1. DeRyAaLı

  DeRyAaLı Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  20 Aralık 2012
  Mesajlar:
  54
  Beğenilen Mesajlar:
  5
  Ödül Puanları:
  0

  Şirince'yi 'sözde kıyamet' günü kaç kişi ziyaret etti?

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında DeRyAaLı tarafından paylaşıldı.

  [h=1][/h]< Konu Resmi..>

  • Bir Maya takvimine dayanan inanış nedeniyle tarihinin en büyük ziyaretçi sayısına ulaşması beklenen Şirince, yaz aylarındaki 3 bin civarındaki günlük ziyaretçi sayısına ancak ulaşabildi.

   ''Yeryüzünde
   21 Aralık 2012'de kıyametin koyacağı ve bu kıyametten Şirince'dekilerinetkilenmeyeceğine'' dair inanışın yarattığı ilgiyle günlerdir ''kıyamet bereketi'' yaşamayahazırlanan Şirince, umduğunu bulamadı.
  En büyük ilgiyi basın kuruluşlarının gösterdiği Şirince'de, 270'i Selçuk Belediyesi'ne akredite, 300'ün üzerinde basın mensubu görev yaptı.
  Öğle saatlerine doğru, çoğunluğunu üniversite öğrencilerinin oluşturduğu günübirlikçilerin gelmeye başladığı köyü, düzenlenen günlük tur programlarıyla az sayıda da olsa yabancı turist de ziyaret etti.
  ''Kıyamet senaryosunun'' bir eğlence aracı olarak değerlendirildiği Şirince'de, ''kıyametin kopacağı an'' olarak belirlenen saat 13.11'e doğru bir restoranın bahçesinde geri sayım yapıldı. Alanda bulunanlar, geri sayımın sona ermesini alkışlarla karşıladı.
  Büyük kalabalıkların yanı sıra dünyaca ünlü yıldızları ağırlaması beklenen Şirince'de, bu beklenti de gerçekleşmedi.
  Şirince'ye gelenler, köyü gezerek ve alışveriş yaparak vakit geçirdi.

  Köydeki konaklama tesisi işletmecileri, aşırı ilgi beklentisinin yarattığı endişe nedeniyle yapılan birçok rezervasyonun iptal edilmesinden yakınsa da hiç olmazsa yaz aylarındaki ziyaretçi sayısına ulaştı. Özellikle yaz aylarında çok sayıda turist kafilesiyle yerli turisti ağırlayan Şirince'ye, ''kıyamet günü'' dolayısıyla yaklaşık 3 bin kişinin geldiği tahmin ediliyor.
  Günübirlik ziyaretçiler, havanın kararmaya ve sıcaklığın düşmesiyle köyü terk etti.
  Bazı işletmelerin konaklamalı ziyaretçiler için ''kıyamet partisi'' adıyla çeşitli etkinlikler düzenlemesi beklenen köyde, herhangi bir asayiş olayının yaşanmadığı bildirildi.
  ŞİRİNCE 'KIYAMETE' EĞLENCE İLE VEDA EDİYOR
  Maya takvimine göre kıyametten etkilenmeyeceğine inanılan Şirince köyü, merakla beklenen 21 Aralık'ı sessiz ve sakin bitirdi.

  Kıyametten etkilenmeyeceğine inanılan iki yerleşim yerinden biri Şirince köyünde kıyamet yerine dans ve müzik ile coşku devam ediyor. Özellikle yerel gruplar eşliğinde müzik ziyafetleri düzenlenirken, gençler de ateşlerin etrafında doyasıya dans ediyor. Gecenin ilerleyen saatlerine kadar eğlencenin devam etmesi beklenirken, ziyaretçilerin kıyamet telaşından kurtulduğu gözlendi.


  Kaynak: AA
   
Şirince'yi 'sözde kıyamet' günü kaç kişi ziyaret etti? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kıyamet Günü Yaklaşarak Gelmektedir

  Kıyamet Günü Yaklaşarak Gelmektedir

  Ölüm gitgide yaklaşıyor. İster genç olun ister yaşlı, geçen her gün, hatta her dakika ölüme biraz daha yaklaşıyorsunuz. Zamana karşı koyamıyor ve ölümün yaklaşmasına bir türlü engel olamıyorsunuz. Almakta olduğunuz önlemlerin hiçbiri sizi ve çevrenizdekileri "geçici" olmaktan alıkoyamıyor. Dünyadaki herşey gibi siz de yaşamınızı sona erdirecek güne doğru ilerliyorsunuz. Ancak...
 2. Dirilmek ve kıyamet günü

  Dirilmek ve kıyamet günü

  Mahşer günü insanların kabirlerinden kalkarak dirildiklerini görmek, dünya hayatında insanların iş ve maişet gayesiyle çarşı ve pazara dağılmasına, kimilerinin bundan kazançlı, kimilerinin de zararla evlerine dönmelerine, Öldükten sonra dirildiğini görmeek tövbe etmeye delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Ölmek.)Bir kimse rüyada Allah (C.C.) halkin arasini ayirip hükmetmek için onlari dirilttigi...
 3. Kıyamet Günü

  Kıyamet Günü

  KIYAMET GÜNÜ Kıyametin mutlaka kopacağını Kuran,ان الساعة آتية “Kıyamet mutlaka gelecektir.” (Tâ-Hâ, 20/15) diye haber vermektedir. Kainattaki akıllara durgunluk veren düzen ve sistem o gün son bulacak, bambaşka ve dehşetli bir hal yaşanacaktır. يوم نطوى السماء كطى السجل للكتب كما بدأنا اول خلق نعيده وعدا علين انا كنا فاعلين “Yazılı kağıt tomarlarının dürülmesi gibi göğü düreceğimiz günü...
 4. Obama'nın ziyareti Yunanistan'ı şok etti

  Obama'nın ziyareti Yunanistan'ı şok etti

  ABD Başkanı Obama'nın Yunanistan'dan önce Türkiye'yi ziyaret edecek olması şok etkisi yarattı. Yunan basını, ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton'un Ankara ziyaretinde ''ABD Başkanı Barack Obama'nın önümüzdeki ay içinde Türkiye'yi ziyaret edeceğini'' söylemesinin, Atina'yı ''dondurduğu'' yorumunu yaptı. Atina'da yayımlanan Elefteros Tipos gazetesi,''ABD-Türkiye (yine) müttefik'' başlıklı...
 5. Profilini Kimler Ziyaret Etmiş

  Profilini Kimler Ziyaret Etmiş

  Hadi meleklerim yapacağınız çok basit profilinizi kimler ziyaret etmiş ,hepimiz yazıyoruz:D Öncelik sırası benim olduğu için başlıyorum... özgersoy(buda kimmiş merak ettim) $ul€ caylak+ DєRiи яocк gülkskn gamselim+ lavinyam M.M SadmiN sudembeyaz+

Sayfayı Paylaş