Etiketler:
 1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  Smile'dan 'çift sim kartlı' cep telefonu

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  twinsim fabrika ayarları twinsim yetkili servis teknik servis Smile Holding Genel Koordinatörü Emre Alkin, Smile Dağıtımda bu yıl için 400 milyon dolarlık ciro ve mağaza sayısını 1200’e çıkarmayı hedeflediklerini bildirdi.
  Smile Dağıtım A.Ş’nin 2008 yılı başında pazara sunduğu çift sim kartlı cep telefonu Twinsim, düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı.
  Alkin, Smile Holdingin bir şirketi olarak 2007 yılında kurulan Smile Dağıtımın geçen yılı 100 milyon YTL ciroyla tamamladığını belirterek, bu yıl için 400 milyon dolarlık ciro ve 800 olan mağaza sayısını 1200’e çıkarmayı hedeflediklerini bildirdi.
  Çift sim kartlı cep telefonun, satışları eskisinden daha da hızlı arttırabileceğini vurgulayan Alkin, "Belki üçlü sim kartlısı da gelebilir. Ama bizim gözümüzü kararttığımız yer multimedya" dedi.
  Smile Holding olarak, tüm marka ve şirketlere "kol boyu mesafede" olmak için bazı fedakarlıklar yaptıklarını ve "Smile" adı altında üretim yapmama kararı aldıklarını belirten Alkin, Twinsim’in Çin’de üretildiğini, hayalinin, bir Türk firmasının Çin’de fabrika kurup orada ürettiği ürünleri Smile mağazalarında satmak olduğunu söyledi.
  Alkin, buna rağmen böyle bir durumda, bu ürünlere diğerlerine göre farklı muamele yapmayacaklarını ifade ederek, "Onlara da aynı smokini giydiririz, tezgaha koyarız. Beğenen olursa satın alır" diye konuştu.
  Türkiye genelinde 1.927 caddede olmayı hedeflediklerini, bu alanda 10-50 bin arasında kişi yaşadığını aktaran Alkin, alışveriş merkezlerinde de birer birer yer almaya başladıklarını ifade etti.

  BİZDE DE OLACAK. BUNDAN KAÇIŞ YOK
  Alkin, Irak’ın kuzeyinde sürdürülen harekatın ve dış piyasalardaki finansal dalgalanmaların teknoloji pazarını nasıl etkileyeceğine yönelik sorular üzerine de, şunları söyledi:
  "Gelişmekte olan ülkelere kayan parayla ilgili sorun yaşanabilir.
  Gelişmekte olan ülkeye giden paranın musluğu daralır. Bizde de olacak.
  Bundan kaçış yok. 2001 krizinden sonra ne kadar ertelenmiş talep varsa tüketici bunu tatmin edecek. Her ne kadar Kuzey Irak operasyonu iş dünyasını endişelendirse de, 7 yıldır avro cinsinden borçlanıp, TL cinsinden parayı mevduat veya faizde değerlendirerek onun arbitrajından yararlanıyordu. Çok ciddi bir türbülans olmadığı sürece bu döngü böyle devam edecek. Perakende de bu böyle sürecek diye düşünüyorum. Tüketimin, 2005-2007 canlılığı kadar olmasa da bir nebze devam edeceğine inanıyorum. Ocak-Şubat dataları kötü gelse de beklediğimden iyi çıktı."

  SATIŞLAR AYDA 50 BİN ADET CİVARINDA
  Smile Dağıtım Kategori Direktörü Koray Özcan da, geçen yıl Türkiye’de 12 milyona yakın cep telefonu satıldığını, bu yıl sonunda öngörülen satış rakamının 13,5 milyon olduğunu söyledi.
  Çift sim kartlı telefon satışlarının henüz ölçülememekle birlikte ayda 50 bin adet civarında olduğunu aktaran Özcan, 2008 yılı başında piyasaya
  sürdükleri Twinsim’in çift kartlı cihaz pazarının yüzde 10’una sahip olduğunu kaydetti. Özcan, ilk partide 20 bin adet olarak getirilen Twinsim’in 10 bin adetlik satış rakamına ulaştığını, ikinci parti olarak 20 bin adetin geleceğini aktardı. Smile’nin Twinsim’in tek tedarikçisi olduğunu ve kurumsal güvencesi bulunduğunu , ürünün 424 YTL fiyatla pazara sunulduğunu belirten Özcan, "424 YTL son kullanıcı fiyatıyla pazara sunulduğundan beri, rakiplerine göre piyasadaki en hesaplı çift sim kartlı cihaz. Hedefimiz, Twinsim konseptine uygun, teknik özellikleri geliştirilmiş modellerle seriyi devam ettirmek" dedi.  Milliyet
   
Smile'dan 'çift sim kartlı' cep telefonu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Çift Sim Kartlı Telefon General Mobile den

  Çift Sim Kartlı Telefon General Mobile den

  general mobile telefon çeşitleri general mobil telefon çeşitleri gm General Mobile, çift SIM kartla çalışan DST11 modelini Türkiye pazarına sundu. DST11’in bir önceki modelden en önemli farkı ise tuş takımı ile kayan kapak tasarımı. Çift anteni sayesinde iki farklı operatörün kartlarının aynı anda çalışmasına olanak sağlayan DST11, sol tarafındaki arama tuşu ile birinci hattı sağ...
 2. Smile, ’çift kartlı cep’e girdi

  Smile, ’çift kartlı cep’e girdi

  Smile Holding bünyesindeki Smile Dağıtım, Çin’de ürettirip Türkiye pazarına sunduğu çift sim kartlı cep telefonu Twinsim’i 800 mağazasında satışa sundu. Smile Holding Genel Koordinatörü Emre Alkin, Smile Holding’in bu yıl 400 milyon dolarlık ciro hedeflediğini belirterek, çift sim kartlı cep telefonunun satışları eskisinden daha da hızlı artırabileceğini söyledi. SMILE Dağıtım, Çin’de...
 3. Çift ekranlı cep telefonu

  Çift ekranlı cep telefonu

  Çift ekranlı cep telefonu hurriyet.com.trSE'nin Alicia'sı iki dış ekranla geliyor 17 Haziran'da 8 MP C905'i tanıtması beklenen SE, tanıtımına sürpriz bir model daha ekleyecek. Sony Ericsson'un 17 Haziran'da, daha önce duyurduğumuz 8 megapiksellik Shino C905 ile birlikte yeni bir Walkman telefonu daha tanıtacağı kesin gibi görünüyor. Alicia kod adıyla geliştirilen ve W980'in sunduğu...
 4. Çift sim kartlı cep telefonları toplatılıyor

  Çift sim kartlı cep telefonları toplatılıyor

  Telekomünikasyon Kurumu (TK) Başkanı Tayfun Acarer, piyasada satılan 8 ayrı çift sim kartlı cep telefonunun teknik özelliklerinin standartlara uygun olmadığını tespit ettiklerini bildirerek, kısa sürede adlarını açıklayacakları bu ürünlerin iade edilebileceğini ve toplatılacağını kaydetti. Acarer, önceki gün düzenlediği sohbet toplantısında, çift sim kartlı telefonların son dönemde çok...
 5. samsung 250 cep telefonu sim kilidi kırma

  samsung 250 cep telefonu sim kilidi kırma

  Samsung 250 cep telefonum var ve simini yanlışlıkla kilitledim.Bu kilidi nasıl kıracam ne olur yardım edin :(

Sayfayı Paylaş