Sofra sunumunda dikkat edilecek hususlar

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Sofra sunumunda dikkat edilecek hususlar
Yemek kültürü yöreden yöreye değişir. Aynı zamanda sabah, öğle ve akşam saatlerine göre de yemek saatlerimizde ve yeme düzenlerimizde değişkenlik hakimiyetini korumaktadır. Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ya da akşam yemeği saatlerinde değişik sunumlar ile hem kendinizi hem de misafirlerinizi özel hissettirebilecek sunumlar ile keyif alabileceğiniz zamanlar geçirebilirsiniz. Yemek odası dekorasyonlarınız, kullandığınız sunum ürünleri, bardağınız, masa örtünüz, sandalyeniz gibi ayrıntıları bir araya getirici unsurlar ile oda dekorasyonlarınızda son derece şık sunumlar elde edebilirsiniz.

d3b48-imgp3967.jpg


Üst resimde gördüğünüz sunum özel bir davet öncesi hazırlık aşamasını yansıtabilen bir sunuma benziyor değil mi? Doğum günü, yıl dönümü, diş buğdayı ya da mevlit gibi törenlerde karşılaştığımız toplu ve kalabalık çeşitliliğe yer verdiğimiz ikramlarda üstteki gibi bir yemek masası düzeninde sunum ile karşılarız misafirlerimizi. Ve genel itibari ile kim ne istiyorsa tabağına alarak bir köşeye çekilerek afiyetle bu harika menüleri tüketebilir.


DSC_0327.JPG


Peki bir akşam yemeği davetinizde şık bir sofrada yer almak hoşunuza gitmez mi? Aynı zamanda davetlilere şık sunumlarda bulunmaktan keyif almaz mısınız? Üstteki masada yer alan yemek odası takımı gösterişliliği ile göze gayet hoş geliyor. aynı zamanda sunum için kullanılan Karaca yemek takımı modelleri de sofraya tam manası ile yakışmış durumdalar. Yemek davetinizi süsleyecek kadehler, şamdanlıklar, aparatif sunum üniteleri de beğeniyi hak etmişe benziyor.

IMG_1185.JPG


Peçetelerin konuluşundan farklı yemek servisleriniz için sunacağınız alternatif sunum tabağı ya da bardağı sunumunuza kadar her ayrıntı yemek odalarında şahane görünümlere yer açabilecektir. Şıklıktan ödün vermeyecek olan peçeteler, bardaklar ve yaldızlı yemek takımları ile üstteki sunum benim misafirlerime tercih edebileceğimden. Siz de uygulamak istemez misiniz?

IMG01025-20140328-1019.jpg


Kahvaltıya davet ettiğiniz birileri içinde üstteki sunum kaçırılmaz bir sunum şekli. Lav serisi ile sunumda pek çok kahvaltılık için tabak ve bardak çeşidine sofralarınızda yer açabilirsiniz. Birbirinden şahane sunumları bu serinin farklı modelde ve kalitedeki tabakları ile misafirlerinizin önüne koymaktan mutluluk duyabileceksiniz. Lav serisi yanı sıra dervish çay bardağı takımları da 2016'dan bu yana değişiklik arayanlar seçimleri arasında yer alabilmiş bardak serileri arasındadır.

maxresdefault.jpg
Victorian-Table-Setting.jpg
 
Üst