Sony KDL 32S2000 LCD

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Sony KDL 32S2000 LCD
19up0.jpg

Sony KDL-32S2000, 32 inçlik boyutu ile eskimiş tüplü gelişmiş bir LCD televizyon ile değiştirmeyi düşünenlerin isteklerini karşılıyor.

Ekranı çevreleyen açık gri rengi, ekranın altına gelindiğinde diğer üç kenara göre daha kalın bir hat çizerek hoparlörleri de aynı renk içine katıyor. Gri rengi de çevreleyen daha ince hattaki çerçeve ise televizyona dışardan daha temiz bir görünüm kazandırıyor. Ön alt kısımda ekranın altında güç ve bekleme durumunu belirten ışıklar bulunuyor ve televizyon kapalı durumdayken; televizyonun gümüş, gri ve siyah renklerinin yarattığı ciddi havayı yumuşatıyor.

Uzaktan kumandasında butonların arası belirgin mesafelere sahip olduğu için kullanım kolaylığı sağlanırken, mavi rengi ile öne çıkan menü butonu da hem işlevlerini tam olarak yerine getiriyor hem de kumandaya sempatik bir hava katıyor.

KDL-32S2000, resim içinde resim gösterme özelliği gibi birçok LCD televizyonda bulunan özelliği taşımamasına rağmen, sahip olduğu diğer özellikler ile dikkat çekiyor. Bu özellikler arasında, HDTV yayınlarını anten aracılığı ile alınmasını sağlayan ATSC tuneri, ekranda çıkan bir telefon numarasını acele etmeden kağıda yazmayı sağlayan görüntü dondurma ve elektrik faturalarına olumlu yansıyan iki ayrı güç tasarrufu sağlayan modu bulunuyor.

Bağlantı seçenekleri ve girişleri incelendiğinde ortalama bir LCD televizyonun sunduğu kadar bağlantı noktasına sahip olduğu görülüyor. Ürünün arka kısmında dijital cihazların bağlanması için bir HDMI, iki komponent video, bilgisayar bağlantısı için bir VGA, S-video, standart A/V ve RF anten girişi bulunuyor. Kulaklık girişi ise ürünün yan tarafında bulunuyor.

1366x768 doğal çözünürlüklü ekranı ve 720p HDTV işareti ile LCD TV, filmlerin tüm detaylarını yakalamaya hazır. Ürün, standart çözünürlüklü TV, DVD, HDTV ve bilgisayar işaretlerini doğal çözünürlüğüne uyumlu hale gelecek şekilde ölçeklendiriyor.

KDL-32S2000'de diğer ürünlere göre daha ayrıntılı resim kalitesi ayarlarına sahip. Arkaplan ışığının ayarlanabiliyor olması, resmin yoğunluğunu değiştirmeyi sağlarken bu ışığın kısılmasıyla siyah renkteki yüksek performans ortaya çıkarılabiliyor. Canlı, standart ve özel olarak seçilebilen görüntü ayarları ürünün belleğinde tutulabiliyor. Bu ayarlar görüntü kaynaklarınn bir kısmına ya da tümüne uygulanabiliyor. Böylece standart TV yayınlarını farklı görüntü ayarında, DVD filminizi farklı bir görüntü ayarında seyredilebilirken isterseniz tüm formatları aynı ayarda izleyebiliyorsunuz. KDL-32S2000 gürültü azaltma, renk derecesi tanımlama gibi seyir konforunu artıran özellikler de sunuyor.
Ürün, siyah renk derinliğinde sağladığı başarı ile karanlık veya gölge olan ortamlardaki görüntüyü daha net ve gerçeğe yakın gösterebiliyor; bu şekilde karanlık ortamlardaki koyu renkli objelerin farkedilmesi sağlanıyor.

Sony'ye ait Blu-ray teknolojisini kullanan DVD oynatıcı ile seyredilen bir olimpiyat mücadelesinde HD renk eşleşmesi ve detay üretimi de açıkca farkediliyor. Analog yayınlarda genel olarak sarımtrak bir görüntü alan çimin yeşil rengi bu kalitedeki bir seyirde tam olarak ortaya çıkıyor.
 
Üst