1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  'Size Rusya'dan da yatırımcı gelecek'

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  Dünyada yaşanan mali dalgalanmaların uluslararası yatırımcıların Türkiye'ye olan ilgisini azaltmadığını belirten Koç grubunun Yapı Kredi'deki ortağı İtalyan UniCredit'in Piyasa ve Yatırım Bankacılığı Başkanı Edoardo Spezzotti, krizin Türkiye'ye etkisinin fonlama maliyetlerinin artışında görüldüğünü söyledi.
  "Yatırımcıların ilgi seviyelerinde kesinlikle bir değişiklik yok. Ama risk fiyatlandırması değişti" diyen Spezzotti, "Özellikle kredi piyasaları hâlâ istikrara kavuşmadı. Çok olumlu işaretler var ama istikrara kavuşmamasının etkileri fonlama maliyetlerinin artmasına neden oluyor. Türkiye bundan tabii ki etkilenecek. Ülkenizde yapılacak işlemlerin fonlama maliyeti artmış oluyor. Türkiye bizim için en önemli büyüme ülkelerinden biri. Hem büyüme hem de değişim açısından çok önem verdiğimiz bir ülke" dedi.


  'Ortadoğulu da var'

  UniCredit Yatırım Bankacılığı'ndan Ali Alpacar da Spezzoti'nin sözlerine açıklık getirerek Türkiye'ye gelecek doğrudan yabancı sermaye hakkında şöyle konuştu:
  "Artık Türkiye'de doğrudan yatırım yapmaya hevesli Rus ve Ortadoğu ülkeleri de var. Çalkantılar dolayısıyla Batı'nın Türkiye'ye olan ilgisinde azalma söz konusu olabilir. Kimse şu ana kadar böyle bir şeyin olduğunu söyleyemez ama olursa Rusya ve Ortadoğu'nun ilgisi nedeniyle bu talep azalmasının tazmini söz konusudur."


  'Halkbank'ı bekliyoruz'

  Halk Bankası'nın özelleştirmesiyle ilgili kararı beklediklerini söyleyen Edoardo Spezzotti, "Halkbank'ta stratejiyi belirleyecek olan Özelleştirme İdaresi'dir. Biz de Özelleştirme İdaresi'nin strajesini bekleyip göreceğiz" dedi.

  'Türkiye'deki yeni durumu henüz değerlendirmedik'

  Yatırımcılarla yaptıkları son toplantılarda henüz Türkiye'ye ilişkin son gelişmelerin konu edilmediğini söyleyen UniCredit Piyasa ve Yatırım Bankacılığı Başkanı Edoardo Spezzotti, gelişmelerin çok yeni olduğunu söyledi.

  Spezzotti, "Türkiye'de terör konusunda yaşanan son gelişmeler ve bölgedeki olaylar hakkında grup olarak düşüncemiz nedir veya eğilimimiz nedir? Bu soruya çok net bir cevap vermem halihazırda mümkün değil.

  Çünkü bu gelişmeler çok taze, bu konuların hepsi yeni ortaya çıktı. Bizim de kendi aramızda tartışmaya vaktimiz olmadı. Dün bir takım yatırımcılarımızla görüştük ama bu son gelişmelere istinaden çok kuvvetli bir tepki geliştirmedik" şeklinde konuştu.

  Milliyet


   
'Size Rusya'dan da yatırımcı gelecek' konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Geçmişe (ya da) geleceğe yolculuk yapabilecek miyiz?

  Geçmişe (ya da) geleceğe yolculuk yapabilecek miyiz?

  Geleceğe (çok küçük sıçrayışlarla da olsa) yolculuk yapabileceğiz. Geçmişe ise büyük olasılıkla gidemeyeceğiz: Böyle bir yolculuk pahalı, tehlikeli ve kuantum etkilerine açık olacaktır. İleri geri, yukarı aşağı, sağa sola, yani mekanın üç boyutunda da hiç düşünmeden rahatlıkla hareket edebiliyoruz. Ama dördüncü boyuta gelince iş değişiyor. Zaman yalnızca bir yöne doğru akıyor ve biz de...
 2. size sıkıntılıysanız İyi Gelecek Bir Yazı

  size sıkıntılıysanız İyi Gelecek Bir Yazı

  1. Dünyada en az 2 kişi sizi uğrunuzda ölecek kadar seviyordur... 2. Dünyada en az 15 kişi uğrunuzda ölmese de sizi seviyordur... 3. Biri sizin gibi olamadığı için size çok imreniyordur... 4. Sizin bir gülümsemeniz, size bakan birçok yüzü aydınlatıyor... 5. Her gece birisi mutlaka uykuya dalmadan önce aklından sizi geçiriyordur... 6. Birisi için dünyalara bedelsinizdir... 7. Siz olmadan...
 3. Rusya'da düşen uçakta hayatını kaybedenler arasında bir Türk vatandaşı da bulunuyor.

  Rusya'da düşen uçakta hayatını kaybedenler arasında bir Türk vatandaşı da bulunuyor.

  Rusya'nın Perm kenti yakınlarında bu sabah düşen Rus Havayolları Aeroflot'a ait yolcu uçağında hayatını kaybedenler arasında bir Türk vatandaşının da bulunduğu bildirildi. Acil Durumlar Bakanlığı Halkla İlişkiler Servisi Başkanı İrina Andrianova, Rus İtar-Tass ajansına yatığı açıklamada, düşen uçakta hayatını kaybeden 88 kişi arasında 8 Azeri, 5 Ukraynalı, birer Türk, İsviçreli, Alman,...
 4. size oturmaya gelecektik de

  size oturmaya gelecektik de

  teyzecim bugun evdeyseniz annemler size oturmaya gelecek -niye kendi evinizde oturamıyormusunuz ? -yok değişiklik olsun dediler özlemişler sizi -annene söyle az birazda kıçının üstünde otursun -Şehribar hanım bir fincan tuz verirmisin bende kalmamış da -ayy bende de yok valla bende melahattan aldım dı geçen -niye ayol tuz almıyonuzmu siz eve niye melehattan istiyorsun ki -valla kolay...
 5. kokulu bumlar size terapi gibi gelecek meleklerim

  kokulu bumlar size terapi gibi gelecek meleklerim

  Kokulu mumlar ile aroma terapi Kokulu mum modelleri Günün yorgunluğunu ve stresini unutmanız için özel olarak hazırlanan kokulu mumlar ile evinizin enerjisini değiştirebilir, huzurlu bir ortam yaratarak vücudunuzu ve ruhunuzu dinlendirebilirsiniz. aşk kokulu mumlar ile eşinizle romantik bir akşam geçirmek sizin elinizde meleklerim.

Sayfayı Paylaş