Etiketler:
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    117
    Ödül Puanları:
    0

Sitem etmek

Konu, 'R-S' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Birinin sitemine maruz kalmak, onun rica ile yalvarmasına, Haklı bir gerekçeyle sitem ettiğini görmek ilahi yardım görmeye delalet eder.Kirmani'ye (RA) göre: rüyada bir kimsenin sitem ettigini gören o kimseye söz geçiremez. Rüyada sitem edilen kisi sitem edenden üstün olur. Kendisine sitem eden kimseye karsilik olarak sitem ettigini gören, fenaliga fenalik ile karsilik vermis olur. Bir devlet büyügünün kendisine sitem ettigini görmek o kimse tarafindan bir iyilik görecegine delalet eder. Büyük küçüge yapilan sitem. Onu azarlamasi demektir. Bir baska rivayete görede: Bir kimse rüyada kendisineBirçok yönlerdenBirisi tarafindan sitem edildigini görse, sitem edene raci olur ve sitem edilen de bunu görerek muzaffer olur.Sitem, dünya ve onun ikbaline isarettir, ancak akibeti için iyi sayilmaz. Rüyayi gören sitem eden kimse ise rüyada kendisine zulmedildigini görene Allah tarafindan yardim edilir.

Sitem etmek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sitem

Sitem

beni özlüyormuşsun öyle diyorlar kıs kıs gülüyormuş tuzak kuranlar sense besleyerek yalnızlığını kabul ediyormuşsun aldattığını beni soracak olursan hayli kırgınım kırgınlık bir yana bir de şaşkınım tek tek anlayarak hatalarımı sevmeye çalışıyorum yalnızlığımı işte ben böyle bir hal içindeyim aslında derin keder içindeyim bazen bilmeyerek ne yaptığımı iyi kötü güzel çirkin her biçimdeyim...
  2. giyotigıybet etmek

giyotigıybet etmek

Bir kimseyi rüyada giybet etmek, iyilikleri iptal etmeye isaret eder. Bir kimse rüyada bir insani giybet ettigini görse, ve o kimsenin yaptigi giybet fakirlikle ilgili ise, o fakirlik giybet eden kimseye döner. Eger yaptigi giybet rezalet ile ilgiliyse, o rezalet de yine o kimseye yönelir. Eger yapilan giybet bunlardan baska seylerle ilgili ise, tabir yine giybet eden kimseye döner. Giybetin...
  3. Olculu hareket etmek

Olculu hareket etmek

Bir kimsenin rüyada islerinde ölçülü hareket ettigini görmesi, bekar için istedigi kadinla evlenmege veyaBir ise ya daBir mezhebe girmege isarettir.Bir kimse rüyada ölçülüBir sekilde yürüdügünü görse, o kimsenin Allah (C.C.) nzasi için mütevazi olmasina isarettir.
  4. Aracılık etmek

Aracılık etmek

İzzet ve şerefe, beklenmedik bir iyiliğe yahut zenginliğe delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Şefaat Etmek.)

Sayfayı Paylaş