Size Uygun Ruj Rengini Nasıl Seçeceksiniz ? Ruj Renginiz Nasıl Olmalı ?

T

TİTAN

Forum Okuru
Size Uygun Ruj Rengini Nasıl Seçeceksiniz ? Ruj Renginiz Nasıl Olmalı ?
ruj rengi
ruj rengi seçimiSevgili melekler, bazen bir bakarsınız şık mı şık zarif kıyafetli bir bayan fakat o ne ? Dudağına öyle çirkin bir ruj sürmüş ki herşey bir anda bozuluverir, ne şıklık ne zariflik. Şıklık için elbette ki her detay çok önemli ancak makyaj bunların başında geliyor herhalde. Herkes makyaj yapmayı bilemez daha doğrusu kendine uyan makyajı bilemez. Ruj rengi de öyledir. Bu yüzden eğer kendi seçimlerinizden emin olamıyorsanız makyaj malzemesi ve ruj rengi seçimi için bir bilenden yardım almalısınız. Ama ondan önce biz size ruj rengi seçimi nasıl olmalı konusunda bazı tüyolar vermek istiyoruz sizlere.. :tik:


ruj-302.jpg


Ten, saç ve göz rengi önemli

Doğru tonlarda ruj rengini bulmak için öncelikle ten rengi, saç rengi ve göz rengi dikate alınmalıdır. Ten rengi; avuç içi ve bileklere doğru bakıldığında tam olarak anlaşılacaktır.

Ten rengi, saç rengi ve göz rengi koyu olanlar, ruj seçerken soğuk renklere yönelmelidirler. Esmer tenlere uyumlu olan hafif pembeler, yumuşak fuşyalar ideal seçimlerdir. Açık sarı saç, açık renk göz ve açık renk bir tene sahip olanlar ise, sıcak renkleri tercih etmeliler.

Beyaz tenlilere, kırmızı tonlar başta olmak üzere, açık tonların hemen hemen hepsi yakışacaktır. Fakat koyu tonlardan uzak durmalılar. Buğday tenliler ise, ten renklerinin koyu tonlarında olacak şekilde koyu pembe ve orta yumuşaklıkta pembe ruj kullanarak mükemmel görünebilirler.Gidilen yere uygun ruj seçilmeli

Örneğin; kahverengi tonlarda bir far kullanılmışsa, kırmızı ya da pembe bir ruj değil; yine kahverengi tonlarında bir ruj kullanılmalıdır. Gündüz, fazla iddialı renklerden kaçınılmalı, dudak renginizden biraz daha koyu ya da biraz daha açık, "ruj sürdüm" diye bağırmayan doğal renkler tercih edilmelidir.Parlak ve sıcak renk rujlar daha genç gösterir

Parlak ve sıcak renklerin daha genç göstereceğini unutulmamalıdır. Çok koyu herhangi bir renk, dudaklar için ölümcül olabilir. Solgun renkler ise dudakları aydınlatır, daha dolgun ve genç gösterir. Koyu renklerse dudakların olduğundan daha küçük ve ince görünmesini sağlar.

Pırıltılı dudaklar her zaman daha seksidir. Ancak Evoria; parlatıcının bir parça renk vereceğini ama ruj kadar dudakta kalmayacağının altını çiziyor. Dudakları kuru olanlar ise mat rujlardan uzak durmalı. Mat rujlar daha dayanıklı olsalar da dudakların kuru görünmesine yol açar.Kadınların büyük aşkı: kırmızı ruj

Dudaklar kırmızıya boyandığında; dudaklarla yapılan her mimiğe, gülümseyişe, dudak büzmeye dikkat çekilecek demektir. Kırmızı ruj sürüldüğünde, göz makyajının hafif olmasına dikkat edilmelidir. Kaşlar şekle sokulup taranmalı ama rengi koyulaştırılmamalıdır.

Parlak kırmızı ruj yayılıp taşsa, sert bir kavgada kaybeden kişiymiş gibi bir görüntüye neden olur. Mum ışığında geçecek bir akşam davetinde ise, kırmızı dudaklar daha çekici olacaktır.


Rujdan daha koyu renk bir dudak kalemi kullanmalı

Eğer ruj rengi istenilenden daha parlak görünüyorsa, rujdan daha koyu bir dudak kalemi kullanılabilir. Bunun için, koyu kırmızı rujun altına kahverengi kalem ya da rujun üzerini daha koyu bir parlatıcı sürülmelidir.
 
Üst