobüslerine götürmek üzere yola çıkan servis aracı saat 21.30 sıralarında hatalı sollama nedeniyle karşı yönden gelen kamyonla çarpıştı....
 5. KİŞİLİK HAKLARINA SALDIRI ve SAVUNMA SINIRI

  KİŞİLİK HAKLARINA SALDIRI ve SAVUNMA SINIRI

  Anayasamızın 36.maddesi “ Herkes meşru vasıta ve yollardan faydalanmak suretiyle yargı mercileri önünde davacı veya davalı olarak iddia ve savunma ile adil yargılanma hakkına sahiptir” , eski T.C.K. nun 486., yeni T.C.K. nun 128. “Yargı mercileri veya idari makamlar nezdinde yapılan yazılı veya sözlü başvuru, iddia ve savunmalar kapsamında, kişilerle ilgili olarak somut isnatlarda ya da...

Sayfayı Paylaş