1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.296
  Beğenilen Mesajlar:
  2.302
  Ödül Puanları:
  113

  ŞİrŞasana - Ters DuruŞ

  Konu, 'yoga' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  şirşasana şişasana sirsasana Bu hareketi yapmak sanıldığının aksine büyük bir güç gerektirmez. Sadece, düşeceğimizle ilgili korkularımızdan sıyrılmamız yeterlidir. Asana'ların kralı olarak adlandırılır.Bu hareketi doğru olarak yapabilmek için, aşağıda bahsi geçen tüm aşamaları mutlaka yapın. Bacaklarınızı dengenizi kaybetmemek için acele olarak yukarı kaldırırsanız, duruşunuz muhtemelen yanlış olacaktır. Bu hareketi başlangıçta odanın ortasında denemektense, bir duvara ya da tercihen duvara dayanmış bir iskemleye yaslanarak denemenizi tavsiye ederim. Böylece, düşme ve bir yerinizi incitme riskini yok etmiş olursunuz.
  Damar sertleşmesi veya beyin damarlarında tıkanıklığından şikayetçi olanlar ve hipertansiyon, anevrizma hastaları bu hareketi uygulamadan önce doktora danışmalıdır.

  Parmaklarınızı birbirinin içinden geçirerek ellerinizi kenetleyin. Yere diz çökerek başınızı ellerinizin arasında yere yerleştirin. Elleriniz sadece başınızın tepesinde arkaya doğru gitmesini engelleyecek şekilde bir destek görevi görecektir.

  Yavaşça, kollarınıza ve başınızın tepesine ağırlığınızı vererek ayaklarınız üzerinde durun. Bacaklarınızı, dizlerinizi bükmeden başınıza doğru küçük adımlarla yaklaştırın.

  Yeterince yaklaştığınız zaman, ağırlığınızı tamamen kollarınıza ve başınıza vererek bacaklarınızı yerden kaldırın. Dizleriniz hala kırık olsun.

  Daha sonra ağırlığınızı hafifçe geriye vererek ayak tabanlarınızın yeri göstermesini sağlayın.

  Sonra, yavaşça dizlerinizi yukarı kaldırarak bu pozisyonda durun. Ayak parmak uçlarınız gergin olmamalıdır. Başlangıçta 1 dakika durarak başlayın ve kademeli olarak 10 dakikaya kadar süreyi uzatın.
  Hareketi tamamladıktan sonra, yavaşça, yere geri dönün.


  Yere döndükten sonra kan dolaşımınızın normale dönmesi için mutlaka Şaşankasana - çocuk duruşunda bir kaç dakika durun. Bunun için dizleriniz üzerine oturarak alnınızı yere koyun. Kollarınızı bedeninizin iki yanına rahatça bırakın.


   
 2. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  Yazının, Ayça Gürelman tarafından yazıldığınınn belirtilmesini arzu ederdim.
   
ŞİrŞasana - Ters DuruŞ konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bhujangasana - Kobra DuruŞu

  Bhujangasana - Kobra DuruŞu

  Başlangıçta, sırtta ağrı ve tutulma görülebilir, ama bu belirtiler bir kaç gün içinde geçecektir. Yüzükoyun yere uzanın. Ellerinizi, resimde gösterildiği gibi, bedeninizin yanına dirseklerinizi kırarak yerleştirin. Bacaklarınızı, ayaklarınızın üst kısmı yeri gösterecek şekilde hafif ayrık olarak yere koyun. Bacaklarınızı kasarak ve sırtınızdan güç alarak, kollarınızı hiç kullanmadan...
 2. Ellerin duruşu kişiliği yansıtıyor!

  Ellerin duruşu kişiliği yansıtıyor!

  Karşınızdaki kişinin aklından neler geçirdiğini, nasıl biri olduğunu merak ediyorsanız, ellerinin duruşunu ve hareketlerini gözlemleyin. Ellerine bakarak onun kişiliği hakkında önceden fikir edinebilirsiniz. Açık Eller Karşınızdaki insanın elleri açık duruyorsa yani avuçları gözüküyorsa, onun olduğu gibi görünmekten hoşlanan, pek birşey gizlemeyen, sır saklamasını da bilmeyen biri olduğunu...
 3. Resimli temel cimnastik duruşları

  Resimli temel cimnastik duruşları

  Bana acil olarak resimli temel jimnastik cimnastik ne ise işte ismini tam bilmiyom bunlar lazım işte yha lütfen yardım edin lütfeeeeen
 4. Temel Cimnastik Duruşları Resimli

  Temel Cimnastik Duruşları Resimli

  Resimli Temel Cimnastik Duruşları Temel Cimnastik Duruşları Resimli Sevgili melekler, bu yazımızda temel cimnastik duruşlarını resimlerle size göstermek istiyoruz :)
 5. Emzirme Teknikleri Duruş Şekilleri

  Emzirme Teknikleri Duruş Şekilleri

  emzirme teknikleri emzirme pozisyonları Sevgili melekler, özellikle taze anneler, bu konumuz sizler için :) Hastanede başlayan ve eve geldiğinizde hayli zorlandığınız bir durum olan bebek emzirme olayı hakkında sizleri biraz bilgilendirmek istiyoruz. Hastanede bebek hemşiresi sayesinde emzirebildiğiniz bebeğinizi eve gelip tek başınıza kaldığınızda aynı rahatlıkta emziremeyebilirsiniz, bu...

Sayfayı Paylaş