1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Sizi msn listesinden silen kim? Kim sizi engellenenler listesine eklemiş?

  Konu, 'Chat & Messenger' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  kim eklemiş kim silmiş silen silenkim msn engellenenler msnden silmiş Sizi listesinden silen kim? Kim sizi engellenenler listesine eklemiş? Birkaç tıklamayla her şey ortaya çıkacak.
  [​IMG]
  Live Messenger'ın dünü ve bugünü
  MSN Messenger 1.0 sürümü 22 Temmuz 1999'da piyasaya çıktı. Sunduğu özellikler ise bugünkü sürüme göre oldukça azdı. Yapabildiği sadece hızlı mesajlaşmayı sağlamasıydı bunun dışında hemen hiçbir özelliği içinde barındırmıyordu. Birincü sürümü ilk çıktığında America Online'ın AIM Network'üne erişimi sağlayabiliyordu. Ancak bir süre sonra America Online Microsoft'un bu yazılımını kendi network'lerine olan erişimini bloke etti ve aralarında bir bağlantı kalmadı. Daha sonra çıkan sürümlerinde de ikili arasında bir daha böyle bir ilişki kurulmadı.
  16 Kasım 1999 yılında çıkan 2. sürüm konuşma ekranını özelleştirmeye imkan tanıyordu. Daha sonra Windows ME içinde MSN Messenger 2.0'ı barındırmaya başladı.
  29 Mayıs 2000 tarihinden itibaren MSN Messenger 3 karşımızdaydı. Bu sefer karşımıza daha farklı özelliklerle donatılmış halde geldi: Dosya transferi sesli konuşma gibi bugün gayet normal sayılabilecek yetenekleri o günlerde piyasaya bomba gibi düşmüştü.
  4.6 sürümünde isim değişikliğine gidilerek MSN Messenger Service olan eski ismi sadece MSN Messenger'e çevrildi. Ancak bu sürüm sadece Win 9x ME NT ve 2000 işletim sistemleri altında çalışabiliyordu. Daha sonra çıkacak sürümler ise Windows XP'yi destekleyecekti.
  5. sürümde kullanıcı arayüzüne daha fazla önem verildi. Görsellik anlamında bir ilerlemeyle beraber yazılım artık Windows XP altında çalışabiliyordu. Ancak Windows 95 bu yeni sürüme yetmeyecekti.

  MSN Messenger'dan Live Messenger'a
  23 Ekim 2003'de piyasaya çıkan ve sohbete yeni bir soluk getiren MSN Messenger 6 ile artık smileyler (yani yüz ifadeleri) de hayatımıza girmeye başladı. Bugün için vazgeçilmez olan bu smileyler bu sürümle yazılıma ilk defa entegre edildi.
  7. sürüm ise varolan özellikleri daha da genişletti. Animasyonlu görüntüler arkaplan renkleri daha da çeşitlendirildi. 7.5 sürümüne ulaştığında ise artık MSN Messenger dünya genelinde iyice yayılmıştı ve Windows XP altında rahatça çalışabiliyordu.
  Bu sürümden itibaren artık MSN Messenger yerine Windows Live Messenger ismi hayatımıza girdi. Bugün Windows Live Messenger'in 8.5 sürümünü sistemlerde kullanabiliyoruz.
  Görüldüğü gibi MSN Messenger da sıfırdan başlayarak ve pek çok aşama kaydederek bugünlere geldi. Simgesi ve ismi değişti; yine de kendi alanında hala bir numara.

