Sivilcelerin Giderilmesi İçin Öneriler

Misafir

Forum Okuru
Sivilcelerin Giderilmesi İçin Öneriler
badem yağı sivilce papatya çayı sivilce papatya balık yağı yüzdeki sivilcelerin giderilmesi
Sivilceler vücudun farklı bölgelerinde çıkabilir. Er*genlik döneminden sonra meydana gelen sivilciler;
stres, hormonal dengesizlik ya da bilinçsizce kullanılan koz*metik malzemeler sonucunda meydana gelmektedir. Sivilce*ler kesinlikle sıkılmamalıdır. Cilt mümkün olduğunca temiz tutulmalıdır. Bunun için; doğal ürünler ve doğal sabun cilt temizliği için kullanılmalıdır. Sivilcelerin giderilmesi için bazı maskeler:
a) Ter çay bardağı yulaf unu, çavdar, bal, birer tatlı kaşığı papatya çiçeği tozu ve balık yağı bir kaba konulur ve yumurta sarısı ilave edilerek merhem haline getirilince*ye kadar karıştırılır. Daha sonra papatya çayı iie yüz te*mizlenir ve maske uygulanır.
b) Bir miktar ince doğranmış marul, su ile hafif ateşte tuz katılmadan pişirilir. Ilık olunca kare şeklinde kesilmiş tülbent parçaları üzerine yerleştirilip yüze uygulanır. Bir süre bekledikten sonra yüz soğumuş marul suyu ile yı*kanır.
c) iki çay bardağı civanperçemi bir kaba konulup yeteri kadar su ilave edilerek kaynatılır. Soğuk olarak içilir.
d) Birkaç adet büyükçe ıspanak yaprağı, kaynatılan süte batırılıp sıcakken yüze ve boyna yerleştirilir ve temiz bir tülbentle örtülüp bir süre bekletilir.
e) ikişer çay bardağı çörekotu, nisadır ve boraks bir kaba konularak, üzerine bir su bardağı sirke ilave edilerek ka*rıştırılır. Merhem kıvamına gelince sivilcelere sürülür.
f) Akburçak taneleri dövülerek un haline getirilip su ile yoğrulur. İki kaşık bal, yarım fincan zeytinyağı ve yu*murta sarısı birlikte çırpılır ve burçak hamuru ile karıştı*rılarak krem haline getirilir. Bu krem yüzdeki sivilcelerin giderilmesinde etkili olur. Ayrıca yüzdeki gözenekleri besler ve sürekli kullanıldığı takdirde iyi sonuçlar elde edilir.
g) Bir tutam kabak çekirdeği ile iki tutam kurutulmuş dü*ğün otu toz haline getirilir. Ezilen kavun ile birlikte iyice karıştırılarak lapa haline getirilir. Elde edilen lapaya bir fincan domates suyu ve bir çorba kaşığı badem yağı ila*ve edilir.
Sivilcelerin giderilmesinde etkilidir. Kırışıklıklara da iyi gelir. Aynı zamanda şampuan olarak da kullanılabilir.
h) İki avuç kabukları soyulmuş badem, un haline gelince*ye kadar dövülür. Bir çorba kaşığı süzme bal ve yumur*tanın akı çırpılmadan badem ununa ilave edilerek krem haline gelinceye kadar gül suyu katılır. Yüzdeki sivilce*lere etkili olur.
ı) Birer çay bardağı bal, çavdar ve yulaf unu, birer tatlı ka*şığı balık yağı ve papatya çiçeği tozu bir kaba konularak yumurta sarısı ilave edilerek karıştırılarak merhem hali*ne getirilir. Yüz papatya çayı ile temizlenir ve maske uy*gulanır.
 
Üst