Sivilce: Estetik bir sorun değil, hastalık!

*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Sivilce: Estetik bir sorun değil, hastalık!
Genellikle ergenlik döneminin sorunu olarak bilinen sivilceler günümüzde yetişkin insanlarda da sıklıkla görülüyor.

Araştırmalar her 100 kişiden 85�inin yaşamının bir döneminde sivilce sorununu yaşadığını gösteriyor. Hem özel hem de sosyal yaşamı olumsuz etkileyen, ruhsal sorunlara yol açabilen sivilceler bilimsel yöntemlerle tedavi edilebiliyor.

Hemen her yaşta görülebilen bir sorun olan sivilce iyi tedavi edilemediğinde birçok ruhsal soruna neden oluyor. Sivilcenin oluşumunda ciltteki yağ bezlerinin faaliyetinin bozulması birinci derecede rol oynuyor.

Akne ergenlik çağında yağ bezlerinin çalışmasıyla birlikte ortaya çıkan ve yaklaşık 8-12 gün kadar devam eden bir hastalık, estetik bir sorun değil. Yani akne, yağ bezlerinin anormal çalışmasına bağlı olarak gelişen bir hastalık olarak kabul ediliyor.

Uzmanlara göre sivilce estetik bir sorun değil, hastalık. Ancak yapılan araştırmalar sivilce tedavisi için öncelikle hekime başvurulmadığını gösteriyor.

İlk başvuru evde dişmacunundan başlayıp gelişen birtakım geleneksel uygulamalar oluyor. Biraz daha maddi durumu iyiler ise hekime değil güzellik salonlarına gitmeyi tercih ediyorlar.

Annede veya babada sivilce olması, çocuklarda görülme sıklığını artırıyor. Terleme, adet düzensizliği ve hormonal bozukluklar da sivilce artışından sorumlu tutuluyor.

Yalnızca yüzde değil ayrıca göğüs sırt gibi alanlarda da görülebilen sivilce uzun süreli tedavilere mutlaka yanıt veriyor.

Hekimler takibi süresince gerekirse antibiyotiklerden, (hekimin seçtiği) ve hem yerel tedavilere cevap vermeyen, hem de çok yaygın kistik lezyonlarla gelen çok abartılı vakalarda retinoikleri tercih ediyorlar.

Uzmanlara göre başarılı bir sonuç elde edilebilmesi için sivilce tedavisinin en az 3 ay sürdürülmesi gerekiyor.
 
*jellibon*

*jellibon*

Daimi Üye
Üye
Ce: Sivilce: Estetik bir sorun değil, hastalık!

emeğine sağlık adminimm
 

Benzer İçerikler

Üst