  Listemde kim beni silmiş?
  Messenger'la ilgili merak edilenlerin en başında şüphesiz kişi listemizdeki birisinin bizi listesinden silip silmediğini öğrenmek geliyor. Normalde Discover gibi üçüncü parti yazılımları olmadan silindiğimizi anlamanın yolu yok gibi görünse de aslında kazın ayağı öyle değil. Kendimiz hiçbir ekstra yazılım yüklemeden Live Messenger açıkken bunu kendimiz sorgulayabiliyoruz. Nasıl mı? İşte ayrıntılar...
  Öncelikle Windows Live Messenger açıkken Araçlar/Ayarlar kısmına girip soldaki seçeneklerden Gizlilik'e giriyoruz. Gizlilik'teyken karşımıza iki bölüm çıkıyor: Birisi engellenenler listesi diğeri ise izin verilenler. İzin verilenler listesine şöyle bir göz atıyorsunuz ve sizi silmiş olabilecek birine bakarak bunu teyit etmek istiyorsunuz. Bunun için izin verilenler listesinden o kişinin mailini veya ismini bulun. Bu adımdan sonra bu kişi seçiliyken sağ tıklayın. Sağ tıkladığımızda 3 seçenek karşımıza çıkacak. Bunlar sırayla Kişilere Ekle Engellenenlere Gönder ve Sil. Biz burada daha çok 'Sil' seçeneğiyle ilgileneceğiz. Ancak 'Kişilere Ekle' kısmına da değinmeden geçmeyelim. Kişilere Ekle seçeneği eğer aktif görünüyorsa yani çıkan yazı koyu renkteyse bu tıkladığınız kişi sizin kişi listenizde yer almıyor demektir. Yani bu kişiyi bir şekilde silmişsiniz. Sil seçeneğine dönecek olursak eğer bu seçenek aktif görünüyorsa bu kişi sizi büyük bir olasılıkla listesinden silmiş demektir. Pasif görünümünde ise böyle bir durum söz konusu değil.
  İşte silinip silinmediğimizi öğrenmek bu kadar basit. Ancak bu yöntemin 0 işe yaradığını söylememiz doğru olmaz. İstisnaları da görüldüğü için biz bu yöntem için istisnalar dışında genellikle işe yarar bir yöntem diyebiliriz.
  Yalnız dikkat edilmesi gereken bir nokta var: Bazı web siteleri MSN listenizde sizi kimin engellediğini veya sildiğini bulabileceğini iddia ederek sizden şifre talep ediyor. Ancak uyarmalıyız ki bu tür sitelerde güvenliğiniz için asla şifrenizi girmemelisiniz. Bilinmeyen ellere kendi elinizle şifrenizi girdiğinizde olabilecekleri siz düşünün...

  Beni kim engellemiş?
  Bilindiği gibi kişi listesinden birisini silmek veya engellemek tamamen aynı şeyler değil. Kişi listesinden birisini sildiğimizde artık o kişi listemizde yoktur. Ancak engelleme bundan farklı olarak geçici bir bariyer görevi görür. Yani o kişi hala sizin listenizdedir ancak onunla bir şekilde görüşmek istemediğinizden o kişiyi bir süre için engelleyebilirsiniz.
  Bugüne kadar silme yöntemi bilinirken kimin sizi engellediğini bulmanın bir yolu yoktu. Ancak artık kimin sizi engellediğini görmenizi sağlayan bir yöntem de var. Bunun için yapmanız gerekenler ise şöyle: Önce listenizdeki kişiye Messenger açıkken sağ tıklayıp Görünüm / Profil seçeneğini seçin. Açılan sayfada ise soldaki resmin altında Profil ayrıntılarını göster seçeneğini göreceksiniz. Bunu seçerek işleme devam ediyoruz. Karşınıza çıkan sayfada Web Görünümü ve Messenger Görünümü şeklinde iki kısım olacak. Şimdi engellendiğimizi nasıl anlayabiliriz ona bakalım: Eğer Web Messenger görünümü ve Messenger görünümünün ikisini de bu sayfada görebiliyorsanız bu kişi sizi engellememiş oluyor. Ancak Messenger görünümü kısmı bu sayfada yer almıyorsa bu kişi sizi engellemiş demektir.
  Ancak daha önce de dile getirdiğimiz gibi bu yöntem de 0 sonuç verecek diye bir kural yok. Ancak yanılma ihtimalinin düşük olduğunu da eklememiz gerekiyor.
  Sonuç olarak engellendiğimizi ya da silindiğimizi anlamanın yolları var. Bunun için siz siz olun asla bilmediğiniz programları web sayfalarını kullanarak bunu öğrenmeye çalışmayın. Güvenliğiniz açısından bu detay çok önemli.

  Messenger'a giremediğimizde ne yapabiliriz?
  Live Messenger'ın çalışmaması az rastlanılan bir durum değil. Sorun ya MSN sunucularından ya telekomdan ya da sizin internet bağlantınızdan kaynaklanıyor. Ancak internet bağlantınız varsa hangi şekilde olursa olsun Messenger'ınızdaki kişilere ulaşmanız mümkün. Bunun için hazırlanmış web sayfaları var.
  Microsoft bu hizmeti kendi veriyor olsa da e-buddy gibi daha gelişmiş özelliklere sahip siteler de bulmanız mümkün. E-buddy Messenger'a giriş yapamadığınızda size yardımcı olabilir. Elbette Live Messenger yazılımının sunduğu özelliklerin çok kısıtlı bir bölümünü size verse de Messenger'a girmeniz gereken durumlarda işinize çok yarayabilir.


  Live Messenger ve Hotmail paralı olacak mı?
  E-postalarımıza sıklıkla gelen asparagas bir haber var. Bu habere göre Microsoft'un Hotmail hizmetinin paralı olacağı söyleniyor. Ancak bu tabii ki doğru değil. Microsoft'un resmi sitesinde bu haberi duymadan kulakdan dolma haberlere aldırış etmemeniz gerekiyor. Kullanıcıları kandırmaya yönelik atılan bu postalaradikkat edilmesi gerekiyor. İşte size bu konuda yaşanan iki olay:
  1. Hotmail adresime MSN'in paralı olacağına dair bir haber geldi ve haberin altında da bir link vardı. Link'e tıklamamız için ise bir bahaneleri vardı: Bu linke tıklayarak en kısa yoldan güncelleştirmeleri yaparsanız siz bu durumdan etkilenmeyeceksiniz. Buna o zamanlar kandığım için tıkladım sonra benden bu değişikliği yapabilmem için şifrem istendi. Ben de inanıp yazdım. İnanmam için her şey yapılmıştı zira girdiğim sayfa MSN'in resmi web sitesinden farksızdı olta sayfa olduğunu anlayamadım. Sonra aradan birkaç dakika geçince varolan şifremle hesabıma erişememeye başladım. Anladım ki hesabımı çaldırmışım.
  2. Hesabıma bir e-posta geldi. Bu posta bana MSN'in paralı olacağını söylüyordu. Başta inanmadım ama bana BBC'nin resmi sitesine ait bir link verince merak edip klikledim. Çıkan sayfada gerçekten MSN acaba paralı olacak mı sorusu tartışılıyordu. Ben de neyse ki İngilizcem olduğundan yazıyı biraz olsun okudum ancak bunun sadece bir söylenti olduğunu anlamam çok sürmedi. Yalnız işin ilginç yanı şuydu: E-posta bana 2008 yılının Ocak ayında geldi bu haber ise BBC'ye 2001 yılının Ekim ayında girilmişti. Çok ufak bir detaydı ve gözden kaçırmamıştım ama kaçıran binlerce insan vardır eminim.
  Bu iki olayın da gösterdiği gibi Live servislerinin en azından şimdilik paralı olması söz konusu değil. Güvendiğiniz kaynaklar dışında böyle bir haberi veren olursa kulak asmamanız daha yerinde olur.
   
 2. *LavinyA*

  *LavinyA* Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  4 Kasım 2008
  Mesajlar:
  1.403
  Beğenilen Mesajlar:
  14
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Güvercinler ülkesinden!!! Uzak çookkk uzak yerler!
  Cevap: Sizi msn listesinden silen kim? Kim sizi engellenenler listesine eklemiş?
  çok saol rüyan gerçekten çok yarralı oldu benim için bu bilgiler:)
   
 3. »| HeRCai |«

  »| HeRCai |« Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  22 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  5.944
  Beğenilen Mesajlar:
  20
  Ödül Puanları:
  38
  Şehir:
  [ne önemi varki ?] ツ
  Tskler rüyam :)
  gercekten ise yarayici bilgiler vermissin :)

  bende bunu yapabilen bir program var..

  ama bunun programsiz olmasi, fazla yüklemeyi sevmeyenler icin iyi olmus =)
   
 4. HaYaL

  HaYaL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  1 Şubat 2009
  Mesajlar:
  10.558
  Beğenilen Mesajlar:
  227
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Şehr-i HaYaL
  Ben yapamadım sanırım :DAma paylaşım için tşkkürler...
   
 5. FiRaRi_MeLeK

  FiRaRi_MeLeK Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  8 Eylül 2009
  Mesajlar:
  1.458
  Beğenilen Mesajlar:
  198
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  insanların CENNET benim CEHENNEM dediğim yerde...
  rüyam bilgiler için sağol çok faydalı oldu
   
 6. Ariza

  Ariza Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  15 Haziran 2009
  Mesajlar:
  1.407
  Beğenilen Mesajlar:
  83
  Ödül Puanları:
  0
  BIlgiler icin tskler Rüyaa ama ben yapamadim beni engelleyenleri göremedim :D:D
   
Sizi msn listesinden silen kim? Kim sizi engellenenler listesine eklemiş? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Karşı tarafın sizi MSN listesinden silip silmediğini öğrenmek

  Karşı tarafın sizi MSN listesinden silip silmediğini öğrenmek

  msn isim listesinden 1- Araçlar ( Tools) ordan 2- Seçenekler ( Options ) 'a tıklayın. sonrada 3- Gizlilik ( Privacy) bölümüğne girin isim listesindeki isimlerin üzerine gelip sağ tıkladığınız zaman, açılan menüde "Sil"(Delete) yazısı belirgin bir şekilde yazılmış ise karşı taraf sizi MSN listesinden silmiş yani o kişinin MSN listesinde yoksunuz demektir.
 2. sizce kim kazandı

  sizce kim kazandı

  tabiki zebra :clapping::clapping:
 3. Listemiz

  Listemiz

  LİSTE 30.03____6.04.2009 ARASI GEÇERLİDİR nick/////başlangıç kg//şu an kg//ideal kg//boy//mezuniyet top. jellibon............74..............67............60........ 164......... 7kg gurbet kuşu......59............59............52.........161..........7kg...
 4. Eşya listesi!!!! (sizde listenizi paylaşın)

  Eşya listesi!!!! (sizde listenizi paylaşın)

  elektronik eşyalar listesi elektronik eşya listesi eşya mutfak eşyaları bebek Gelinlerin bence çok büyük yardımcısı olan listeler vardır.Ablamda kendine listesini tutardı burada liste tutan melişler varsa bizimle paylaşsın.Ben bir tane örnek buldum ama ayrıntı olduğu için biraz uzun. MOBİLYA VE AKSESUARLAR DEKORATİF AKSESUARLAR Oturma grubu Yemek odası takımı Yatak odası takımı...
 5. Sizin burcunuzun ünlüsü kim?

  Sizin burcunuzun ünlüsü kim?

  Bu konu; burcunuzdaki ünlüler ile ilgili bilgi vermektedir. Burçlara merakı olan meleklerimiz için hangi burçta hangi ünlülerin olduğunu araştırdık. Burcunuzun özelliklerini taşıyor musunuz? Burcunuzdaki kişiyseniz sizinle aynı karakter özelliklerini gösteren dünyaca ünlü insanları bilmek istemez misiniz? Mesela ben burcumu Marilyn Monroe ve Victoria Beckham gibi iki güzel ünlüyle...

Sayfayı Paylaş